שמחת תורה

שמחת תורה | מהו חג שמחת תורה? מנהגים, סרטונים והלכות לשמחת תורה

מעוניינים להעשיר את ידיעותיכם על חג שמחת תורה? הגעתם למקום הנכון. מדור שמחת תורה באתר הידברות מכיל עשרות שיעורים, הרצאות ומאמרים מושקעים על שמחת תורה.

חג שמחת תורה הוא חג בן יום אחד שחל בכ"ב בתשרי (בחו"ל בכ"ג בתשרי), מיד לאחר תום חג הסוכות. החג מציין את חתימת קריאת ספר התורה ותחילת קריאתו מחדש. 

ביום זה גומרים לקרוא את כל 54 הפרשות שבתורה, ומתחילים לקרוא את התורה מחדש. חוגגים את סיום הקריאה בתורה: מוציאים את כל ספרי התורה מארון הקודש, ומקיפים (מסובבים) את הבימה שבאמצע בית הכנסת בריקוד ובשירה. 

בהרצאתו המרתקת, מסביר הרב זמיר כהן את משמעות החג והשמחה.

קרא עודהסתר

האם טעינו בתאריך שמחת תורה?

את התורה קיבלנו בתאריך ו' בסיון, אם כן, מה פתאום באמצע חודש תשרי אנחנו נזכרים לחגוג את שמחתה של תורה? על כך עונה הרב יהונתן ענבה במשל מרתק. צפו

חמישה לקחים משמחת תורה

אחרי שהדגלים חזרו למקום והילדים חיסלו את שקיות הממתקים, זה הזמן להרהר בחמישה לקחים שאפשר ללמוד מהחג הזה, שבו אנחנו שמחים על מתנת התורה, דגל העם היהודי

’כל הנערים’ היחיד מסוגו בעולם: עשרות תינוקות תחת טלית ענק

היכן מתאספים עשרות תינוקות בני ימים ספורים תחת הטלית הגדולה ביותר בארץ? כדי להשיב על השאלה אתם מוזמנים לשמוע את סיפורו מעורר ההשראה של ר' יענקל קרויזר, אשר בכל שנה מחדש עולה לתורה בבית ההחלמה בטלזסטון ומודיע: "התינוקות האלו הם הניצחון של העם היהודי!"

הושענא רבה: יום בו מרבים בסליחות ותחנונים

הושענא רבה - מה מיוחד ביום זה? דבר התורה היומי מפי הרב רונן חזיזה, במסגרת "לפחות 5 דקות תורה ביום". יוֹם שַׁבָּת כ' תִּשְׁרֵי ה' חוֹל הַמּוֹעֵד לֵיל הוֹשַׁעְנָא רַבָּא (22 בְּאוֹקְטוֹבֶּר)

   12>>>
הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה