סגולות

הקורונה לא עוצרת באדום: 10 רעיונות להתחזקות רוחנית

בנוסף לשמירה והקפדה על כל כללי הזהירות למניעת הדבקה, ליקטנו עבורכם 10 מצוות. אנא התחזקו והרבו ברכה ושפע על עצמכם ועל העולם כולו

(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

אין כמעט אדם בעולם שהקורונה לא פגעה בו: במחלה, בבידוד, במצב הכלכלי, בחרדות, בחינוך הילדים ובמצב הזוגי. השלכותיו של הנגיף המדבק נוגעות כמעט לכל תחומי החיים של כולנו, ונכון לעכשיו נראה כי הוא לא עוצר באדום. בישראל נכון לעכשיו 48,015 בני אדם מוגדרים כחולים פעילים, מתוכם 1,462 מאושפזים בבתי חולים. מצבם של 808 חולים מוגדר קשה, ו-240 מהם מחוברים למכונות הנשמה. 263 חולים נמצאים במצב בינוני. מניין הנפטרים, למרבה הכאב, עומד על 2,055.

בזמן זה חשוב להתחזק בלימוד התורה ובקיום המצוות. ליקטנו עבורכם 10 עצות לחיזוקים רוחניים:

1. לימוד תורה. הגמרא בעירובין (נד) כותבת כך: "חש בגרונו יעסוק בתורה שנאמר: 'וענקים לגרגרותיך', חש במעיו יעסוק בתורה, שנאמר: 'רפאות תהי לשרך', חש בעצמותיו יעסוק בתורה, שנאמר: 'ושקוי לעצמותיך', חש בכל גופו יעסוק בתורה, שנאמר: 'ולכל בשרו מרפא'''. להרחבת הדברים, לחצו כאן.

2. מזוזה היא אחת המצוות הסגוליות לשמירה. בשולחן ערוך כתוב כי: "כל הזהיר במצוות מזוזה, יאריכו ימיו ושנותיו". המזוזה היא מגן לבית ולאנשים הדרים בתוכו, מפני המזיקים הרוחניים שמסתובבים בחוץ. בית שהמזוזות בו אינן תקינות, הוא בית 'פרוץ' שאליו יכולים הכוחות השליליים להיכנס ולהזיק. בשל כך, חשוב מאוד לבדוק מדי שלוש שנים את המזוזות אצל בודק מוסמך ואמין. במידה ונמצא פסול באחת מהמזוזות, יש להחליפה בהקדם, ולקנות מזוזה חדשה מאדם ירא שמיים בלבד (ספר 'סגולות לישראל' אות א')

3. קבלה מרבי יהודה החסיד שכל האומר בכל יום את שלשת הפסוקים הבאים, ישר והפוך, ינצל מכל צרה, ואלה הפסוקים (ישר והפוך): אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה, סֶלָה תְּסוֹבְבֵנִי פַלֵּט רָנֵּי תִּצְּרֵנִי מִצַּר לִי סֵתֶר אַתָּה; בִּטְחוּ בַיהוָה עֲדֵי עַד כִּי בְּיָהּ יְהוָה צוּר עוֹלָמִים, עוֹלָמִים צוּר יְהוָה בְּיָהּ כִּי עַד עֲדֵי בַיהוָה בִּטְחוּ; יְהֹוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהֹוָה יְבָרֵךְ אֶת-עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם, בַשָּׁלוֹם עַמּוֹ אֶת יְבָרֵךְ יְהֹוָה יִתֵּן לְעַמּוֹ עֹז יְהֹוָה. (מרן החיד"א בספר יוסף בסדר, סימן ח).

4. ברכת אשר יצר. ברכת אשר יצר בכוונה אמיתית היא סגולה ידועה ומפורסמת לשמירה על בריאות טובה. כאשר אדם מקפיד לברך ברכה זו תוך הכרה בכך שבריאותו היא נס ופלא, מתבונן בחסדיו של בורא עולם, מתבונן בכך שבורא עולם הוא הרופא, המהנדס, המפעיל והמנהל. אדם כזה מפנים שלבעל המפעל אין שום בעיה להסיר את כל המחלות והמזיקים מעלינו ולא לתת להם להיכנס אל הגוף להחליש אותנו.

ברכת אשר יצר המופלאה - סגולה לאיכות חיים בבריאות. צפו:

5. פרקי התהילים ג' וצ"א הם פרקים המסוגלים לשמירה מכל רע. מקור הדברים הוא בגמרא (תלמוד ירושלמי, מסכת שבת, פרק ו' הלכה ב') מציינת כי יש שני פרקי תהילים המגנים מכל רע, ועל כן מכונים "שיר של פגעים". "מהו שיר של פגעים?", שואלת הגמרא ומשיבה: "'ה' מה רבו צרי' וכל המזמור (פרק ג' בתהילים) ו'יושב בסתר עליון' (פרק צ"א בתהילים) עד הפסוק 'כי אתה ה' מחסי עליון שמת מעונך'' לחצו וקראו את פרקי התהילים המיוחדים.

6. שבת. בספר "סגולות ישראל" מובא כי שמירת שבת כהלכתה רפואה בדוקה לכל החולאים. כאשר ישמרו ישראל על השבת – יזכו שהשבת תשמור עליהם. גם ​הקפדה על תוספת שבת מהווה סגולה לרפואה. להרחבה אודות סגולה זו, לחצו כאן.

7. פרשת העקידה. אמירת פרשת העקידה מדי יום הינה סגולה נפלאה "לבטל מיתה מבני אדם, להגן מכל חלאים ולכפר עוון". כותב הזוהר הקדוש: "וטוב לישראל להזכיר בגלות בכל יום פרשת העקידה, שתגן עליהם מכל מקרים רעים, ובת קול יוצאת ואומרת 'אל תעש לו מאומה". קראו את פרשת העקידה.

8. מ"ב מסעות. סגולה המובאת בכתב ידו של המקובל רבי שמשון מאוסטרופולי היא לקרוא את מ"ב המסעות שעברו בני ישראל. לחצו וקראו את הפסוקים הסגוליים.

9. אמירת פיטום הקטורת. הזוהר הקדוש (ח"ב ריב, ב') משבח ביותר את מעלת אמירתה של פיטום הקטורת, וכותב שהיא מסוגלת ביותר להציל את האדם מכל מיני פורענויות המתרגשות לבוא לעולם. לחצו לאמירת הפסוקים הסגוליים. 

10. מאה ברכות. סגולה מפורשת גמרא להינצל מכל צער והיא חיוב אמירת 100 ברכות ביום, (שולחן ערוך אורח חיים סימן מו סעיף ג) בימי דוד המלך היו מתים בכל יום מאה נפשות מישראל, דוד המלך הורה להקפיד לברך בכל יום 100 ברכות, ונעצרה המגיפה. 100 ברכות הן 100 מפגשים אישיים שלנו עם בורא עולם, שהבטיח: "במקום אשר תזכיר את שמי שם אבוא אליך וברכתיך".

איזה מסר מבקש הקב"ה להעביר לעם ישראל באמצעות הנגיף הקטלני? הרב זמיר כהן במסר קצר על נגיף הקורונה מנקודה יהודית:

תגיות:סגולותנגיף הקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה