דיכאון וחרדות

"לראות את אמא מתמודדת עם המחלה - לימד אותי לחבק חזק את החיים"

פוסט מרגש של בת לחולת אלצהיימר בת 66 - הצליח להכות גלים ברשת. "המוות יכול וצריך להיות יפה לא פחות מרגע הלידה, וזה מה שאני מנסה להעביר לאמא בזמן שנשאר לנו להיות יחד"

| י"ז כסלו התשע"ח |
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
אא

פוסט מרגש של בת לחולת אלצהיימר בת 66 - הצליח להכות גלים ברשת. מחלתה של אן בת ה-66 התגלתה לפני כ-13 שנה, והשפיעה על תחומים רבים בחייה. בתה רודי בת ה-34 מניו ג'רזי, מפרסמת פוסט מרגש לצד תמונה שממחישה את עוצמת המחלה בשלבי ההתרחשות שלה. בתמונה נראים 14 ריבועי צמר מעניינים שאותם סרגה אן במהלך שנתיים מיום האבחון.

"את התמונה הזו צילמתי אחרי שמצאתי שקית עם הסריגות של אמי, מיד אחרי שאובחנה כחולת אלצהיימר", פותחת רודי וכותבת. "עברו עשרות שנים מאז שהיא סרגה, אבל בזכות השקית הזו אני פתאום מבינה את העוצמה של המחלה ואת האופן שבו המצב של אמא שלי הידרדר מיום ליום בגללה".

הריבועים שסרגה אמה של רודי, שממחישים את תהליך ההידרדרות שלה

המחלה אובחנה כשרודי הייתה בת 22, וסיימה את חוק לימודיה בקולג'.  "המחלה הזו פגעה לא רק בזיכרון של אמא שלי, אלא גם בכישורים שלה וביכולת לעשות פעולות שידעה לעשות גם בעיניים עצומות כמו הסריגה", מסבירה רודי. "ולראות אותה עוברת את כל זה, נלחמת על כל שבב של תקווה ומתמודדת על המחלה שלה - לימד אותי רק דבר אחד: לחבק חזק את החיים שלי ולנצל כל דקה בהם לשפר את מעשיי ולהיות אדם טוב יותר".

לדבריה, רק זה מה שבאמת נשאר מכל ה'מיומנויות שאנחנו רוכשים ומנכסים לעצמנו במהלך החיים'. אמה של רודי אמנם עדיין בחיים אך כל יום הוא מאבק מתמשך שרודי רק לומדת ממנו עוד ועוד מסרים לחייה שלה. "ההתמודדות שלי עם האיבוד המתמשך של אמא, שאני יודעת שלבסוף תיגמר בפרידה סופית - מלמדת אותי להכיל יותר את המוות ולקבל אותו כחלק אינטגרלי מהחיים. עכשיו אני לומדת לשחרר ולתת לאמא לעבור את התהליך הזה עם עצמה, בלי להכניס בה פאניקה מיותרת. 

"המוות יכול וצריך להיות יפה לא פחות מרגע הלידה, וזה מה שאני מנסה להעביר לאמא בזמן שנשאר לנו להיות יחד", היא מסכמת. 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

55 לרכישה

מוצרים נוספים

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

ספר קהלת עם פירוש ’נזר חכמה’ של הרב זמיר כהן

יפה באמת

הפרשה בה נולדת

שבויות

התחושות שלי - חיים ולדר

לכל המוצרים