חדשות בארץ

היום הבחירות ללשכת עורכי הדין: אפי נוה או עמית בכר?

על ראשות לשכת עורכי הדין מתמודדים מספר מועמדים. השנים המובילים הם עו"ד אפי נוה, הנתמך על ידי הקואליציה, ועו"ד עמית בכר, הנתמך על ידי האופוזיציה, וידוע בהתנגדותו לרפורמה המשפטית

  • א' תמוז התשפ"ג
(צילומים: יונתן סינדל, אבשלום ששוני / פלאש 90)(צילומים: יונתן סינדל, אבשלום ששוני / פלאש 90)
אא

הבחירות ללשכת עורכי הדין יתקיימו היום (שלישי), כאשר על ראשות הלשכה מתמודדים מספר מועמדים. השנים המובילים הם עו"ד אפי נוה, הנתמך על ידי הקואליציה, ועו"ד עמית בכר, הנתמך על ידי האופוזיציה, וידוע בהתנגדותו לרפורמה המשפטית. שני מתמודדים נוספים הם עורכי הדין דורון ברזילי וארקדי אליגולאשוילי.

במהלך הבחירות, יצביעו חברי הלשכה בארבעה פתקים: לראשות הלשכה, לרשימה למועצה הארצית, לראשות המחוז ולרשימה למחוז. התוצאות יתפרסמו בשעות הערב.

בהצבעה ישתתפו 77,201 עורכי ועורכות הדין שיצביעו ב-106 אתרי הצבעה שנפרסו ב-67 יישובים ברחבי הארץ. בסך הכל ייפתחו 172 קלפיות. אם אף מועמד לא יזכה ב–40% מהקולות, ייערך סיבוב בחירות נוסף בין השניים שיזכו למירב הקולות.

הבחירות למועצת הלשכה הינן חשובות ומשמעותיות לא פחות מהבחירות לראשותה, והינן בעלות השפעה רבה על צביונה של הוועדה לבחירת שופטים. היו"ר וחברי המועצה הם אלה שיבחרו את שני נציגי הלשכה לוועדה לבחירת שופטים, ולכן גם לקואליציה וגם לאופוזיציה חשוב מאוד לוודא שהנבחרים יתנו להם את הרוב הדרוש בוועדה. שר המשפטים יריב לוין מעוניין למנות את נוה, שכיהן בעבר בתפקיד, כיוון שאם שני נציגי הלשכה בוועדה יהיו תומכי הרפורמה המשפטית, הרי שיחד איתו, עם השר הנוסף, ועם נציג הקואליציה שייבחר, יהיה בידיו רוב של 5 מתוך 9 חברי הוועדה. מדובר ברוב שעל פי התקנון אמנם לא יכול לבחור שופטי עליון (לכך נדרש רוב של 7 שופטים),אך יכול למנות שופטי שלום ומחוזי, וכן למנות גם את הנשיא הבא של בית המשפט העליון, אחרי סיום תפקידה של הנשיאה אסתר חיות – וכך גם להתגבר על שיטת הסניוריטי הנהוגה, שלפיה נבחר השופט העליון הבא בתור מבחינת ותק.

תגיות:עורכי דיןאפי נווהעמית בכר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה