פרשת ויחי

פרשת ויחי במדור מיוחד ומושקע - מבחר סרטונים, מאמרים ודברי תורה

תקציר פרשת ויחי: יעקב אבינו חי במצרים כבר 17 שנים, וכעת קרבים ימיו למות. יעקב מבקש מבנו יוסף שיישבע לו כי לא יקבור אותו במצרים, אלא יעלה את עצמותיו לארץ ישראל.

לאחר מכן מברך יעקב את יוסף, ומבקש ממנו להביא אליו את שני ילדיו, מנשה ואפרים, כדי לברך אותם. יעקב משכל את ידיו כדי להניח את יד ימינו דווקא על ראשו של אפרים, הבן הצעיר, והוא מברך כך את שני הבנים. ליוסף אומר יעקב כי שני הבנים יגדלו לתפארת, אך אפרים יגדל יותר מאחיו הגדול, מנשה.

יעקב קורא לכל בניו ומברך כל אחד ואחד מהם בברכה מיוחדת. הוא מצוה גם אותם להביא את עצמותיו אל מערת המכפלה.

יעקב נפטר. בניו בוכים עליו, ולאחר מכן ממלאים את צוואתו ומעלים את עצמותיו לישראל. בסוף הפרשה מצווה גם יוסף את בניו כי יעלו את עצמותיו לארץ, ונפטר כשהוא בן 110 שנים.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים

הרב הרצל חודר בשידור חי, חמישי 23:00, פרשת ויחי - שמע ישראל

מי היה החולה הראשון בעולם? מה מעלתה של מצוות ביקור חולים? מה המיוחד באפרים ומנשה שהצטרפו לשבטים? מדוע האבא מברך את בניו כל שבת? מה הפסיד ראובן ובמה זכה יהודה? מה המקור לשמע ישראל ומי ייסד את "אמן יהא שמיא רבא"? האם יש מעלה להיקבר בארץ ישראל? מהיכן לומדים 7 ימי אבלות? לקראת סוף השיעור הרב ידבר על גדולתו ואודות חיו של הרב יעקב קצין

עונג שבת, עונה 3 - סביב שולחן השבת עם פרשת ויחי

התכנית האהובה "עונג שבת" חוזרת לעונה שלישית עם כל השירים, הפיוטים, הריחות והטעמים, והפעם מתארחים סביב שולחן השבת: הרב אליהו אסוס, הרב אייל ישראל שטרנליב, הרב מרדכי לוי, עו"ד אורי אנגלהרד, האמן אהוד אריאל והסטנדאפיסט הרב יעקב חמו. בהגשת יובל טייב

   1 2 3 4 > >>