"אחותי היקרה, את נמצאת בפרשת דרכים, לקראת הכרעה גורלית. סיבות שונות מטות את הכף לביצוע הפלה, אבל משהו בתוכך אינו מניח לך אני? הפלה?? ילדי נמצא בתוכי ואני אתן שיסיים את חייו??
אנא, תני לו ולעצמך הזדמנות נוספת. אנו כאן בשבילך. רשמי את פרטייך ונחזור אלייך. מיותר לציין שהכל באהבה וללא תשלום. ממני, קלינה שוורץ -מנהלת מח' אמ"א בהידברות"

שוקלת הפלה? שווה לך לקרוא

אוקטובר 25, 2018
ScreenHunter_02 Oct. 25 15.33

אמא לתינוק שניצל מהפלה: "היד של הרופאים כל כך קלה על ההדק"

  כאשר הודיעו ללילך שהבדיקות שעשתה אינן תקינות, היא שמעה כל הזמן את המילה 'הפלה'. […]
אוקטובר 23, 2018
ScreenHunter_36 Oct. 23 15.36

רחל פסטג: "כשחברתי התקשרה אליי כולה מתייפחת, הייתי בטוחה שארע אסון"

מה עובר על אישה שבעיצומו של תהליך גירושין, מגלה שהיא עומדת להביא חיים חדשים לעולם? […]
אוקטובר 21, 2018
ScreenHunter_01 Oct. 21 16.20

תסמונת PAS: הכל על דיכאון שלאחר הפלה

האם הפלה יכולה להסתיים ופשוט להישכח? מתברר שזה לא כל כך פשוט. הכל על דיכאון […]

מגזין מצולם

אוקטובר 24, 2018

יש תינוקות שרוצים לחיות

יש תינוקות שרוצים לחיות – ברית – מום בלב… עוד ילד יהודי ניצל. נס מצולם.   […]
אוגוסט 7, 2018

השתתפו במתנה שאיה קרמרמן קיבלה

איה קרמרמן – לאיזה עולם אנחנו מגדלים אותו? להבין שאין רע בעולמו וכך מתגלה מתנה […]
יולי 22, 2018

הפלה – הרב זמיר הצלת חיים

  כיצד עושים תשובה על הפלה, ולמה קל יותר לגדל שמונה ילדים מאשר שניים? הרב זמיר כהן מסביר […]
יולי 17, 2018

יולדת בשבת – האם להתקשר לרב בשבת

  הרב ירון אשכנזי – יולדת בשבת – האם להתקשר לרב בשבת שוקלת הפלה ? […]

גלריית התינוקות של אמ"א

  • 65%

ליצירת קשר לדיווח וסיוע 073-2221333 / 052-9551591

הריון לאחר הפלה

אם את בהריון, שוקלת לבצע הפלה אך חוששת מההשלכות – הגעת למקום הנכון יש להאמין שההריון הוא לא 'במקרה' ולא 'טעות'. מדובר בנשמה שנשלחה לעולם דרכך. זוהי מתנה עצומה וזכות גדולה. עוד יש לזכור שמדובר בחיים אמיתיים של יצור זערורי, שחי כעת בבטנך. אל תסיימי את חייו בפזיזות. אנו מעניקים סיוע, ותומכים בה עד שתקבל באופן מושכל את ההחלטה הטובה ביותר בעבורה ועבור תינוקה. פני אלינו בכל שעות היום. אל תהססי. נשמח לסייע.

הריון לאחר הפלה

הפלה יזומה

כדאי לבצע הפלה, או שעדיף לשמור על ההריון? אצלנו תקבלי את כל המידע ותוכלי לבחור באופן מושכל מה מתאים לך הפלה יזומה היא תהליך לא פשוט. באמצעותו למעשה, פועלת האישה ההרה באמצעים פולשניים על מנת לעצור את חייו של העובר המתרקם ברחמה. אם את מתלבטת בנוגע לביצוע הפלה, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו. אנחנו, פעילות מחלקת 'אמא' של ארגון 'הידברות' נעניק לך את כל המידע הדרוש לך אודות הריונות, הפלות וסיכונים. נשמח להעניק לך סיוע ותמיכה, על מנת לסייע לך לבחור בהחלטה הנכונה ביותר עבורך ועבור תינוקך. פני אלינו ללא היסוס בכל שעות היום, ונשמח מאוד לסייע.

הפלה יזומה

מהי ועדה להפסקת הריון? ואיך מצליחים לעבור אותה?

אישה המעוניינת בהפסקת הריון נדרשת לעבור וועדה מיוחדת. מה צריך לומר כדי לקבל אישור להפלה? מועמדת להפלה? חושבת על הפסקת הריון? בוודאי כבר הספקת לשמוע על כך שבמדינת ישראל אין אפשרות לעבור תהליך של הפסקת הריון בבית חולים או במוסד פרטי, מבלי לקבל על כך את אישור הוועדה להפסקת הריון. וועדה זו מתכנסת בכל פעם, כדי לאשר ביצוע הפלה של עובר חי עד לשבוע ה-24 להריון. למעשה, כל אישה שמעוניינת לעבור הפלה, נדרשת לגשת לוועדה ולקבל את אישורה, אשר בדרך כלל ניתן בקלות יחסית, בעיקר כאשר מדובר במקרים העונים לקריטריונים הבאים: הריון מחוץ לנישואין, הריון אצל נשים מעל גיל 40, הריון אצל נשים מתחת גיל 18, ועוד. חשוב להדגיש שאין צורך בהסכמת בן הזוג או ההורים כדי לעבור את ההפלה, אלא די באישור של האישה עצמה (למעט מקרים בהם האישה סובלת מבעיות נפשיות).

מהי ועדה להפסקת הריון? ואיך מצליחים לעבור אותה?

הפלה בחודש הראשון: זה מה שתעשי – שלב אחר שלב

אישה הנדרשת לעבור הפלה בחודש הראשון יכולה לרוב להסתייע באמצעים תרופתיים בלבד. אז איך עושים את זה? הפלה, בכל שלב של ההיריון, אינה חוויה גדולה, אך כאשר מדובר בהפלה בחודש הראשון, הפעולה הנדרשת היא יחסית פשוטה. הפלה בשבועות הראשונים של ההיריון (עד השבוע השביעי) מתבצעת בדרך כלל באמצעים תרופתיים, וניתנת רק בבית החולים. ההפלה נעשית על ידי נטילת שני כדורים מסוגים שונים, בהפרש של 48 שעות. הכדור הראשון מביא לעצירת ההיריון המתפתח, והשני מוביל לפליטתו החוצה. חשוב לציין כי השיטה התרופתית אינה יעילה, וגם לא מומלצת כאשר גיל ההיריון עולה, ואחרי השבוע התשיעי מומלץ באופן חד משמעי שלא להשתמש בה, אלא לעבור לאמצעים פולשניים יותר, כמו גרידה. לצד זאת, חשוב מאוד להיות מודעים לכך שכבר בשלב כה מוקדם של ההיריון, העובר הקטן רוצה להתפתח, ובכך שעוצרים את התפתחותו פוגעים בו ונוטלים את חייו. גם במצבים בהם נראה שההפלה היא האפשרות היחידה, חשוב מאוד לעצור ולחשוב שוב, כי לאחר ההפלה, אי אפשר לקבל שוב את הילד בחזרה.

הפלה בחודש הראשון: זה מה שתעשי – שלב אחר שלב

נגישות