פרשת בא

פרשת בא במדור מיוחד ומושקע - מבחר סרטונים, מאמרים ודברי תורה

תקציר פרשת בא: הקב"ה מביא על ארץ מצרים את מכת הארבה, ולאחריה את מכת חושך. לאחר שסרה מכת חושך, מגרש פרעה את משה מעל פניו, ומשה רבנו אומר לו כי אכן, לא ישוב להגיע אליו – ומזהיר אותו מפני מכת בכורות.

משה רבנו מצווה את ישראל בשם ה' על קרבן הפסח, על מצוות אכילת המצות בחג הפסח ועל איסור אכילת חמץ. משה גם מצווה את בני ישראל למרוח מדם הכבש שאותו ישחטו – על המזוזות והמשקופים של בתיהם, כדי שלא ימותו בכורותיהם.

בליל חג הפסח, בחצי הלילה, עבר הקב"ה בין בתי המצרים והרג את כל הבכורות. פרעה קם בלילה וניסה לגרש את בני ישראל ממצרים, אולם משה רבנו אמר לו כי בני ישראל יצאו ביום. עם ישראל אוסף את השלל שאסף מן המצרים, ויוצא ממצרים.

בסיום הפרשה מצווה הקב"ה את עם ישראל על מצוות פדיון הבן ופטר חמור.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים

הרב הרצל חודר בשידור חי, חמישי 23:00, פרשת בא - סיפור שלא נגמר

מצווה לספר ביציאת מצריים ..מתי ואיך? מה הלימוד מחמץ ומצה? חושבת לעשות מצווה ונחשב שעשה אותה. מהי מצוות קידוש לבנה ומי חייב בה? תפילין של ראש ויד האם מצווה אחת? פדיון הבן מי חייב ? לקראת סוף השיעור הרב ידבר אודות הצדיק רבי פנחס הכהן אזוג

מדוע לעיתים הלב אטום ולא מרגישים את יד ה’? תובנה נפלאה מפרשת השבוע

לא אחת במשך החיים נתקלים בהשגחה פרטית מיוחדת. הצפי לכאורה שהארת פנים זו תשפיע עלינו להיות טובים יותר. והנה החיים ממשיכים, אבל לרוב לא משתנים, וגם אם כן השינוי מתמוסס מהר. איך זה יתכן? איך ראיית יד ה' לא משפיעה?

עונג שבת, עונה 3 - סביב שולחן השבת עם פרשת בא

התכנית האהובה "עונג שבת" חוזרת לעונה שלישית עם כל השירים, הפיוטים, הריחות והטעמים, והפעם מתארחים סביב שולחן השבת: הרב אליהו אסוס, הרב אייל ישראל שטרנליב, הרב מרדכי לוי, רפאל מור, האמן אלירן אלבז והסטנדאפיסט הרב יעקב חמו. בהגשת יובל טייב

   1 2 3 4 > >>