בריאות ותזונה

ארגון הבריאות העולמי: ישראל במקום גבוה בכל מדדי הבריאות

נתונים מעודדים עולים מדו"ח הבריאות העולמי, המתפרסם פעם בשנה. מן הדו"ח עולה כי תוחלת החיים בישראל מהגבוהות בעולם, והסיכוי לשרוד מחלות לב, סרטן וסוכרת - גבוה

| כ"א אייר התשע"ז |
(צילום: shutterstock)
אא

נתונים חדשים שמפרסם היום (רביעי) ארגון הבריאות העולמי מראים שתוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם: תוחלת החיים הממוצעת בין גברים לנשים היא 82.5 שנים – מדובר במיקום השמיני בעולם. בחלוקה לפי מינים, תוחלת החיים של הנשים בישראל עומדת על 84.3 שנים – המיקום השמיני בעולם, ותוחלת החיים של הגברים בישראל היא 80.6 – המיקום הרביעי בעולם, אחרי אירלנד, שווייץ ואיסלנד.

גם הנתונים על איכות שירותי הרפואה כאן טובים מאוד - ומציבים את ישראל במקום נמוך בתמותה ממחלות קשות, ובהן התקף לב, שבץ מוחי, סרטן וסוכרת בגיל 30 עד 70. מדד זה מעיד גם על איכות שירותי הרפואה בקהילה ובבתי החולים וגם על רמת הרפואה המונעת והחינוך לבריאות באוכלוסייה.

במדד זה נמצאת ישראל במקום גבוה ביותר, החמישי בעולם, עם סיכון של 9.3% בלבד למות ממחלות קשות. ישראל ממוקמת אחרי איסלנד, דרום קוריאה, יפן, שווייץ ושבדיה, ומתקדמת בהרבה ממדינות מערביות שנחשבות למתקדמות, ביניהן: צרפת, בריטניה, גרמניה וארצות הברית.

עוד עולה מהדו"ח כי שיעור מתן החיסונים בישראל מגיע לכ-94%. על פי נתונים מעודכנים של משרד הבריאות, שיעור ההתחסנות גבוה אף יותר ונע בין 95 ל-97 אחוזים.

שיעור צריכת האלכוהול בישראל הוא מהנמוכים בעולם, כאשר בראש שיאניות צריכת האלכוהול עומדות מדינות מזרח אירופה ובראשן מולדובה, רוסיה ורומניה. ישראל נמצאת במיקום נמוך יחסית, הרבה אחרי רוב מדינות אירופה, ארצות הברית, אוסטרליה וניו זילנד.

עוד עולה מהדו"ח כי בשל איכות השירות הרפואי, שיעורי תמותת תינוקות ויולדות במהלך הלידה ועד חודש אחרי הלידה הם מהנמוכים בעולם. בישראל, שיעור תמותת תינוקות עד חודש אחרי הלידה עומדת על ארבעה לאלף לידות בשנה, ושיעור תמותת יולדות עומד על חמישה לכל אלף לידות.

דו"ח ארגון הבריאות העולמי, המתפרסם מדי שנה בחודש מאי, כולל נתונים מ-117 המדינות החברות בארגון. הדו"ח כולל פרמטרים של תוחלת חיים, תמותת אימהות ותינוקות בלידה, תמותת ילדים, מצב הסניטריה, שיעור השימוש באלכוהול וסמים, שיעור מתן החיסונים והסיכויים לשרוד מחלות קשות.

הנקראים ביותר
1

יהדותבן ה-12 התעורר מקומה אחרי חצי שנה, ולחש שתי מילים

2

חדשות היוםהאם זעקה בהלוויית בתה: "הערבים הרגו את הבת שלי"

3

חדשות היוםפיגוע דריסה בברצלונה: 13 נרצחו ו-100 נפצעו

4

נשים"פתאום אני, חני, שכולם ריחמו עליה, עומדת על הבמה ושרה לפני אלפי נשים"

5

יהדות"מחלות נפש קורות במשפחות הכי טובות, והיום גם בציבור החרדי למדו להפסיק להתבייש"

6

חדשות היוםחדשות צופיה: מפקד בכיר בחמאס נהרג בפיגוע התאבדות, שביתת המצילים והמטוס החדש של אל-על

7

יהדותאם מוכיחה רופא, 10 שנים אחרי שראה את העוברים בבטנה ואמר לה: ’אני מצטער’

8

חדשות היוםסכנת נפשות: בת שבע עשתה קעקוע חינה, ונשארה עם צלקת לכל החיים

9

לומדים תורההשיעור השבועי של הרב זמיר כהן: פרשת ראה תשע"ז. רב אורח: הרב ראובן זכאים שליט”א

10

חדשות היוםהמיילדת החילונית מיכל ברס: "אני נפעמת מכוח התפילה של הנשים, בכל פעם מחדש"

הידברות שופס

חובות הלבבות עם פירוש כאיל תערוג

149לרכישה

מוצרים נוספים

פותח לב - יונתן רזאל

טעם התורה

הרב זמיר כהן - שיעורי הלכה ומוסר לבני תורה

...ולחתונה - הרב אבנר קוואס

נחת - מדריך להורים לטיפול בתינוקות

USB הרב יגאל כהן - שמע

לכל המוצרים