חדשות בארץ

מרגש: האברך שהושפל והוכה מתחנן: "אל תפטרו את הנהג"

חרדי שצילם נהג אוטובוס מקלל בחריפות ותוקף באלימות, פנה במכתב מרגש לחברת "דן" בבקשה למנוע את פיטורי הנהג. "לא מוצא מנוח בכך שהנהג יאבד את מקום עבודתו". המכתב המלא בפנים

| כ"א אייר התשע"ז |
בעיגול נהג אוטובוס (צילום: פלאש 90)
אא

אברך חרדי, שנסע אמש עם נהג חברת דן נתקל בהתנהגות אלימה וגידופים מצד הנהג, הכל בגלל שביקש ממנו הסבר מדוע לא עצר לו בתחנה אחרת.

האברך, שתיעד את כל המתרחש עמו, פרסם את הסרטון ברשת, והדבר גרם לסערה. בחברת דן לא התעלמו מהמקרה הקשה, והודיעו כי הנהג "ירד מהכביש והוזמן לשימוע". אך כאן מגיעה תפנית ממקור בלתי צפוי.

האברך שהותקף מבקש בעצמו מחברת דן למנוע את פיטוריו של הנהג ולתת לו לשוב לעבודתו. במכתבו כתב האברך: "בהמשך לסיפור שלצערי הייתי חלק ממנו. אני לא מוצא מנוח בכך שהנהג יאבד את מקום עבודתו בגלל אירוע (חמור ככל שיהיה) שקרה איתי. אני בטוח שכולנו עוברים רגעים קשים כאלו או אחרים בחיים, ואף אחד לא חסין מכעס".

האברך מוסיף כי "אני לא מכיר את הנהג ומקווה שזו הייתה מעידה חד פעמית, אך בכל מקרה אני בטוח שאת הלקח שלו הוא הפנים".

"אין אדם שלא מגיעה לו סליחה ומחילה", מבקש האברך מהנהלת חברת דן ומוסיף כי הוא סולח לו בכל לבו: "ואני מבקש להעביר דרכך את זה שאני סולח ומוחל לו בלב שלם! בנוסף אני מודיע לך שאני לא מתכוון, חלילה, לתבוע אותו או את חברתכם בכל הליך שהוא. אני מקווה מאוד שהנהג לא יפוטר מעבודתו, אלא תמצאו את הדרך הראויה להסביר לו את חשיבות העניין".

לסיום הוא מסביר מדוע תיעד את המקרה: "צילמתי את המקרה רק לצורך הגשת תלונה בחברתכם על התנהגות לא נאותה, ואם הייתי יודע שההסרטה הזו תתפשט כמו אש בשדה קוצים, הייתי גונז אותה מיידית".

דובר חברת דן, איתן פיקסמן, שהתרגש מאוד מהמכתב הכן של האברך, השיב לאברך האצילי לפני זמן קצר במכתב משלו: "בזכות אנשים כמוך, אדם יקר, יש לכולנו זכות קיום ותקומה. נער הייתי גם זקנתי, אני סב ל-6 נכדים. כל חיי הוקדשו לנתינה, לאהבת הזולת, להקרבה, לפשרות, כך חינכתי את ילדי ונכדי".

לדבריו, "בעשור האחרון אני חש שמשהו לא טוב קורה לנו, בעיקר ביחסים בין אדם לחברו. אמות הסיפים של החברה הישראלית, הערכים, הסובלנות, הדבק שחיבר ביננו – הולך ומתפוגג. האדמה רועדת. אתה, יקירי, במילותיך אלו, החזרת לי את התקווה, את האמונה שעדיין לא חרבה סדום, שלא תמה התקווה. מודה לך על שהשבת לי ולכולנו את האמונה בעצמנו".

הדובר גם אומר לסיום כי יבוא עם הנהג אליו כדי לבקש סליחה. "תהיה זו זכות גדולה עבורי, להתלוות לנהג כדי לבוא לבקש סליחה וללחוץ את ידך".

הנקראים ביותר
1

יהדותצפו: האיש שאיבד את שתי רגליו, וחווה מוות קליני - במסר מצמרר

2

חדשות היוםאיוונקה אחרי הביקור בכותל: "הטמנתי פתק במקום הקדוש ביותר לאמונה שלי"

3

יהדותהרב זמיר כהן – האם בחירת דונלד טראמפ היא זירוז הגאולה?

4

חדשות היוםגיא זו-ארץ: "שנים אני לוקח את הילדים לבית הכנסת - והיום אני רואה את הפירות שזה מניב"

5

חדשות היוםצפו ברגע ההיסטורי: כשיד ימין מושטת וכיפה לראשו - טראמפ מתפלל בכותל המערבי

6

חדשות היוםהטייס הגוי של טראמפ הפתיע את בעל חנות היודאיקה, ורכש טלית מהודרת ויקרה. מדוע?

7

חדשות היוםהתקרית המביכה של אורן חזן: גרר את טראמפ ל’סלפי’, וסיפר לו שהוא ’טראמפ הישראלי’

8

יהדותשולי רנד: איך אפשר להיות יהודי עם הפרעת קשב וריכוז?

9

חדשות היוםרוצים שילדיכם ימשיכו להיות דתיים? מאמר שאתם חייבים לקרוא

10

חדשות היוםבן 11 הפתיע אלפים במהלך כנס סייבר, כשהפך דובון תמים - לנשק קטלני

הידברות שופס

ילדים מספרים על עצמם 9 - חיים ולדר

55לרכישה

מוצרים נוספים

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

הרב זמיר כהן - סט ארכיאולוגיה תנ"כית

ערכה ללימוד אנגלית

ערכת הרב יגאל כהן

אירוע לב

הייתי פעם ילד

לכל המוצרים