פרשת וירא

פרשת וירא במדור מיוחד ומושקע - מבחר סרטונים, מאמרים ודברי תורה

תקציר פרשת וירא: בפתח אוהלו של אברהם מופיעים 3 מלאכים. אברהם אבינו ממהר לארח אותם ולהגיש להם מטעמים, והמלאך מבשר לו כי בעוד שנה ייוולד לו ולשרה אשתו בן זכר.

הקב"ה אומר לאברהם שהוא עתיד להפוך את סדום. אברהם אבינו מתפלל, אולי יצליח להציל את סדום בזכות צדיקים שנמצאים בעיר, אך הקב"ה אומר לו שאין אף צדיק בסדום. המלאכים שהיו אצל אברהם מגיעים לסדום. אנשי סדום מנסים להרוג את לוט, אך המלאך מוציא אותו מן העיר, בעוד המלאך השני הופך את סדום.

שרה יולדת את יצחק, ודורשת מאברהם לגרש את הגר ואת ישמעאל, כדי שלא יירשו יחד עם יצחק. אברהם אכן עושה זאת. כאשר הגר תועה במדבר, פוגש בה המלאך, ומבטיח לה כי גם מישמעאל יצא גוי גדול.

הקב"ה מנסה את אברהם ומצווה עליו להקריב את בנו יחידו יצחק. אברהם עומד בניסיון העקידה, ועומד לשחוט את בנו, אך אז קורא לו הקב"ה ומבטיח לו כי בזכות עמידתו בניסיון, מיצחק יצא עם עצום ורב, אשר לא ייספר מרוב.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים

עונג שבת, עונה 3 - סביב שולחן השבת עם פרשת וירא

התכנית האהובה "עונג שבת" חוזרת לעונה שלישית עם כל השירים, הפיוטים, הריחות והטעמים, והפעם מתארחים סביב שולחן השבת: יעקב חמו, הרב אליהו אסוס, הרב אייל ישראל שטרנליב, הרב מרדכי לוי, הזמר מנדי ג'רופי ואיש החינוך הרב אשר ברדא. בהגשת יובל טייב

הרב הרצל חודר בשידור חי, חמישי 23:00, פרשת וירא - לא עוד

מה התחדש בשם אברהם ומה נרמז בשם יצחק? באיזה זכות קיבלו ישראל במדבר מן מים ועננים? אברהם התבשר ששרה תלד מדוע הוא לא מספר לה? נושאים מרתקים נוספים בהרצאתו של הרב הרצל חודר – שידור חי באתר הידברות מדי חמישי ב-23:00

   1 2 3 > >>