חדשות בעולם

ארה"ב: זוכה שוטר שהרג נער שחור

אלפים מחו הבוקר (ג') בהפרות סדר, וונדליזם ואלימות - על החלטת חבר המושבעים במיזורי, שלא להעמיד לדין את השוטר דארן וילסון – שירה למוות בנער שחור. אובמה בתגובה למהומות: "עלינו לקבל את החלטת חבר המשובעים"

| ג' כסלו התשע"ה |
אא

סערה מתלקחת משעות הבוקר במדינות רבות בארה"ב, ביניהן ניו יורק, שיקגו, סולט לייק סיטי, פילדלפיה, וושינגטון, ולוס אנג'לס - בעקבות החלטת חבר המושבעים (הרכב הכולל אזרחים שנבחרו רנדומלית– ש.כ) שלא להעמיד לדין את דארן וילסון, שוטר לבן שירה בצעיר השחור, מייקל בראון, וגרם למותו.

 מעבר למדור חדשות – כל החדשות, המבזקים והידיעות.

התובע המחוזי, רוברט מקאלוק, שהקריא את ההחלטה אמר בדבריו כי "אין עילה סבירה להעמיד לדין את השוטר ועבודת המושבעים הייתה להפריד בין עובדות לבין דמיון". אף נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שנשא דבריו לאחר פרסום ההחלטה, קרא לציבור לנהוג במתינות כלפי ההחלטה ולהימנע מאלימות. "עלינו לקבל את החלטת חבר המושבעים", אמר אובמה בדבריו.

ארה"ב סוערת (אילוסטרציה: shutterstock)

ההחלטה התקבלה ברוב מוחץ של תשעה מתוך 12 חברי ההרכב, אולם לאחר פרסומה התלקחו הפגנות אלימות שכללו ונדליזם, בזיזת חנויות והתפרעויות מצד תושבי פרגוסון – פרבר עוני שמפורסם באוכלוסיית השחורים הגדולה, המתגוררת בו.

לדברי מפקד משטרת סנט לואיס, שהתראיין במסיבת עיתונאים לאחר קבלת ההחלטה - המשטרה נערכה לתגובות מהסוג הזה, תגברה מראש את כוחותיה בשטח, וניסתה לפזר את המפגינים באמצעות שימוש בגז מדמיע. עם זאת, המשטרה לא הצליחה למנוע את פציעתו של אחד השוטרים והשתלטה בקושי על מימדי ההפגנות הגדולים.

ולמרות בקשתו הנשיא, דגלים הנושאים סיסמאות כגון 'ידיים למעלה, אל תירו' – עדיין נישאים על ידי תושבים רבים שנענו לבקשת משפחת הנרצח "לתעל את התסכול לטובת הבאת שינוי חיובי שאינו גובל באלימות". והצטרפו לקולם האילם של תושבי פרגוסון - הקורא למחאה ציבורית, נוכח ההחלטה. 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (90 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים