פרשת תרומה

פרשת תרומה במדור מיוחד ומושקע - מבחר סרטונים, מאמרים ודברי תורה

תקציר פרשת תרומה: הקב"ה מצווה את משה לבקש מבני ישראל תרומה לבניית המשכן – זהב, כסף, נחושת, בדים יקרים, עצים וכן הלאה.

הקב"ה מצווה את משה על בניית המשכן – אלו כלים צריכים להיות במשכן וכיצד צריך המשכן עצמו להיות בנוי. הפרשה מפרטת את תבנית ארון הזהב והכפורת שעליו, השולחן והמנורה, ולאחר מכן את מבנה המשכן עצמו – יריעות המשכן, עמודי המשכן והאדנים, הפרוכת שתבדיל בין הקודש לבין קדש הקדשים, ועוד. לאחר מכן מצווה הקב"ה על בניית המזבח ועל מבנה חצר המשכן.

כל כלי המשכן וחלקיו מפורטים במידות המדויקות ובחומרים המדויקים מהם יש להכין את כלי המשכן, ומפורט גם היכן בדיוק יהיה מונח כל אחד מכלי המשכן.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים

הבטחה אלוקית מרגשת ומופלאה: הכירו את הפטרת פרשת תרומה

הפטרת פרשת תרומה מתארת את בית המקדש הראשון שבנה שלמה המלך. ההפטרה הפותחת במילים "וה' נתן חכמה לשלמה", מסיימת בהבטחה אלוקית מרגשת במיוחד: "אם תלך בחוקותיי ואת משפטיי תעשה ושמרת את כל מצוותיי - ושכנתי בתוך בני ישראל ולא אעזוב את עמי ישראל"

הרב הרצל חודר בשידור חי, חמישי 23:00, פרשת תרומה - הלב שלא נדם

על מכפרים בתרומה? מהו "ושכנתי בתוכם"? אסור לבנות בית מעצי פרי, ולא עוקרים עצי פרי - מדוע? מה מעלתו של בניית בית כנסת? לפי מה נמדדת הצדקה? לקראת סוף השיעור הרב ידבר אודות הצדיק חכם ששון לוי זצ"ל

עונג שבת, עונה 3 - סביב שולחן השבת עם פרשת תרומה

התכנית האהובה "עונג שבת" חוזרת לעונה שלישית עם כל השירים, הפיוטים, הריחות והטעמים, והפעם מתארחים סביב שולחן השבת: הרב אליהו אסוס, הרב אייל ישראל שטרנליב, הרב מרדכי לוי, יואל טולדנו, אחיעד חודפי והסטנדאפיסט הרב יעקב חמו. בהגשת יובל טייב

   1 2 3 4 > >>