חדשות בארץ

מרתיח: אונסק"ו יכריז על תל יריחו כאתר מורשת ב"פלשתין"

סערה סביב ההחלטה של הארגון להצביע בעד הפיכת תל יריחו כאתר מורשת עולמי, אבל לא בישראל. בעבר הכריז אותו ארגון על הכותל ומערת המכפלה כאתרים מוסלמיים. האם ההחלטה תשתנה?

  • י"ז אלול התשפ"ג
(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

ארגון אונסק"ו יתכנס בעוד כשבועיים כדי להצביע בעד הכרת תל יריחו כאתר מורשת עולמי, אלא שההחלטה היא לא להכיר בו כאתר בישראל, אלא במדינה אחרת, "פלשתין". הכנס ייערך בערב הסעודית, ונציגי הארגון יצביעו בעד הפיכת האתר, תוך התעלמות מההיסטוריה היהודית.

ב"ישראל היום" פורסם כי בכנסת מנסים למנוע את המהלך. בשדולת ארץ ישראל בכנסת יתקיים במהלך היום (ראשון) סיור חירום ביריחו המקראית, בהובלת שניים משלושת יו"ר השדולה - ח"כ לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) וח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית), ובהשתתפות בכירי מועצת יש"ע ובנימין, ארגון "שומרים על הנצח" ותנועת רגבים.

את הסיור הם יפתחו במצפה יריחו. בהמשך הוא יעבור במבצר קיפרוס על דרך יריחו העתיקה ויסתיים בארמונות החשמונאים, שם תתקיים הצהרה של ראשי השדולה. באירוע ייקחו חלק שרים וחברי כנסת.

כבר עתה ברור שאם ההחלטה תאושר, זאת לא תהיה הפעם הראשונה בה ישראל ואונסק"ו מתעמתות. בעבר הכריז הארגון על מערת המכפלה ועל הכותל המערבי כאתרי מורשת מוסלמיים, מה שגרם לסערה בקרב פוליטיקאים.

תגיות:אונסק"ותל יריחו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה