הריון ולידה

אוגנדה: בת 39 ואם ל...38 ילדים ביולוגיים. איך זה יכול להיות?

מארים נבטנזי מאוגנדה היא רק בת 39, אך כבר אימא ל-38 ילדים ביולוגיים (!) מבעלה. איך זה הגיוני? קראו בכתבה שלפניכם

| י"ח סיון התשע"ז |
(אילוסטרציה: shutterstock)
אא

מארים נבטנזי מאוגנדה היא רק בת 39, אך כבר אימא ל-38 ילדים ביולוגיים (!) מבעלה.
"כשנישאתי בגיל 13, רציתי רק שישה ילדים", היא משחזרת בראיון מיוחד. "אבל כבר בלידה הראשונה, כשילדתי את התאומים הראשונים שלי, הבנתי שזה כנראה בלתי נמנע".

מארים סובלת מתופעה רפואית נדירה בשם ovulation hyper מה זה אומר? ובכן, בכל פעם שמארים נכנסה להריון, היא הביאה לעולם תאומים, שלישייה ואפילו רביעייה.

חלק מילדיה של מארים

זה אולי נשמע הזוי, אך העובדה היא שמארים ילדה שישה סטים של תאומים, ארבעה סטים של שלישיות ושלושה סטים של רביעיות, לא כולל הלידות האחרות עם ילדים 'בודדים'. ולא, לא טעינו בחישוב.  "היום היו אמורים להיות לי 44 ילדים, אבל שישה מהילדים שלי מתו ונותרתי עם 38. לצערי האבא של הילדים שלי עזב אותנו לבד, אבל אני לא רואה בהם מטרד ולא מצטערת שהם נולדו. למרות הקשיים היומיומיים, אני רואה בילדים שלי ברכה ולא קללה. אני עובדת בכמה עבודות ונעזרת בשכנים וחברים, כדי לגדל את הילדים שלי ולא יכולה לקבל את זה שמוסרים ילדים לאימוץ או שלא מביאים אותם לעולם, רק בגלל קושי כזה או אחר".

בנה הגדול של מרים הוא בן 23 ואילו הצעיר ביותר הוא בן ארבעה חודשים. מעניין לציין כי מבין כל ילדיה – רק עשר מהם בנות, והשאר בנים. כמו כן, בשלישיות והרביעיות שלה – ישנם תאומים שאינם זהים.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

55 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

המכתב - הרב יצחק פנגר

ספר קהלת עם פירוש ’נזר החכמה’ של הרב זמיר כהן

אנשים מספרים עצמם 9 - חיים ולדר

ילדים מספרים על עצמם 10 - חיים ולדר

משולש שחור - דגם 1012

נטלה מודרנית "ציפורים מעגל"

לכל המוצרים