ונשמרתם

מה זה סליים, והאם הוא מסוכן? כל מה שרציתם לדעת על הלהיט שכובש את הילדים

משרד הבריאות יצא באזהרה נגד משחק הילדים "סליים". מהן הסכנות בעיסה הדביקה והתמימה?

| כ"ה חשון התשע"ח |
(צילום מסך: יוטיוב)
אא

הסליים, הלהיט החדש של הילדים ובני הנוער, אינו תמים כמו שהוא נראה. על פניו מדובר בעיסה דביקה בעלת מרקם ג’לי, שהילדים נהנים לשחק אתה כבפלסטלינה. אלא שתחת החזות התמימה טמונות סכנות שונות:

הסליים הוא למעשה עיסה, אותה הילדים רוקחים לבד בבית. העיסה כוללת בדרך כלל דבק פלסטי, קצף גילוח, נוזל כביסה ומרכך כביסה אשר מכילים כימיקלים מסוכנים ובראשם בוראקס (Borax). הילדים מערבבים את החומרים ומקבלים עיסה צבעונית, גמישה ורכה.

הבעיה היא שהדבר התמים הזה לכאורה מתגלה כעת כעיסה מסוכנת שעלולה להוביל אתכם לבתי החולים. הסיבה טמונה במרכיבים של העיסה: חומרי ניקיון העלולים להוות סכנה למערכת הנשימה, לעור ולגרום לתגובות אלרגיות.

בליעה - "בליעה של בוראקס על ידי תינוקות וילדים קטנים עלולות לגרום להרעלות קשות. על כן יש להרחיק חומרים אילו מהישג ידם של ילדים, ואין להשתמש בו למטרות משחק או יצירה", אומרים במשרד הבריאות.החומצה מסוכנת אף בשאיפה, והיא עלולה לגרום לגירויים בדרכי הנשימה.

חשיפה לעור – החומרים הכימיים בחומרי הניקוי עלולים להזיק לעור, בשל המגע הממושך עמו. ברחבי העולם כבר התפרסמו מקרים שבהם ילדים סבלו מכוויות כל כך חמורות עד שהם נזקקו לניתוחים פלסטיים ולהשתלת עור. במקרים קלים יותר ילדים מפתחים גרד ופצעים בעור ונזקקים לטיפול רפואי.

תגובות אלרגיות לחומרים הכימיים – החומרים הכימיים בחומרי הניקוי עלולים לגרום לתופעות אלרגיות שונות, ביניהם: תחושות מחנק וקוצר נשימה, טעם מתכתי בגרון, בחילות, כאבי ראש, סימנים אדומים בידיים ועוד.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

65 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תניא לאנשים כמוך וכמוני

ספר קהלת עם פירוש 'נזר חכמה' של הרב זמיר כהן

חובות הלבבות עם פירוש כאיל תערוג - הרב אייל עמרמי

אמון - דקלה יוספסברג

לכל המוצרים