חרדים

מדור חרדים בהידברות - עשרות הרצאות ומאמרים מרתקים אודות הציבור החרדי

חרדים – כל מה שרציתם לדעת על החרדים

מדובר במדור ייחודי המכיל את כל החדשות של העולם הדתי והחרדי, המרוכזים במקום אחד.

המדור מכיל את כל מה שמעניין את הגולש הדתי והחרדי, כולל סרטונים הלכות פרשות השבוע ועוד.

בין התכנים באתר תמצאו: הוויכוח המתמשך סביב עמידה בצפירה של חרדים הוא לא יותר מאשר מכונת רייטינג משומנת היטב. העיתונאי החרדי דב אייכלר, בנו של ח"כ ישראל אייכלר, חושב שאין חרדי אחד שלא מתאבל על חללי צה"ל. צפו

אתם מעוניינים שהילד יהיה משכיל ומתקדם, ויוכל להצליח בחייו. אז האם לבחור בתלמוד תורה חרדי או בבית ספר ממלכתי? בואו לקבל המון נקודות למחשבה, עבור כל מי שמתלבט

כשהיינו ילדים נהנינו מהזיקוקים והאזנו לחידון התנ"ך, אבל מעולם לא הרגשנו חגיגיות ביום העצמאות. גם היום אנחנו שמחים שיש מדינה –אך עצובים על ההחמצות הענקיות שלה.

הנושא החם ביותר במדינת ישראל - הוא נושא השוויון בנטל. מדוע החרדים לא מתגייסים לשירות צבאי?האם הצבא באמת זקוק להם? הרב אורי זוהר בסרט חדש: "הפרזיטים".

המשפחה מתפרנסת ממשכורת אחת, והסתפקות במועט היא תנאי בסיסי להישרדות. למה נשות אברכים בוחרות באתגר הזה? טור ראשון בסדרה חדשה.

הוא לא חרדי! זו התשובה הפשוטה ביותר, אך גם האמיתית ביותר. בשונה מההגדרה "לא דתי" (בה נכללים כל הקבוצות הפוליטיות וכל סוגי החשיבה והמעשים), ההגדרה של "חרדי"היא מאוד ברורה: חרדי הוא מי שמקפיד על שמירת המצוות וההנהגה של הקהילה החרדית, ושומע לגדולי הדור החרדים.

כאשר מסתכלים על הנהגות ציבור שומר המצוות, ישנן הנהגות מעוררות תמיהה ומעלות שאלות קשות. ציבור שצריך להיות רגיש לזולת ומתנהל לפי הלכה, דווקא את נטל הגיוס לצבא – מפיל על אחרים. מהו הלבוש שמשדר נתק מאחרים? הרב זמיר כהן בהסברים מרתקים.

הרב זמיר כהן - למה בחורי ישיבה לא מתגייסים לצבא?

הרב יצחק פנגר מסביר אחת ולתמיד - למה בחורי ישיבות לא משרתים בצבא?

הרצאה זו בוחנת מהם זרמים לגיטימיים ביהדות ליברלית ופתוחה. ומאידך מה כלל אינו מוגדר כזרם ביהדות ואינו לגיטימי כלל ועיקר: הרפורמה והמסלפים למיניהם.

האם החרדים באמת חיים על חשבון המדינה? מהם הטעמים שמאחורי אורח חייהם? הרב זמיר כהן עושה סדר בעובדות.

החרדים מרוויחים פחות, מתגוררים בצפיפות, חסרי תנאים פיזיים טובים, ובכל זאת חשים הכי פחות לחץ ודיכאון. איך זה ייתכן? ב'דה מרקר' ניסו להביא את התשובה.

הרב יוסף בן פורת בהרצאה יחודית משתף לראשונה את סיפורו האישי. האם הרב התקבל לקורס טיס? למה הרב החליף כמה סוגי כיפות? מדוע בחר הרב להיות דווקא חרדי, ומה עומד מאחורי תפיסת העולם החרדית?

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים

"את זה אני לא מבצע כי זה ’מנהג של חרדים’". רישומים מברית מזעזעת במיוחד

בתגובה למכתב המצמרר שפורסם בהידברות, כותבת אלינו אחת הגולשות מכתב מצמרר לא פחות על ניסיון מר שאירע לה עם מוהל שהוזמן לברית של נכדה. מדוע הוא לא מבצע את הליך ה'מציצה' וכיצד הגיב אותו מוהל-רופא למכתב ששיגרה אליו הגולשת? קראו בפנים

מרגש את הרשת: "כמה חשוב להציץ מאחורי המילה ’חרדים’, ולגלות עולם ומלואו"

מה קורה כשחסידי בעלז נפגשים עם עיתונאי והייטקיסט חילונים על טיסה בת 12 שעות לניו יורק? כרמית ספיר ויץ, תושבת ירושלים שנכחה בטיסה הייחודית, מזכירה לנו "כמה חשוב להציץ מאחורי המילה 'חרדים' ולגלות עולם ומלואו"

יאיר שרקי יצא לבדוק: איך במגזר החרדי עורכים חתונות בתקציבים נמוכים?

חתונה היא עסק יקר ומורכב – כל זוג צעיר והורים שמחתנים את ילדיהם יודעים את זה. אבל מה עושים כשיש שישה, שבעה ושמונה ילדים? למגזר החרדי יש לא מעט פתרונות לבעיה הלא פשוטה הזו, ושם, כך מתברר, יכולים לערוך חתונה ב-20 אלף שקלים בלבד ולשלם על מנה עד 44 שקלים. צפו בכתבה המרתקת

הפרופ’ על תוחלת החיים של החרדים: "גילינו משהו שהפתיע אותנו"

למרות המצב המעמד הכלכלי הנמוך בחברה, האוכלוסייה החרדית נהנית מתוחלת חיים ארוכה במיוחד – בניגוד מפתיע למחקרים בתחום. כיצד תורם אורח החיים החרדי לתוחלת החיים, ומהי העצה של פרופסור טשרניחובסקי לחיים ארוכים?

"גר בבני ברק? לא תוכל לעבוד אצלנו"; סמנכ"ל קרן ק.מ.ח מנפץ סטיגמות קדומות

בשנים האחרונות יש יותר ויותר חרדים שיוצאים לשוק העבודה בהוראת רבותיהם, אך לא פעם הם סובלים מקשיים ואף מודרים ממקומות עבודה שונים. עו"ד אברימי יוסטמן, סמנכ"ל קרן ק.מ.ח, מספר מה גורם לכך, ועל השאיפה שלו: "הסרת הסטיגמות הקדומות"

   1 2 3 4 5 > >>