הרבנית חגית שירה

שלושים הימים שלפני חג הפסח: הגאולה תלויה בך, אמא

בין פורים לפסח את זוכה לשלושים מנות של ניקיון יסודי לנשמה שלך. את לרגע לא שוכחת בשביל מי את טורחת. את מנקה פה ומנקים אותך למעלה

| כ"ד אדר ב' התשע"ט |
(צילום: shutterstock)
אא

לכל אחת מאתנו יש ה"עמלק" הפרטי שלה, הכוח הרע הזה שמפיל אותה. המקום הנמוך הזה שאת לפעמים לא מאמינה שזו את (איך נפלתי ככה...?). ביום פורים מחינו את עמלק, תלינו אותו על עץ גבוה חמישים אמה, רקענו ברגליים לקול נפצים ודפיקות על השולחן... והנה, אומר הזוהר הקדוש, לוקח לעמלק הזה שלושים יום עד שהוא נמחה, מיום פורים ועד ביעור חמץ, ואז, רק אז את מתפטרת ממנו, שורפת אותו, מעלימה אותו כליל וזוכה לשבת בליל הסדר בת חורין אמיתית.

וכך כותב החיד"א הקדוש בשם זקנו "החסד לאברהם": "בכל שנה, שלושים יום קודם הפסח, הקדוש ברוך הוא עושה לישראל משוא פנים ברוב חסדיו ומתחיל להוציא נפשותם מהיכלי הטומאה מעט מעט, שיעור חלק אחד משלושים בכל לילה... (לב דוד פרק ל'). את מבינה? לוקחים בשמיים את כל ה"עמלק" שלך ומחלקים אותו לשלושים חלקים, ובכל לילה מנקים ושוטפים ממך חלק אחד. כך את זוכה לשלושים מנות של ניקיון יסודי לנשמה שלך.

לכן שלושים הימים המדהימים שבין פורים לפסח הם גדולים וחשובים מאד מאד, וכל מה שאת צריכה - זה להוסיף על קדושתם, לחזק את עצמך עוד ועוד ולהתקרב לבוראך בתפילה ובתחנונים, וכמובן להיזהר ולהישמר מעוון. וכמו שבורא העולם עושה לנו משוא פנים בימים האלה, וההגדרה של משוא פנים היא שהוא בוחר בנו למרות הכל, ויש לו העדפה אלינו מכל האומות, כך גם את – תבחרי בו ושימי את עבודת השם שלך בעדיפות הראשונה... ניקיונות, קניות (המרוץ כבר החל) - את לרגע לא שוכחת בשביל מי את טורחת. את מנקה פה ומנקים אותך למעלה, אל תשכחי ואל תקלקלי בכעסים, דיבורים לא טובים ואווירה עכורה חלילה. את יוצרת אקלים חיובי בבית וזוכרת שהכל תלוי בך, אמא.

השנה היו לנו שני אדרים, ובאמת, מדוע חוגגים את ימי הפורים דווקא באדר השני? (בתור נשים שמתחילות רשמית את הניקיונות מיד אחרי פורים, היינו מעדיפות זמן ארוך יותר, נכון?) חז"ל קבעו כך כדי לסמוך את גאולת אסתר ומרדכי לגאולת משה ואהרון, ובעזרת השם לגאולת אליהו ומשיח.

שמת לב? שמת לב שכל הגאולות האלה הם ב-א' וב-מ'? אסתר ומרדכי. משה ואהרון. אליהו ומשיח... – אם! הגאולה הפרטית והכללית תלויה בך, אמא, וזו זכות. זכרי... כל התגברות שלך, כל עמידה בניסיון בימים האלה - גדולה פי כמה מאשר בימים אחרים. את מחליטה עכשיו שאת כל התקופה הזאת את הופכת לאור ושמחה - ואת זוכה השנה לגאולה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.8 (49 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים