בריאות ותזונה

על זה עוד לא שמעתם: 5 בעיות בריאות שבצל יכול להעלים בצ’יק צ’ק

מחקרים שנעשו על מרכיבי הבצל גילו יתרונות למכביר כשזה נוגע לריפוי מחלות שונות - ביניהן חמש שיוצגו כאן. את ההצלחה הזו הם מייחסים בין היתר לנוגד החמצון קוורצטין שנמצא בבצל בשפע, והופך אותו ללוחם אמיץ מול רדיקלים חופשיים

| י"ז כסלו התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

מחקרים שנעשו על מרכיבי הבצל גילו יתרונות למכביר כשזה נוגע לריפוי מחלות שונות. את ההצלחה הזו הם מייחסים בין היתר לנוגד החמצון קוורצטין שנמצא בבצל בשפע, והופך אותו ללוחם אמיץ מול רדיקלים חופשיים. 

לפניכם חמש בעיות בריאות ומחלות שהבצל יכול לרפא בקלות:

 

בצל ודבש לטיפול בכאבי גרון 

 

כואב לכם הגרון ואתם משתעלים? חתכו בצל לקוביות קטנות וערבבו אותו עם רבע כוס דבש. השאירו את התערובת למשך שעה ושתו את הנוזלים שמתקבלים ממנה. 

 

עקיצות דבורים

 

אם נעקצתם על ידי דבורה - הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להוציא את העוקץ מהגוף שלכם. לאחר שהוצאתם אותו, הניחו על מקום העקיצה פרוסת בצל, והמתינו. אמנם בתחילה הטיפול מעט יכאיב, אבל כעבור כמה דקות הנפיחות תרד ואיתה גם הכאבים. באופן זהה ניתן לטפל בכוויות. 

 

ניקוי רעלים מהגוף 

 

צריכת בצל חי (בדומה לשום שהוא אנטיביוטיקה טבעית) לא רק נלחמת ברדיקלים חופשיים כי אם גם מנקה את הגוף מרעלים ופסולת. לכן חשוב מאוד לשלב אותו בתפריט היומי. 

 

סיוע בטיפול במחלת הסוכרת 

 

מחקרים מצאו כי מרכיב בשם פרופיל דיסולפיד שנמצא בבצל - מתהדר בתכונות זהות לאלו של האינסולין, ולכן מסייע במאוד בטיפול בסוכרת. אמנם הוא אינו יכול להוות תחליף לאינסולין, אך מסייע ביותר בהורדת הערכים הגליקמיים בדם. 

 

הורדת חום גבוה 

 

פרוסת בצל חתוכה שהונחה בתוך גרב על מצח רותח מחום - תוריד את החום בצורה פלאית. אם מדובר בחום ממש גבוה, רצוי להישאר עם הגרב במהלך הלילה או למשך כמה שעות עד לשיפור המצב. 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

55 לרכישה

מוצרים נוספים

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

ספר קהלת עם פירוש ’נזר חכמה’ של הרב זמיר כהן

יפה באמת

הפרשה בה נולדת

שבויות

התחושות שלי - חיים ולדר

לכל המוצרים