פיתוח האישיות

ההעצמה שתשנה בך הכל: "כולם מתים. אבל כמה מאיתנו באמת חיים?'

כולם מתים. אבל כמה מאיתנו באמת חיים? לפניכם תמצית הדברים של אחד מסרטוני ההעצמה האישית המחזקים ביותר ברשת

| כ"ט אדר התשע"ז |
אא

"זה לא המוות שרוב האנשים מפחדים ממנו, אלא זה להגיע לסוף החיים רק כדי להבין – שמעולם לא באמת חיית. אחד המחקרים שנעשו בבית החולים, בדק מאה קשישים שהיו על ערש דווי ולקראת מותם.

"הם התבקשו לספר על מה הם הכי מתחרטים בחיים שלהם. כמעט כולם אמרו שהם מתחרטים לא על הדברים שהם עשו, כי אם על הדברים שהם לא עשו והסיכונים שהם מעולם לא לקחו, החלומות שהם מעולם לא רדפו אחריהם.

"ואני שואל אותך: האם המילים האחרונות שלך יהיו: 'אם רק היה לי...'. היי, אתה... תתעורר. מדוע אתה קיים? החיים לא נועדו סתם כדי לעבוד, לחכות לסוף שבוע ולשלם שכר דירה. לא. אני לא יודע הרבה, אבל אני יודע את זה: 'שלכל אחד על כדור הארץ הזה יש מתנה. ואני מתנצל בפני הקהילה השחורה, אבל אני לא יכול יותר להעמיד פנים. מרטין לותר קינג? לאדם הזה מעולם לא היה חלום! אלא לחלום היה אותו. אנשים לא בוחרים חלומות, אלא החלומות בוחרים אותם.

"אז השאלה אליה אני חותר היא האם יש לך את האומץ, לתפוס את החלום שבחר בך, שמועיל בך ושעוזר לך – או שתיתן לו לברוח ולחמוק ממך?

"אתם יודעים, למדתי איזו עובדה על מטוסים באחד הימים: זה היה כל כך מפתיע לראות. דיברתי עם טייס והוא אמר לי שהרבה מהנוסעים אצלו חושבים שזה מסוכן שמטוסים טסים, אבל הוא אמר בעצם שזה הרבה יותר מסוכן למטוס להישאר על הקרקע.

(צילום: shutterstock)

"הייתי מופתע. אמרתי: 'מה'? והוא אמר: 'כן. למרות שזה נשמע מוזר, כשהמטוס נשאר על הקרקע הוא מתחיל להחליד, לפתח ליקויים ולהתבלות הרבה יותר מהר מאשר אם הוא היה באוויר. כשנפרדתי ממנו חשבתי: כן, זה לגמרי הגיוני. כי מטוסים נבנו כדי להיות בשמיים, וכל אדם נוצר כדי להחיות את החלום שיש לו בפנים ולהטיס אותו למעלה, לאוויר.

"אז כנראה זה ההפסד הכי גדול והכי עצוב בחיים, לחיות את החיים על הקרקע מבלי להמריא איתם לעולם. רבים מאיתנו מפחדים מגנבים שבאים בלילה לגנוב את כל הרכוש שלנו, אבל יש לך בראש גנב שרוצה את החלומות שלך. שמו הוא ספקנות (ספק גימטרייה עמלק) – הוא מואשם בעוון רצח החלומות הגדול בהיסטוריה, הרבה יותר ממה שהרגו הכישלונות.

"ישנם הרבה 'כאילו' אנשים. אתה 'כאילו' רוצה שינוי, ואם אתה 'כאילו' רוצה משהו – אתה תקבל 'כאילו' תוצאות. להתחתן, לרדת במשקל, להביא ילדים לעולם, לשנות קריירה – אתה לא יכול סתם לרצות את זה. אתה צריך לרצות את זה עם כל הלב שלך ולהיאבק על זה. אתה תיפול הרבה פעמים, אבל מי סופר? רק תזכור! אין דבר כזה הר חלקלק. אם אתה רוצה להגיע את הפסגה, אז ישנם רכסים חדים שצריך לצעוד מעליהם.

"יהיו זמנים שילחיצו וידכאו אותך. אבל תן לי להגיד לך משהו: סטיבן ספילברג נדחה מבית הספר לקולנוע שלוש פעמים, שלוש פעמים! אבל הוא המשיך קדימה. מאבק וביקורת אלו תנאים מוקדמים להגיע לגדולה. זהו החוק של היקום הזה, ואף אחד לא יכול להתחמק ממנו.

"כי כאב זה החיים, אבל אתה יכול לבחור את סוג הכאב: האם זה יהיה הכאב שבדרך להצלחה, או הכאב בלהיות רדוף חרטה? עצה שלי: אל תחשוב פעמיים. ניתנה לנו מתנה שאנחנו קוראים לה החיים, אז אל תהרוס אותה. אתה לא מוגדר על ידי העבר שלך, אלא נולד בכל רגע מחדש. אז תהיה בעלים על זה עכשיו".

הנקראים ביותר
1

חדשות היוםמיכל סלומון: "מיהרתי למעלה עם הילדים, החזקתי את הדלת בכל הכוח"

2

יהדותהרב זמיר כהן – הרמב"ם חושף את דרך השם, ואת הסוד לקבל שפע וברכות

3

חדשות היוםשמעתם על טביעה יבשה? הכרת התופעה יכולה להציל את חיי הילד שלכם

4

חדשות היוםהרב זמיר כהן בהתבטאות נדירה לשחקן ציון ברוך: "אתה עוד תהיה רב גדול"

5

חדשות היוםטבח מחריד בליל שבת: מחבל חדר ליישוב ורצח שלושה בני משפחה

6

חדשות היוםתיעוד דרמטי ממצלמת גו פרו שהוצמדה לקסדת חובש מד"א שנפצע בפיגוע בהר

7

אמונה והתחזקותסגולה נוראה לפרנסה ולהצלחה: כל מה שלא ידעתם על הלהיט האהוב

8

חדשות היוםהתפללו: אם בהריון נפצעה בתאונה, והתינוקת סובלת מדימום לאחר שעברה ניתוח חירום

9

חדשות היוםהחייל שנטרל את המחבל: "מנעתי טבח גדול יותר"

10

נשיםהאומנית שהופכת ישן לחדש: "הילדים שלי מביאים לי גרוטאות ואני הופכת אותן לרהיטים"

הידברות שופס

סודות של חינוך

45לרכישה

מוצרים נוספים

מפתחות של שלמות ושליטה עצמית מספר משלי

מעשה בתפוח ירוק

הפופיטים - הרפתקאות באי הבריאות - דבורה בנדיקט

לשונות של אש - אביתר בנאי

שפת הגוף והנפש

הביתה בשמחה רבה - מדריך לניהול חופשה מוצלחת

לכל המוצרים