פרקי תהילים

פרקי תהילים לקריאה נוחה באתר

תהילים - כל מה שרציתם לדעת על תהילים

מדור זה מכיל את 150 הפרקים שבספר התהילים הקדוש. מי חיבר את ספר התהילים, ומה המעלה הרבה באמירתו? כל מה שרציתם לדעת על ספר התהילים

מדור זה כולל את 150 הפרקים שבספר התהילים הקדוש. ספר תהילים הוא הספר הראשון בחלק השלישי של התנ"ך – הכתובים, ושמו הוא צורת רבים של המילה "תהילה", שמשמעותה דבר שבח.

לקריאת תהילים, לחצו כאן. 

על מעלת קריאת התהילים, ניתן לקרוא כאן בהרחבה.

על הסגולות הטמונות באמירת תהילים, לחצו כאן.

את פרקי התהילים היו שרים הלויים בבית המקדש בזמן עבודת הקרבנות, בלחנים שנשכחו אחרי החורבן.

את ספר התהילים כתב דוד המלך. עם זאת, חלק מהמזמורים שמע דוד ברוח קודשו מעשרה אנשים נוספים: אדם הראשון, מלכיצדק, אברהם, משה, הימן, ידותון, אסף, ושלושת בני קרח.

ספר תהילים כולל בתוכו את הפרק הארוך ביותר בתנ"ך: פרק קי"ט, הכולל למעשה מזמור לכל אחת אותיות האלף-בית, כשכל הפסוקים במזמור פותחים באותה אות. סגולה ידועה לרפואה היא לומר את אותיות הא"ב של החולה ושם אמו, ולאחר מכן את האותיות ק', ר', ע', ש', ט', נ', המרכיבות את הביטוי "קרע שטן". לקריאת פרק קי"ט, לחצו כאן.

במאה מתוך מאה וחמישים פרקי התהילים מוזכר בתחילה במפורש מי חיברם: דוד, אסף, בני קורח, וכדומה. בשאר חמישים הפרקים לא נקוב שם המחבר ואיננו יודעים למי לשייכם.

ספר תהילים הוא המוכר והידוע מבין ספרי הכתובים. במשך כל הדורות, פרקי תהילים היו שגורים על פיהם של יהודים מכל שכבות החברה – מלמדנים מופלגים ועד פשוטי העם. תהילים התאימו גם לכל שעה ולכל צורך, ונאמרו על ידי יהודי עבור כל ישועה שהזדקק לה – מאז ימי קדם ועד סיום תהילים בצוותא אונליין בימינו. דבר זה נאמר כבר בגמרא: "כל מה שאמר דוד בספרו, כנגדו וכנגד כל ישראל אמרו, וכנגד כל העיתים אמרו".

יש דעות לפיהן אין לקרוא תהילים בין שקיעת החמה לחצות הלילה.

באילו שעות רצוי לקרוא תהלים? האם מותר לקרוא בשכיבה או באוטובוס שאינו נקי? ומה לגבי תהלים בטלפון הסלולרי? לשו"ת תהילים, לחצו כאן.

הרב שטיינמן בהדרכה מיוחדת לאומרים תהילים, לחצו כאן. 

הרב זמיר כהן בסדרה מרתקת על ספר התהילים. בסדרה זו עוסק הרב בהסבר וניתוח כל פרק ופרק בספר התהילים. לצפייה בכל הפרקים, לחצו כאן.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים
   1 2 > >>