אבולוציה

עשרות מאמרים וסרטונים מחכימים אודות אבולוציה ויהדות - כל מה שרציתם לדעת

מדור אבולוציה בהידברות מכיל מגוון תכנים אודות אבולוציה ויהדות. קראו את דברי הרב זמיר כהן אודות אבולוציה, את דבריו של הרב יצחק פנגר אודות הפלא שבתוך התא ומבחר מאמריו של הרב דניאל בלס. מדור מומלץ למחכימים, למעמיקים ולמתעניינים.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים

הרב זמיר כהן - היהדות מול האבולוציה, חלק ב’

האם האבולוציה והיהדות משתלבות או מתנגשות זו בזו? כיצד ניתן ליישב את הגישה האבולוציונית שפשטה היום ברחבי העולם המדעי לבין העמדה היהודית שטוענת שהאדם ובעלי החיים נוצרו היישר מהעפר? הרב זמיר כהן עם כל התשובות, לפניכם חלק ב'

הרב זמיר כהן - היהדות מול האבולוציה, חלק א'

האם האבולוציה והיהדות משתלבות או מתנגשות זו בזו? כיצד ניתן ליישב את הגישה האבולוציונית שפשטה היום ברחבי העולם המדעי לבין העמדה היהודית שטוענת שהאדם ובעלי החיים נוצרו היישר מהעפר? הרב זמיר כהן עם כל התשובות, חלק א'

אלוף השגיאות 2 - תגובה לסרטון האתאיסט

בחלק זה ימצאו הצופים התייחסות נוספת לכך שגם חוקרי האבולוציה יודעים מכך שאין ממצאי המאובנים תומכים בתיאורית האבולוציה, ולכך שידיעה זאת קיימת מאז שצרלס דרווין כתב את ספרו "מוצא המינים", ולמעשה, לא השתנתה אפוא עד ימינו.

מדוע אנשים צוחקים על אתאיסטים - חלק 3

בחלק זה ימצאו הצופים ביאור העוסק בהבדל המהותי שבין תיאוריה לעובדה, ובכך שלתיאורית האבולוציה אין על מה שתסמוך מבחינה עובדתית. בחלק זה ישנה גם התייחסות לאמיתותו של התיעוד המקראי, ובסופו ישנה התייחסות נוספת לסכנות המוסריות הטמונות בבסיסה של תיאורית האבולוציה. סרטונים אלו נערכו ע"י אחד הגולשים ומוצגים כאן לתועלת שאר הגולשים.

מדוע אנשים צוחקים על אתאיסטים - חלק 2

בחלק זה ימצאו הצופים התייחסות לממצאי המאובנים השונים ולשיטות התיארוך הרדיו-אקטיביות השונות, וביאורם לפי מודל הבריאה, המלמד כי בעבר היה מבול כלל עולמי שגרם להיווצרות המאובנים והשכבות הגיאולוגיות השונות. סרטונים אלו נערכו ע"י אחד הגולשים ומוצגים כאן לתועלת שאר הגולשים.

מדוע אנשים צוחקים על אתאיסטים - חלק 6

בחלק זה ימצאו הצופים ביאור למסורת המוצגת בדברי חז"ל על כך שישנם מים בחלל, ושהללו מצויים במצב צבירה של קרח. ובסופו ישנה התייחסות לעניין של פריסת הצבעים השונים הנראים בעינינו כתוצאה מחדירתם של קרני השמש לכדוה"א. סרטונים אלו נערכו ע"י אחד הגולשים ומוצגים כאן לתועלת שאר הגולשים.

הנס שבתוך התא - הרב יצחק פנגר

לפני כמאה וחמישים שנה העריכו לפי תורת האבולוציה, שהתא הינו חומר פשוט. היום, עם התפתחות המדע והטכנולוגיה, אנו מגלים שהתא הינו עולם שלם ומורכב. הצטרפו למסע מרתק ביותר בתוך התא, הנמצא לא רחוק מאיתנו, ובו תהליכים המראים שיש כח מכוון לקיום התא. מלווה בקריינות של הרב יצחק פנגר.

מבוא לאבולוציה - הרב יצחק פנגר

תהליך האבולוציה כיצד בא לידי ביטוי הן מבחינה מדעית והן מבחינה תורנית. על פני השטח נראה שיש מחלוקת בין המדע לתורה, אך אם אדם יסתכל יותר לעומק לא תתכן מחלוקת שתתרחש, אלא צריך להבין א. גם את המדע וגם את התורה שהם שני תחומים שנושקים אחד לשני. ואדרבה המדע יכול רק להוסיף ולתרום למידע שיש לנו מהתורה ולחזק לנו את הידיעה שהעולם הזה נברא מהאלוקים.

אבולוציה - הרב זמיר כהן

תוכנית אירוח בהנחיית אלעד קינסט עם מומחים בעלי שם עולמי ממגוון תחומי המדע, ביניהם: פיזיקה, אסטרונומיה, מתמטיקה, ארכיאולוגיה ועוד, אשר שופכים אור על סוגיות מרתקות על קו התפר שבין תורה למדע. אורח קבוע: הרב זמיר כהן. פרק 1: והפעם עם פרופסור דורון אורבך, ראש קבוצת אלקטרוכימיה באוניברסיטת בר אילן, בנושא אבולוציה וחידת היקום.

האבולוציה: עובדה או תיאוריה בקריסה - הרב זמיר כהן

תאוריית האבולוציה - התאוריה המדעית ששלטה במאה השנים האחרונות - היא שאלת מוצא המינים בכלל והאדם בפרט, האם היא הגיעה לסופה? האם ניתן להוכיח כי המינים השונים נוצרו באותו פרק זמן? מה ההסבר הנכון להווצרות המאובנים, ואיזו עמדה הם מוכיחים? מהי ההגדרה הנכונה לתאוריה והאם נכון לקבלה כעובדה מדעית? על כל זאת ועוד בהרצאתו המפתיעה והמרתקת של הרב זמיר כהן

   1 2 > >>