פרשת פקודי

פרשת פקודי במדור מיוחד ומושקע - מבחר סרטונים, מאמרים ודברי תורה

תקציר פרשת פקודי: פרשת פקודי חוזרת על מצוות מחצית השקל, על מבנה המשכן ועל הכנת הבגדים לכהן הגדול. הפרשה מפרטת את מראה הבגדים – האפוד, החושן, המעיל, הכותנות, המצנפת והמגבעות, המכנסיים והציץ. הפרשה מספרת על הרכבת המשכן לאחר שכל חלקיו היו מוכנים, והמיקום המדויק של כל כלי המשכן בתוכו. הפרשה מסתיימת במשיחתם של אהרון ובניו לכהנים, ובענן אשר כסה את אוהל מועד והמשכן.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים

עונג שבת, עונה 3 - סביב שולחן השבת עם פרשת פקודי

התוכנית האהובה "עונג שבת" חוזרת לעונה שלישית עם כל השירים, הפיוטים, הריחות והטעמים, והפעם מתארחים סביב שולחן השבת: הרב אליהו אסוס, הרב אייל ישראל שטרנליב, הרב מרדכי לוי, הסטנדאפיסט יעקב חמו, בני גור - מומחה לגיוס כספים, והפייטן נתן דיי . בהגשת יובל טייב

הרב הרצל חודר בשידור חי, חמישי 23:00, פרשת פקודי - פורים פירורים

איפה מוזכר המן בתורה? למה נכשל שאול המלך? מי השלימה את שאול המלך?. "והיא שעמדה" מי זו שעמדה? מה הגדולה ב"וצומו עלי"? מי מלווה את אסתר? לקראת סוף השיעור הרב ידבר על גדולתו ואודות חיו של הצדיק האוהב ישראל מאפטא - רבי אברהם יהושע השיל מאפטא

לתת מכל הלב - הרב גואל אלקריף

כיצד נהפך ישמעאל קשה ההבנה לרבי ישמעאל כהן גדול?
 
איך קרה ששתי בחורים הגיעו לפגישה עם אותה בחורה ומה יצא מזה?
 
למה בדו"ח שמסר משה רבנו לעם ישראל הוא לא כלל את הזהב הרב שקיבל?
 
מה היה מיוחד בכפורת שגרם לכפרת עוונות?
 
כיצד הכפיל החזן מבית הכנסת את המניות שרכש?
 
איך הרויח איש העסקים 5 מליון דולר בעצתו של רבי חיים קנייבסקי?
 
ובאיזו זכות ניצל בחור צעיר מהתאונה באוטובוס הדמים של אגד?

רפואה למכה - הרב ברוך רוזנבלום

הרב ברוך רוזנבלום בחידושים נפלאים על פרשת השבוע, והשבוע:

למה התבשרו בנ"י על חורבן המשכן דווקא בזמן בנייתו?

אם סלח הקב"ה על עוון חטא העגל – מדוע לא חזרה העבודה לבכורות?

מי הקים את המשכן בפועל?

במה נזכר הקב"ה כשרואה את אבן הספיר והאם בכלל שייך אצל הקב"ה מושג של זכרון ושכחה?

איפה היה משה רבנו בזמן שעשו בני ישראל את חטא העגל?

ואיך הכין הקב"ה רפואה למכה ליהודי שושן?

האדם מפורק שוב ושוב – עד שלבסוף נבנה: דבר תורה לפרשת פקודי

אדם מחליט להתחיל לבנות את בניין אישיותו ולהתקדם ברוחניות. אולם לפתע הוא נכשל ונופל. הוא מקים את עצמו שוב, ושוב הוא נופל. התורה מחזקת את האדם ואומרת לו – הנה, המשכן נבנה ופורק, נבנה ופורק – פעמיים-שלוש בכל יום – עד שהצליח משה להעמידו. כך גם אתה. דבר תורה לפרשת פקודי

אין שלם מלב שבור: כשבתוך הקלקול – מתחבא התיקון

"השמחה לא הייתה שלמה", אנחנו שומעים לפעמים. בשעת הלידה, אנו יודעים שיש מיתה, ואפילו כשהוקם המשכן – ידוע היה חורבנו. נכון, אין שלמות בעולם הזה – אבל האם יש דרך להפוך את הצער לחלק מהשמחה – וכך להגדיל אותה?

סוד המשכן הוא האחד: דבר תורה לפרשת פקודי

13 סוגי קרבנות היו במשכן, כנגד י"ג מידות של רחמים. בצלאל היה נער בן 13 כשבנה אותו. בבית המקדש היו 13 פרוכות. מנחת העומר היית מנופה ב-13 נפות. היוונים פרצו 13 פרצות בחומת העזרה – וכשחזרו וכבשום החשמונאים, תיקנו 13 השתחוויות. כל המרכיבים של המשכן והמקדש נמצאים תחת הספרה 13. ומהי הספרה 13 בגימטריה? "אחד"

עונג שבת, פקודי.

העונה השניה של עונג שבת הגיעה לסיומה, אך מכיון שבעונה הקודמת היו הפרשיות מחוברות והשנה הן נפרדות צולמו פרקים מיוחדים לפרשיות אלו. נתי רביץ מארח סביב שולחן השבת את הרב אלי עמר, את הרב שמעון בר יוחאי, את הזמר גיל נגר ואת הילד עמנואל גולדרייך.

תעלומת הזהב - הרב ברוך רוזנבלום

הרב ברוך רוזנבלום חושף סודות ומדרשים מופלאים מתוך פרשת השבוע. והפעם: האם משה רבנו היה שמן? מי היה מנהל החשבונות בהתרמה הגדולה למלאכת המשכן? מה טענו הליצנים שבאותו הדור ומדוע משה רבנו התייחס אליהם? ובאמת, להיכן נעלם כל הזהב שנאסף כתרומה למשכן?

ראיה סובייקטיבית מול מציאות אובייקטיבית - פרשת פקודי

משה מוסר לבנ"י חשבון מדוקדק להיכן הלכה כל פרוטה בבנין המשכן. הדבר לא מנע מבעלי לזות שפתיים לחשוד בו ששלח ידו במעל. היתכן??? על מה הורחק יש"ו מישיבתו של רבי יהושע בן פרחיה? וכיצד הסיק הצדיק רבי יחזקאל לוינשטיין מדף הוראות להתקנת פרימוס, שתורה משמים?

הפרשה המאתגרת: פרשת פקודי - ד"ר עודד קרבצ'יק

בפרשה אנחנו שמים לב שמשה מציין דווקא את משקל הדברים ולא את ערכם. משקל מסמל את הצד החומרי של הדבר, ואילו ערכו מסמל את צידו הרוחני, ובתרומת המשכן נמנים הדברים דווקא לפי משקלם. בחיי האדם, משקל מסמל את עצם העשייה, והערך מסמל את הכוונות והמשמעויות הטמונות בה. בשיעור נדון ונציג את משמעות העשייה והכוונה בהצלחות הקטנות והגדולות בחיינו- טיפ משמעותי לחיים מתוך הרעיון.

   1 2 > >>