חיים לאחר המוות

מצמרר: שלושה ישראלים שחוו מוות קליני משחזרים את החוויה ה'פנטסטית' שעברו

שלושה אנשים ושלושה סיפורים מדהימים על חוויית המוות הקליני, שלכולם מכנה משותף אחד: תחושת האהבה, החמלה, והנעימות שחשו להיות בעולם הבא. "זה באמת עולם בפני עצמו, שהוא קיים לגמרי ולא פעם אני מתגעגעת לחזור לשם"

מוות קלינימוות קליני
אא

בהגדרתו הרפואית, מוות קליני הוא מצב שבו הלב מפסיק לפעום ואין פעילות של גלי מוח. למרות המצב הזה, האדם עדיין יכול לחזור לחיים בטיפול מידי ומהיר, ובסייעתא דשמיא.

אך מה קורה ברגעים הספורים הללו, שבהם האדם, למעשה, אינו חי כלל? מה הוא רואה? מה הוא שומע? מה הוא מרגיש?

אספנו עבורכם סיפורים של שלושה אנשים אשר מספרים סיפורים מדהימים על חוויית המוות הקליני שחוו, ועל התחושות הרוחניות שמלוות אותם מאז ועד היום. שווה קריאה.

 

"אני יכולה להגיד לך שזה היה מלא חמלה ואהבה"

כשאביבה לוי ילדה את בנה, היא לא תיארה לעצמה שהיא הולכת לעבור מסכת מפחידה שתשנה את חייה מקצה לקצה. לוי, שחוותה מוות קליני במהלך הלידה בעקבות סיבוך קשה שנגרם לה, מתארת את אשר ראתה כחוויה 'פנטסטית' ובלתי מפחידה, נהפוך הוא. "אני יכולה להגיד לך שזה היה מלא חמלה ואהבה", היא משחזרת בראיון שנעשה עמה מאוחר יותר בערוץ 2. "היום אני כבר לא מפחדת מהמוות", סיכמה.

"אני מוצאת את עצמי במקום אחר לגמרי. רואה את עצמי. אני לא רואה את זה במטושטש ולא חולמת ולא מפנטזת את זה, אני בפירוש רואה מקום. הייתי שם. אני חושבת שזה באמת עולם בפני עצמו, שהוא קיים לגמרי", אומר לוי ומוסיפה כי לעתים תוקפת אותה אפילו תחושת געגוע עמוק לחזור לשם.

לדבריה נכנסה לחדר עם וילון לבן מתנופף, שולחן עגול קטן ושני אנשים יושבים סביבו ופורשים את ידיהם לקראתה בחיוך. 'שלום לך', הם אומרים ללא מילים, אך ניכר עליהם שהם שמחים לראותה.

 

"זאת הייתה חוויה פשוט פנטסטית"

גם חיים שלוס, שחווה את חוויית המוות הקליני בגיל 14, מתאר סיטואציה דומה: "יצאתי מהגוף. בניתוח הלכתי, ולא ידעתי שהלכתי. רק יצאתי מהגוף וריחפתי מעליו ועברתי דרך איזו מנהרה שכזו". ידו של חיים נחתכה והוא איבד כמויות דם אדירות, עד לאותו 'סוף'. "הגעתי למרחב פתוח והתחלתי לרחף. הסתכלתי על הגוף שממנו יצאתי כמשהו מזערי וקטן. אני לא יודע מה יצא מהגוף – אם זו הנשמה, אם זו הנפש, אם זה הרוח – משהו יצא.

חיים שלוסחיים שלוס

"ראיתי את ד"ר מארש וד"ר חיימוף בצד, והם מדברים ביניהם ואת המילה 'הלך'. הרגשתי חופשי, זאת הייתה חוויה פשוט פנטסטית".

 

"כולם חייכו אליי"

דרורה ברעם לקתה ברעלת הריון לפני 30 שנה, וחוותה את המוות הקליני על שולחן הניתוחים. "אני נוסעת במעלית מאוד מהירה במיטה, מגיעה לאולם גדול ריק לגמרי", היא משחזרת. "פתאום אני רואה מלא, מלא, מלא, מלא אור. שולחן עגול, שלושה אנשים יושבים עם גלימות לבנות, ואיש עם גלימה חומה. כולם חייכו אליי".

המכנה המשותף לכל הסיפורים הללו, אחד הוא: תחושה של כיף, נעימות ושייכות בעולם הבא, ואף לא טיפ טיפונת של פחד. 

אתאיסט לשעבר שחווה מוות קליני ונשפט בבית דין של מעלה: "הם ידעו עליי הכול". צפו

 

שאלות נפוצות בנושא מוות:

האם מוות קליני זה הוכחה לעולם הבא?

האם השינה היא סוג של מוות?

האם אנשים שמתו מוות קליני באמת ראו את העולם הבא?

האם יש גלגול נשמות?

האם מוות קליני לוקח מהאדם את זכות הבחירה?

 

נהניתם מהכתבה? דרגו אותה וספרו לנו על כך בתגובות.

תגיות:עולם הבאמוות קלינימצמרר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה