הנצפים ביותר
newsletter
app
email
whatsapp

הרב אופיר יצחק מלכא

נמצאו 79 תוצאות:

הלכות שבת - מוקצה

צלוחית זכוכית שייחדוה להנחת מעות, אך קודם השבת הוציאו משם את המעות האם מותר לטלטלה בשבת? המכניס ידו לכיס שבבגדו ומרגיש שיש שם טישו מלוכלך, האם מותר להוציאו בידו או שנחשב למוקצה? הרואה שטר כסף ברחוב בשבת האם מותר לדוחפו ברגלו למקום צדדי במטרה לקחתו במוצאי שבת ומה הדין לומר לגוי לטלטלו עבורו לביתו?

הלכות שבת: לש

סוגי לישה האסורים מהתורה ומדרבנן, סוגי השינויים בצורת ערבוב העיסה, איסור לש בנתינת משקה לתוך מאכל, נתינת דבר סמיך שלא מחלחל לתוך המאכל, ערבוב מאכל בנוזל הטבעי שלו ועוד

הלכות שבת: הלכות בורר

מים מלוכלכים כיצד ניתן לשתותם בלי לעבור על איסור בורר? המכינים סלט לסעודה השניה, האם מותר להכין כמות גדולה כדי שישאר גם לסעודה שלישית כשלצורך כך מקלפים שני בצלים ואם היו מכינים סלט רק לסעודה הסמוכה היה די בבצל אחד? האם מותר לשפוך את השמן מהטונה? מגש עם כמה סוגי עוגות האם מותר להוציא את כל העוגות הקטנות בכדי להגיש רק את העוגות הגדולות?

הלכות שבת - בישול

האם מותר לשפוך תה קר או חלב קר לתוך כוס עם מים רותחים (כלי שני)? האם מותר ליתן תמרים קפואים בתוך כוס מים חמים? חתיכות בשר שנשארו מסעודת ליל שבת, האם מותר ליתנם בסיר החמין (צ'ולנט)? האם מותר ליתן מרק קר או חלב קר על גבי טס מתכת הנמצא על הפלטה וברגע שיתחמם מעט יקחנו קודם שיגיע ליד סולדת? האם מותר לערות מים מהמיחם ישירות על נס קפה וסוכר או רק באמצעות כוס?

הלכות שבת: דיני קושר

חלות הנמצאות בתוך שקית הקשורה בקשר על גבי קשר, האם וכיצד מותר לאכול את החלות? הקושר את נעליו קשר ועליו עניבה על דעת להתירו בעשרים וארבע שעות הקרובות, אך תוך כדי הקשירה או תוך כדי ההתרה נקשרו השרוכים בקשר על גבי קשר, האם יכול להתירם בשבת? שרוך שיצא ממקומו האם מותר לחזור ולהשחילו, ומה הדין להשחיל שרוך בנעל חדשה?

הלכות שבת: צידה ונטילת נשמה

האם מותר לצוד דָבּוּר דבורה או יתוש בשבת? האם מותר להרוג דָבוּר דבורה או יתוש? ההולך ברחוב בשבת ורואה ארנבת פצועה האם וכיצד מותר לקחתה לביתו? האם מותר לפתוח מלכודת עכברים בשבת בבית שמסתובב בו עכבר?

הלכות שבת: אוהל ומחיצה

האם מותר לפתוח ולסגור את גגון העגלה בשבת? האם מותר לפרוס כיסוי ניילון על העגלה כדי שלא יתרטב התינוק בגשם? האם מותר לכסות בשבת בריכה הנמצאת בחצר? האם מותר להניח צלחת על קנקן שתיה כדי שלא יפלו לכלוכים לשתיה? האם מותר לתלות תמונה על מסמר הקבוע בקיר?

הלכות שבת: אמירה לגוי והנאה ממלאכת הגוי

גוי צילם תשליך באומן, האם מותר לקנות וליהנות מאותם תמונות אחר השבת? האם מותר לומר לגוי שיאמר לגוי אחר לעשות מלאכה בשבת כגון הדלקת פלטה או אור? האם מותר לרמוז או לומר לגוי קודם השבת שידליק את האור בשבת? גוי העובד בישיבה ובטעות כיבה את הגז או הפלטה וחזר והדליק האם מותר לאכול את החמין (צ'ולנט) לבני ספרד ולבני אשכנז? האם מותר למסור רכב לתיקון אצל גוי ביום חמישי או בשישי?

הלכות שבת:  סעודות שבת

האם בני הבית רשאים לטעום מהלחם שלפניהם לפני שבעל הבית טועם, ומה הדין כשיש לפני כל אחד לחמניה שלמה? האם יש חיוב לאכול סעודה שלישית בפת? מהו שיעור הפת שצריך לאכול בסעודות השבת והאם צריך לקדש או לשתות יין בסעודה שלישית?

הלכות שבת: קידוש והבדלה

האם מותר להתעכב בליל שבת אחר התפילה או צריך למהר לביתו כדי לקדש מה שיותר מוקדם? אשה שבעלה לא בבית האם יכולה לצאת ידי חובת קידוש מבנה בן ה- 12? הנמצא במקום שאין לו יין ופת כגון בבית חולים אך פירות וממתקים יש לו, כיצד עליו לנהוג? בעל הבית שלא יכול לקדש האם יכולה אשתו לקדש ולהוציא את כולם ידי חובה?

הלכות שבת: תפילות שבת

הנזכר באמצע ברכת "רפאנו" שהיום שבת מה יעשה? המתפלל תפילת חול בשבת, האם וכיצד יוצא ידי חובה וכיצד ניתן לתקן? הטועה והתפלל מוסף במקום שחרית, האם יצא ידי חובת שחרית או מוסף?

הלכות שעוני שבת

האם מותר להעביר מזגן ל'מצב שבת' בשבת? האם מותר להפעיל מדיח כלים על ידי שעון שבת לצורך סעודת היום? האם מותר להוסיף שעות הדלקה לאחר זמן בשעון השבת, והאם מותר לבטל פעולת שעון שבת בשבת?

   1 2 3 4 > >>

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה