פרקי תהילים - תהילים לקריאה נוחה

פרקי תהילים לקריאה נוחה באתר

תהילים - כל מה שרציתם לדעת על תהילים

מדור זה מכיל את 150 הפרקים שבספר התהילים הקדוש. מי חיבר את פרקי התהילים, ומה המעלה הרבה באמירתו? כל מה שרציתם לדעת על ספר התהילים

מדור זה כולל את 150 הפרקים שבספר התהילים הקדוש - הוא הספר הראשון בחלק השלישי של התנ"ך – הכתובים, ושמו הוא צורת רבים של המילה "תהילה", שמשמעותה דבר שבח.

 

לקריאת תהילים, לחצו כאן. 

על מעלת קריאת התהילים, ניתן לקרוא כאן בהרחבה.

על הסגולות הטמונות באמירת תהילים, לחצו כאן.

 

את פרקי התהילים היו שרים הלויים בבית המקדש בזמן עבודת הקרבנות, בלחנים שנשכחו אחרי החורבן.

 

את פרקי התהילים כתב דוד המלך. עם זאת, חלק מהמזמורים שמע דוד ברוח קודשו מעשרה אנשים נוספים: אדם הראשון, מלכיצדק, אברהם, משה, הימן, ידותון, אסף, ושלושת בני קרח.

 

ספר תהילים כולל בתוכו את הפרק הארוך ביותר בתנ"ך: פרק קי"ט, הכולל למעשה מזמור לכל אחת אותיות האלף-בית, כשכל הפסוקים במזמור פותחים באותה אות. סגולה ידועה לרפואה היא לומר את אותיות הא"ב של החולה ושם אמו, ולאחר מכן את האותיות ק', ר', ע', ש', ט', נ', המרכיבות את הביטוי "קרע שטן". לקריאת פרק קי"ט, לחצו כאן.

 

במאה מתוך מאה וחמישים פרקי התהילים מוזכר בתחילה במפורש מי חיברם: דוד, אסף, בני קורח, וכדומה. בשאר חמישים הפרקים לא נקוב שם המחבר ואיננו יודעים למי לשייכם.

 

ספר תהילים הוא המוכר והידוע מבין ספרי הכתובים. במשך כל הדורות, פרקי תהילים היו שגורים על פיהם של יהודים מכל שכבות החברה – מלמדנים מופלגים ועד פשוטי העם. תהילים התאימו גם לכל שעה ולכל צורך, ונאמרו על ידי יהודי עבור כל ישועה שהזדקק לה – מאז ימי קדם ועד סיום תהילים בצוותא אונליין בימינו. דבר זה נאמר כבר בגמרא: "כל מה שאמר דוד בספרו, כנגדו וכנגד כל ישראל אמרו, וכנגד כל העיתים אמרו".

 

יש דעות לפיהן אין לקרוא תהילים בין שקיעת החמה לחצות הלילה.

 

באילו שעות רצוי לקרוא תהלים? האם מותר לקרוא בשכיבה או באוטובוס שאינו נקי? ומה לגבי תהלים בטלפון הסלולרי? לשו"ת תהילים, לחצו כאן.

הרב שטיינמן בהדרכה מיוחדת לאומרים תהילים, לחצו כאן. 

הרב זמיר כהן בסדרה מרתקת על פרקי התהילים. בסדרה זו עוסק הרב בהסבר וניתוח כל פרק ופרק בספר התהילים. לצפייה בכל הפרקים, לחצו כאן.

קרא עודהסתר

תהילים ליום ראשון

ספר תהילים ליום ראשון, מחולק לקריאה יומית ישירה – תהילים יום ראשון. פרקים א' - כ"ט

תהילים ליום שני

ספר תהילים ליום שני, מחולק לקריאה יומית ישירה – תהילים יום שני. פרקים ל' - נ'. מִזְמוֹר שִׁיר חֲנֻכַּת הַבַּיִת לְדָוִד: אֲרוֹמִמְךָ יְהוָה כִּי דִלִּיתָנִי וְלֹא שִׂמַּחְתָּ אֹיְבַי לִי: יְהוָה אֱלֹהָי שִׁוַּעְתִּי אֵלֶיךָ וַתִּרְפָּאֵנִי: יְהוָה הֶעֱלִיתָ מִן שְׁאוֹל נַפְשִׁי חִיִּיתַנִי מִיָּרְדִי בוֹר

תהילים ליום שלישי

ספר תהילים ליום שלישי מחולק לקריאה יומית ישירה – תהילים ליום שלישי. פרקים נ"א - ע"ב.  א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: ב בְּבוֹא אֵלָיו נָתָן הַנָּבִיא כַּאֲשֶׁר בָּא אֶל בַּת שָׁבַע: ג חָנֵּנִי אֱלֹהִים כְּחַסְדֶּךָ כְּרֹב רַחֲמֶיךָ מְחֵה פְשָׁעָי:

תהילים ליום שבת

ספר תהילים ליום שבת, מחולק לקריאה יומית ישירה – יום שבת. פרקים ק"כ - ק"נ

תהילים ליום שישי

ספר תהילים ליום שישי מחולק לקריאה יומית ישירה – תהילים ליום שישי. פרקים ק"ז - קי"ט

תהילים ליום חמישי

ספר תהילים ליום חמישי, מחולק לקריאה יומית ישירה – תהילים ליום חמישי. פרקים צ' - ק"ו

תהילים ליום רביעי

ספר תהילים ליום רביעי, מחולק לקריאה יומית ישירה – תהילים ליום רביעי. פרקים ע"ג - פ"ט

   12>>>
הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה