זוגיות ושלום בית

"אמרתי לה שאני אוהב אותה כשהתחתנו, מה עכשיו?"

"אתה לא באמת מרגיש שום צורך להגיד לה או להביע במחוות את זה שאתה אוהב אותה, כי מבחינתך זה ברור! אתה לא מבין למה אי אפשר פשוט לשמוח באחדות הקשר"

  • ו' תשרי התשפ"ד
(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

"אני באמת לא מבין מה היא רוצה. אני מרגיש שהיא סתם מחפשת לריב איתי כל הזמן, זה מעייף אותי", התלונן חיים.

"אני מרגישה שלא אכפת לך ממני. אתה פשוט עסוק בעצמך, ולא מעניין אותך הקשר שלנו", השיבה אודליה.

"לא אכפת לי? מה אני לא נותן לך? אני לא מבזבז שקל על עצמי, כל מה שאת רוצה אני מיד מגשים לך. איך בכלל נשאר לך מקום לתלונות? אני נותן כל כך הרבה ומקבל כל כך מעט בתמורה. אני מרגיש פשוט מנוצל, ושאני חי עם אשה כפוית טובה", התעצבן חיים.

"בדיוק על זה אני מדברת. אני מרגישה שאתה נותן במעין ניסיון לקבל משהו בתמורה, וכשאתה לא מקבל את מה שאתה רוצה – אתה מתעצבן, וזה גורם לי להתכווץ ולהרגיש לא בנוח איתך. מעדיפה שתשמור את העסקים שלך לעבודה ולא לי", הגיבה בכעס.

"השאיפה הזוגית הכי עמוקה היא להביא את הזוגיות להתגלות, להוריד את השכינה ולהגיע לאחדות. הייתי רוצה להתייחס לכמה סעיפים, שעל ידי הבנתם תוכלו להתכוונן ולהגיע לאחדות:

"כוח ההשפעה והחלפת אנרגיות בקשר הזוגי – התנועה הראשונה של תהליך הזרמת הכוחות צריכה להיעשות על ידך, חיים. כאשר אתה נותן לאודליה 1 ליטר של כוחות, אודליה הופכת את הליטר הזה ל-10 ליטרים, ומתחילה להשתמש בהם באופן הבא: היא בונה את הבית, יולדת ילדים, מחנכת ודואגת להם, מבשלת, עובדת, מחזירה לך אהבה. את כל הדבר הענק הזה היא עשתה מליטר אחד ומדויק של אהבה שהענקת לה.

"אודליה, התפקיד שלך פה הוא לתקשר בבהירות את הצורך המדויק, ועם המון תוקף ואמון כלפי חיים.

"היפרדות וחיבור – רצוא ושוב – הריקוד של הקשר הזוגי – בכל המבנה הזה של ההיפרדות והחיבור יש תנועות הפוכות של האיש והאישה, שמלוות בפחדים. כשאין מספיק מודעות כלפיהם, אז הם אלו שיוצרים את השבר ואת חוסר היכולת להגיע לאחדות.

"חיים, התנועה הנפשית שלך היא תנועה כלפי חוץ של השפעה ונתינה, אבל התנועה הזו מלווה בהמון פחדים, שאודליה תדחה אותך ואת כל ההשקעה והכוחות שאתה מגייס עבורה.

"התפיסה הטבעית שאתה תופס את אודליה היא שהיא חלק ממך, שאתה והיא אחד, וזו גם הסיבה שאתה לא באמת מרגיש שום צורך להגיד לה או להביע במחוות את זה שאתה אוהב אותה, כי מבחינתך זה ברור! אתה לא מבין למה אי אפשר פשוט לשמוח באחדות הקשר, ושהיא תוכל לקבל את כל מה שאתה מעניק לה בשמחה.

"אודליה, התנועה הנפשית שלך היא תנועה של התבטלות וקבלה, והיא מלאה בפחדים קשים מאוד. את עומדת מול חיים חשופה ופגועה, ויש לך פחדים שהוא יעניק לך את מה שאת לא צריכה. את פוחדת לפתח בו תלות.

"התפיסה הטבעית שלך אודליה, היא תפיסת נפרדות. את לא מרגישה מאוחדת עם חיים באופן טבעי, ובכל פעם את צריכה לעבור תהליך מחודש על מנת להכיר את ה'ביחד' שלכם. את חייבת להרגיש בכל פעם מחדש את היחסים שקיימים ביניכם, ולכן את נמשכת כל הזמן לחוויה הרגשית הזאת".

"איזו חוויה רגשית?", שאל חיים.

"החוויה הרגשית הזאת שאת כביכול 'סוחטת' מחיים יחס, חיזור או כל ביטוי של חיבור לקשר.

"הפחדים האלה שיש לכל אחד מכם הם אלו שמייצרים את השבר ואת המעגל ההרסני הזה, מעגל שבו אתה, חיים, מרגיש חסר יכולת לשמח את אשתך, ואת, אודליה, מרגישה שאינך יכולה להאמין שיש בכוחו של חיים להזין אותך ואת המערכת הזוגית".

חנה דיין hanna.tipul@gmail.com

לכל הטורים וליצירת קשר, לחצו כאן

תגיות:שלום ביתזוגיות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה