בדיקות הריון

נס רפואי: הילד נולד בריא למרות הנכות שחזו לו הרופאים

הוכחה נוספת מדוע לא כדאי להקשיב לדברי הרופאים כ'תורה מסיני'. גם הם בני אדם, ולמרות כל הידע שהם מחזיקים בו - גם להם יש טעויות, מסתבר

| א' תמוז התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

המקרה שלפנינו מסוגל לשפוך אור על תהליך קבלת ההחלטות של הורים לעתיד, כשהרופאים מנסים ל'ייאש' אותם על ידי מתן תחזיות פסימיות בנוגע לעובר: כשג'מה רוג'רס בת ה-24 מסקוטלנד, הייתה בשבוע ה-20 להריונה, האיצו בה הרופאים לבצע הפלה שכן העובר שהיא נושאת ברחמה, כך טענו, יוולד עם נכות קשה שתמרר את חייו.

בזמנו, טענו הרופאים כי העובר סובל מליקוי כשלהו בעמוד השדרה שגורם לפגיעה מוטורית חמורה ואף יכול להביא לשיתוק. "אמרו לי שהוא לא יוכל ללכת, לדבר ולעשות פעולות פשוטות של היום יום. הפחידו אותי בכך שתוחלת החיים שלו תהיה קצרה מהממוצע, וניסו לשכנע אותי לעשות הפלה גם במחיר של קבלת עזרה כלכלית".
 
אלא שכנגד כל הסיכויים, רוג'רס בחרה להשאיר את העובר ולקבל אותו באהבה, כמות שהוא. כיום, כשבנה קיאראן רץ ומשתובב עם חבריו בגן הילדים, מתבוננת בו אמו ואומרת בנימה שמחה: "זאת ההחלטה הכי טובה שקיבלתי אי פעם. אינסטינקטים של אם תמיד נכונים, ומהרגע שבו נאמר לי שהתינוק שלי יהיה נכה, ידעתי שאני לא הולכת לוותר עליו. אני ממש שמחה על ההחלטה שקיבלתי, כי הוא מושלם מכל הבחינות. הוא נס אמיתי ועד היום אני זועמת על כך שהרופאים רצו שאיפטר ממנו".
כעת דורשת רוג'רס מבית החולים, להתנצל בפניה על ההטעייה וגניבת הדעת. "יכולתי לסיים את ההריון שלי בגלל האזהרות שלהם. אני לא מבינה איך הם יכלו לטעות בצורה כזו. אני יודעת שזה תפקידם של רופאים, אבל הם חייבים להיות בטוחים במאה אחוז לפני שהם מבשרים לאם, שהיא צריכה לוותר על תינוקה. עובדה שהיום יש לי את הילד הכי נהדר בעולם ואנחנו משפחה מאושרת ושלימה", אמרה.
 

שוקלת הפלה ? מכיר/ה מישהי שנמצאת על פרשת דרכים? אמא יקרה, אנחנו כאן, במחלקת אמ"א של הידברות, כדי לעזור לך. העניקי לילדך הזדמנות נוספת, אל תתני לו לסיים את חייו. לפרטים ויצירת קשר, חינם ללא תשלום: לפניות אל מחלקת אמ"א – סיוע, ייעוץ והכוונה חינם לנשים למניעת הפסקת הריון והפלה: טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il  


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (86 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים
שוקלת הפלה? צרי קשר כאן