אבולוציה

שפע ומגוון מאמרים וסרטונים מחכימים אודות אבולוציה ויהדות - כל מה שרציתם לדעת

מדור אבולוציה בהידברות מכיל מגוון תכנים אודות אבולוציה ויהדות. קראו את דברי הרב זמיר כהן אודות אבולוציה, את דבריו של הרב יצחק פנגר אודות הפלא שבתוך התא ומבחר מאמריו של הרב דניאל בלס. מדור מומלץ למחכימים, למעמיקים ולמתעניינים.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
תורה ומדע
יומן אירועים
הידברות שופס

מגילת רות ופרקי אבות - הרב זמיר כהן

149לרכישה

מוצרים נוספים

זה אפשרי - הרב יצחק פנגר

מראש שניר - הרב שניר גואטה

וזאת התורה לילדים (7 כרכים)

ספר תורה לילדים

פרקי אבות לילדים

גביע קידוש מוזהב

לכל המוצרים

הרב זמיר כהן - מדעים ויהדות, פרק 4: עולם הדינוזאורים

הרב זמיר כהן מגיש סדרת הרצאות עמוקה ומעשירה לכל מי שרוצה תשובות לשאלות יסוד מרתקות: התהוות היקום, עולם הזוחלים הקדומים, חשיפת גילויים מדעיים לצד העמדה התורנית, כולל הפקת לקחים מעשיים לחיי היום יום בזוגיות, נפש האדם ועוד. לפניכם הפרק הרביעי העוסק בסוגיית האבולוציה ועולם הדינוזאורים

הרב זמיר כהן - היהדות מול האבולוציה, חלק ב’

האם האבולוציה והיהדות משתלבות או מתנגשות זו בזו? כיצד ניתן ליישב את הגישה האבולוציונית שפשטה היום ברחבי העולם המדעי לבין העמדה היהודית שטוענת שהאדם ובעלי החיים נוצרו היישר מהעפר? הרב זמיר כהן עם כל התשובות, לפניכם חלק ב'

הרב זמיר כהן - היהדות מול האבולוציה, חלק א’

האם האבולוציה והיהדות משתלבות או מתנגשות זו בזו? כיצד ניתן ליישב את הגישה האבולוציונית שפשטה היום ברחבי העולם המדעי לבין העמדה היהודית שטוענת שהאדם ובעלי החיים נוצרו היישר מהעפר? הרב זמיר כהן עם כל התשובות, חלק א'

הדוקטור שנלחם באבולוציה: "רוצה שכולם יבינו שזה מופרך"

כבר שנים שד"ר שלמה קאפח מנסה להילחם בתיאוריית האבולוציה של דרווין. "אני רוצה שאנשים יבינו בשלב הראשון שזה בלתי אפשרי מבחינה מדעית, אחר כך כבר נדבר הלאה". ראיון מיוחד לרגל הוצאת ספרו 'אבולוציה במבחן'

אלוף השגיאות 2 - תגובה לסרטון האתאיסט

בחלק זה ימצאו הצופים התייחסות נוספת לכך שגם חוקרי האבולוציה יודעים מכך שאין ממצאי המאובנים תומכים בתיאורית האבולוציה, ולכך שידיעה זאת קיימת מאז שצרלס דרווין כתב את ספרו "מוצא המינים", ולמעשה, לא השתנתה אפוא עד ימינו.

מדוע אנשים צוחקים על אתאיסטים - חלק 3

בחלק זה ימצאו הצופים ביאור העוסק בהבדל המהותי שבין תיאוריה לעובדה, ובכך שלתיאורית האבולוציה אין על מה שתסמוך מבחינה עובדתית. בחלק זה ישנה גם התייחסות לאמיתותו של התיעוד המקראי, ובסופו ישנה התייחסות נוספת לסכנות המוסריות הטמונות בבסיסה של תיאורית האבולוציה. סרטונים אלו נערכו ע"י אחד הגולשים ומוצגים כאן לתועלת שאר הגולשים.

מדוע אנשים צוחקים על אתאיסטים - חלק 2

בחלק זה ימצאו הצופים התייחסות לממצאי המאובנים השונים ולשיטות התיארוך הרדיו-אקטיביות השונות, וביאורם לפי מודל הבריאה, המלמד כי בעבר היה מבול כלל עולמי שגרם להיווצרות המאובנים והשכבות הגיאולוגיות השונות. סרטונים אלו נערכו ע"י אחד הגולשים ומוצגים כאן לתועלת שאר הגולשים.

מדוע אנשים צוחקים על אתאיסטים - חלק 6

בחלק זה ימצאו הצופים ביאור למסורת המוצגת בדברי חז"ל על כך שישנם מים בחלל, ושהללו מצויים במצב צבירה של קרח. ובסופו ישנה התייחסות לעניין של פריסת הצבעים השונים הנראים בעינינו כתוצאה מחדירתם של קרני השמש לכדוה"א. סרטונים אלו נערכו ע"י אחד הגולשים ומוצגים כאן לתועלת שאר הגולשים.

הנס שבתוך התא - הרב יצחק פנגר

לפני כמאה וחמישים שנה העריכו לפי תורת האבולוציה, שהתא הינו חומר פשוט. היום, עם התפתחות המדע והטכנולוגיה, אנו מגלים שהתא הינו עולם שלם ומורכב. הצטרפו למסע מרתק ביותר בתוך התא, הנמצא לא רחוק מאיתנו, ובו תהליכים המראים שיש כח מכוון לקיום התא. מלווה בקריינות של הרב יצחק פנגר.

   1 2 3 > >>

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה