הפלה

הפלה - עזרה לנשים בהריון - מחלקת אמ"א וסיפורים אישיים מרגשים

טלפון מחלקת אמ"א לסיוע לנשים ששוקלות הפלה – 073-222-1333 | 052-9551591 | kalina@htv.co.il

אם הגעת לדף הזה, כנראה שאת בהריון, המתנה המופלאה שקיימת בתבל. אך יחד עם זאת, לעיתים היא מורכבת מאוד ואף קשה מנשוא. אם ההריון הגיע אלייך בהפתעה בתזמון מורכב, נראה שאת שוקלת הפלה. הגעת למקום הנכון. כאן תקבלי את כל המידע המקצועי והמסודר אודות הפלה 

הפלה

הפלה טבעית היא אובדן של ההריון במהלך 20 השבועות הראשונים להריון, והיא אירוע שכיח שיש לו גורמים רבים. שיעור ההפלות הטבעיות נע בין 30% ל־50% מההריונות - ובמקרים רבים האישה כלל אינה יודעת שהייתה בהריון ושעברה הפלה טבעית. עשרות אחוזים מההריונות נפסקים באופן טבעי, כאשר הסיבה העיקרית להן היא היעדר דופק, הנובע מבעיה בהתפתחותו התקינה של העובר. יש כמובן גם סיבות נוספות להפלה טבעית, כמו מחסור באספקת חמצן לעובר, או בעיות בקרישת הדם. אם זהו המצב אצלך וההריון הפסיק באופן טבעי - אנו שולחים לך את כל תנחומינו, ומאחלים הריון תקין ובריא בהקדם. זכרי כי זכית להביא נשמה מן העולם העליון לתיקונה, ושימש בזמן ההריון הקצר כארון קודש לספר תורה. רוצה לדעת כיצד היהדות מתייחסת להפלה טבעית? לחצי כאן וצפי בדבריו המיוחדים והמרגשים של הרב זמיר כהן.

אם המצב אינו כזה, וההריון ממשיך ומתפתח, נראה שעוברך הוא בר חיות. אם כך, גם אם ההריון אינו רצוי ואינו מתאים, וודאי שלא תרצי להביא את חיי עוברך לסיומן עוד טרם הגיע לאוויר העולם. מחלקת "אמא" של ארגון הידברות שמה לה למטרה לא להפסיק חיים בגל כסף או קשיים שונים, ונציגות המחלקה מסייעות לנשים בהריון ששוקלות להפיל את העובר, תומכות בהן, מסייעות להן מבחינות רבות, בתמיכה כלכלית מסודרת ועוד. לפנייה למנהלת המחלקה, קלינה שוורץ, הקליקי כאן.

לקריאה נוספת אודות הפלה, לחצי כאן.

 

ועדה להפסקת הריון   

למרבה הכאב, מדינת ישראל מאפשרת על פי חוק להפסיק באופן יזום הריון של עובר חי. כדי לעבור תהליך זה יש לקבל אישור של ועדה להפסקת הריון. עם הצער שבדבר, לרוב חברי הועדה אינם יודעים את גודל ההשלכות הקשות שיש להפלה יזומה על האישה ההרה. נשים רבות שעברו הפלה יזומה מספרות על קשיים נפשיים רבים וכן קשיים רפואיים בכניסה להריון הבא. מנגד, קיימים סיפורים לרוב של נשים שברגע האחרון וויתרו על ההפלה, והיום הן מאושרות עם הילד שנולד, ולא מבינות כיצד חשבו להפסיק את חייו עוד בטרם נולד. 

אם את שוקלת לפנות לועדה להפסקת הריון על מנת לסיים באופן יזום את החיים המתפתחים ברחמך, אנו מציעים לך ראשית להקדיש מספר דקות לקריאת סיפוריהם האישיים של נשים, שהיו במצבך, ובחרו, למרות המורכבות, להשאיר את העובר. לקריאת הסיפורים האישיים. לחצי כאן.

לקריאה נוספת אודות ועדה להפסקת הריון, לחצי כאן.  

 

הפסקת הריון 

הפלה יזומה היא פעולה שנעשית כדי לסיים את ההריון לפני השבוע ה-24 להריון, עוד לפני שהעובר הגיע לשלב שבו הוא יכול לחיות בכוחות עצמו. נשים בהריון חשות לעיתים כי הן לא מסוגלות ללדת ולגדל ילד בתקופת חייהן הנוכחית, בשל קשיים משפחתיים / בריאותיים ' נפשיים / כלכליים שונים. סיבה נוספת הגורמת לאישה לרצות לא להביא לעולם את הילד שהיא נושאת ברחמה היא כאשר הרופאים טוענים שהעובר אינו מתפתח באופן תקין. שני המקרים קשים מנשוא, וההחלטה כואבת וקורעת. אם את נתונה באחד משני המצבים הללו, את מוזמנת לפנות למחלקת "אמא" של ארגון הידברות בכל שעות היממה, ולקבל מענה ותמיכה שיסייעו לך להגיע להחלטה הנכונה ביותר בעבורך. לפנייה למנהלת המחלקה, קלינה שוורץ, הקליקי כאן.

לקריאה נוספת אודות הפסקת הריון, לחצי כאן.   

 

גרידה

אחת השיטות לגרימת הפלה יזומה ולהפסיק את ההריון באופן מלאכותי היא באמצעות גרידה. זוהי פרוצדורה רפואית פולשנית, המתבצעת תחת הרדמה מלאה. מדובר בתהליך כירורגי של הוצאת תוכן הרחם, אשר אף שמבחינה רפואית הגרידה נחשבת להליך פשוט, יש לה תופעות לוואי רבות שחשוב להכיר. בכל מקרה של התלבטות, מחלקת אמ"א כאן כדי לסייע. 

לקריאה נוספת אודות גרידה, לחצי כאן.    

 

הפלה פרטית 

בעוד הפלה במוסד ציבורי לא כרוכה בתשלום, הפלה פרטית עולה בין 2,000 ש"ח ל-5,000 ש"ח, כאשר המחיר משתנה בהתאם לשיקולי המרפאה או הרופא שמבצע את ההפלה ונתון לשיקול דעתו. 

אם את שוקלת הפלה פרטית, כנראה שאת נתונה במצב מאתגר ולא פשוט. את מוזמנת לפנות אלינו לקבלת סיוע ותמיכה מכל הסוגים, ללא תשלום. מחלקת אמ"א כאן כדי לסייע לך באהבה. אל תהססי לפנות. 

לקריאה נוספת אודות הפלה פרטית, לחצי כאן.

  

הפלה תרופתית

הפלה תרופתית ניתנת לביצוע עד שבוע 7 של ההריון, באמצעות תרופה, הגורמת לחסום את פעולת ההורמון פרוגסטרון, שתפקידו לתמוך ולקיים את ההיריון. לאחר יומיים או שלושה מקבלת האישה תרופה נוספת, הגורמת לפתיחת צוואר הרחם, לכיווץ שריר הרחם ולפליטת העובר. לאחר שבועיים עד שלושה, על האישה לעבור בדיקת אולטרה סאונד על מנת לוודא של התוכן ההריוני נפלט. לעיתים נראה כי נשארו עדיין שאריות מההריון. במקרה כזה יש צורך בפעולה כירורגית נוספת.

אם את שוקלת הפלה תרופתית, כנראה שאת נתונה במצב מאתגר ולא פשוט. את מוזמנת לפנות אלינו לקבלת סיוע ותמיכה מכל הסוגים, ללא תשלום. מחלקת אמ"א כאן כדי לסייע לך באהבה. אל תהססי לפנות.   

לקריאה נוספת אודות הפלה תרופתית, לחצי כאן.

  

הפלה פרטית ללא ועדה 

מבררת אודות הפלה פרטית ללא ועדה? אנו ממליצים לך לפנות אלינו קודם כל ולהיעזר באחת מפעילות המחלקה שלנו. נשמח להעניק לך סיוע כלכלי ונפשי עד שתחזיקי את תינוקך האהוב בין זרועותייך המחבקות ותלחשי לו: "אני הצלתי את חייך, ילד יקר שלי". 

באנחנו במחלקת 'אמא' של ארגון 'הידברות' מאמינים בכך שכל עובר זכותו להיוולד, ואין להפסיק חיים בשל סיבות של מה בכך. לפנייה למנהלת המחלקה, קלינה שוורץ, הקליקי כאן.

לקריאה נוספת אודות  הפלה פרטית ללא ועדה, לחצי כאן.  

 

הפלה בשבוע 8 או בשבוע מאוחר יותר

מבחינה רפואית, בשליש הראשון של ההריון ניתן לבצע הפלה באמצעות כדורים תרופתיים. בשבועות מאוחרים יותר ההפלה תתבצע בהליך כירורגי הנקרא גרידה. מתלבטת ומעוניינת  לקבל מידע וייעוץ? את מוזמנת לפנות אלינו ללא תשלום. מחלקת 'אמא' של ארגון 'הידברות' תסייע לך באופן דיסקרטי ואכפתי עד שתקבלי את ההחלטה הטובה ביותר בעבורך. 

חשוב לדעת כי להפלה מרצונה של האישה יש השלכות קשות על האישה ההרה מבחינה נפשית ובריאותית. מחקרים מצביעים על כך שאישה שסיימה את ההריון מיוזמתה עלולה לחוש תחושת אשם, חרטה, חרדה וחוסר השלמה עם הצעד הבלתי הפיך. פני אלינו. אין מה להפסיד. מקסימום תרוויחי.

לקריאה נוספת אודות  הפלה בשבוע 8לחצי כאן.    

 

הפלה בכדורים

נטילת גלולה להפסקת הריון בשבועות הראשונים נחשבת יחסית לבטוחה, אך כמו כל הפלה, עלולים להיגרם סיבוכים שונים. יש גם את ההשלכות הרגשיות הלא פשוטות, ונשים רבות מעידות על כך שהן חוות נפילה רגשית ואפילו דיכאון, כי רק לאחר שההיריון נופל, הן מבינות את המשמעות העצומה של הצעד שביצעו, ולעתים גם מתחרטות על כך. לפני שאת עושה צעד משמעותי כהפסקת הריון, פני להתייעץ עם מי שרוצה בטובתך. לפנייה למנהלת מחלקת 'אמא', קלינה שוורץ, הקליקי כאן. 

הרב זמיר כהן מסביר איך עושים תשובה על הפלה. לצפיה, לחצי כאן.

לקריאה נוספת אודות הפלה בכדורים, לחצי כאן.    

פעילות המחלקה מציעות להן שפע של תמיכה נפשית וכלכלית. היכנסו למדור והתרגשו מהסיפורים האישיים. לא תישארו אדישים.

לפנייה למנהלת המחלקה, קלינה שוורץ, הקליקי כאן.

קרא עודהסתר
הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה