חדשות יהדות

מכון המקדש: הפרה האדומה שנולדה בחודש שעבר - טהורה

בסוף החודש האחרון הגיחה לעולם פרה אדומה - שעל פי דרישות הנבואה המקראית, נמצאה טהורה. למה זה כל כך משמח? פרה טהורה היא אחד הסימנים המבשרים על ימי הגאולה וביאת המשיח 

הפרה האדומה שנולדה, לצד אמה (צילום מסך מתוך הסרטון של מכון המקדש)הפרה האדומה שנולדה, לצד אמה (צילום מסך מתוך הסרטון של מכון המקדש)
אא

בסוף החודש האחרון, 28 באוגוסט, הגיחה לעולם פרה אדומה טהורה, שמבשרת על פי דברי הנבואה - את הגאולה וביאת המשיח

על הידיעה המשמחת חתום מכון המקדש בירושלים, שמטעמו התפרסם סרטון ובו העגלה הרכה. לדברי נציגי המכון, רבנים שבדקו את העגלה קבעו כי היא טהורה ועשויה להיות הפרה האדומה שאליה נתכוונו דברי הנבואה של קץ כל הימים, בניית בית המקדש השלישי וביאת הגואל. באם אכן מדובר בפרה המוזכרת במקרא, כזו שעומדת בכל הדרישות המוזכרות בנבואה - הרי שבמו עינינו אנו חוזים בתחילתם של ימים שאבות אבותינו התפללו עליהם במשך אלפי שנים. 

בעבר אמנם נולדו כמה וכמה פרות אדומות, אך בשלב הבדיקות הן נמצאו פסולות. 

 

מהן הדרישות שעל פיהן פרה אדומה צריכה להיות טהורה?

אחת הדרישות היותר חשובות שמצוינות בנבואה היא שהפרה צריכה להיות אדומה לגמרי, או בלשון המקראית 'תמימה'. הווי אומר שאף שערה לבנה אחת פוסלת אותה מלהיות טהורה ו'תמימה'. על אף שבשנים האחרונות פתח מכון המקדש ביוזמה של גידול עדרי פרות אדומות במיוחד למען מטרה זו - מדובר בפעם הראשונה מזה 2,000 שנה, שבה פרה אדומה עונה על הדרישות והופכת בכך למועמדת פוטנציאלית לבשר על בוא הגאולה.

"אנחנו מדברים על פרה אחת שתמלא ייעוד אלוקי", אמר הרב חיים ריצ'מן, דובר ומנהל המחלקה הבינלאומית במכון המקדש, בראיון ל'הארץ'. "הפרויקט הזה הוא לא פחות מהשלב הראשון בהשבת הטהרה לעולם, שזה השלב הראשון לבניית בית המקדש. 2,000 שנה אנחנו מתאבלים על בית המקדש, אבל העתיד בידיים שלנו", חתם.

 

"מטהרת את הטמאים ומטמאת את הטהורים"

פרה אדומה היא מחוקי התורה, שאין עליהם הסבר הגיוני, אלא מצוות ה' בלבד. הפרה האדומה שמשה, בזמן המשכן ובית המקדש, לטהרה של אנשים שנטמאו למת. את הפרה האדומה שחטו ושרפו, ואת אפרה הזו על טמאי המת. באופן מעניין, מי שטרח בהכנת האפר של הפרה האדומה - נטמא בעצמו, ולכן נאמר על הפרה האדומה שהיא "מטהרת את הטמאים ומטמאת את הטהורים".

מיום שנצטוו ישראל על פרה אדומה ועד היום, נעשה שימוש ב-9 פרות אדומות. כדברי הרמב"ם (הלכות פרה אדומה ג'): "תשע פרות אדומות נעשו משנצטוו במצווה זו עד שחרב הבית בשניה. ראשונה עשה משה רבנו, שנייה עשה עזרא, ושבע מעזרא עד חורבן הבית. והעשירית יעשה המלך המשיח מהרה יגלה, אמן כן יהי רצון".

מה עומד מאחורי הציווי לחכות לפרה אדומה 'תמימה' וטהורה, ואיך זה קשור לחטא העגל? צפו כאן בשיעורו המדהים של הרב אלי עמר, שיעשה לכם סדר בנושא:

נהניתם מהכתבה? דרגו אותה וספרו לנו על כך בתגובות.

תגיות:פרה אדומהמכון המקדשטהורהגאולה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה