מעניין

מה עושה פסל של משה רבינו בבית הנבחרים האמריקני? לא תאמינו!

יורם אטינגר, שגריר ישראל בקונגרס האמריקני לשעבר, על ביקורו הראשון בבית הנבחרים בגבעת הקפיטול: מדוע הרגיש נבוך כשראה את פסלו של משה רבנו בבית הנבחרים ובאולם בית המשפט העליון בארה"ב?

בעיגול: השגריר לשעבר יורם אטינגר בעיגול: השגריר לשעבר יורם אטינגר
אא

סרטון שפורסם לפני כחודש ממשיך לעשות שמות ברשתות החברתיות בארץ ובעולם: בסרטון מספר יורם אטינגר, שגריר ישראל בקונגרס האמריקני לשעבר, על ביקורו הראשון בבית הנבחרים בגבעת הקפיטול, וושינגטון הבירה. "ראיתי בבניין בית הנבחרים את פסלו של משה רבינו, הניצב מול כס יושב הראש", מספר אטינגר. 

לדבריו, היו במקום עוד 22 פסלים אחרים בנוסף לפסלו של משה רבינו, שיחד הם קרויים "מעניקי החוק לאנושות".

מה שהפתיע את אטינגר לא היה העובדה שמשה רבינו מופיע בין הפסלים הללו, אלא שדווקא הוא - היה עם הפנים אל הכס בעוד ששאר 'מעניקי החוק' פנו אליו עם הפרופיל שלהם. "משה רבינו הוא היחיד שמסתכל קדימה. שאלתי את האוצר 'מה נשתנה הפסל הזה מכל הפסלים', והתגובה הייתה מעניינת: 'הרי אתה יהודי מישראל - אתה לא יודע?".

אטינגר נבוך, והאוצר המשיך: "אתה לא יודע שמשה רבינו הוא המקור לחוק ולערכי המוסר, וכל שאר מעניקי החוק בעולם הם פועל יוצא של מורשתו של משה רבינו?!".

ממשיך אטינגר ומספר על הביקור בבניין בית המשפט העליון, שנמצא בסמוך לבניין בית הנבחרים. "עולים במדרגות, ונכנסים לאולם המרכזי. וראו איזה פלא: מעל מושבם של תשעת השופטים העליונים בתקרה - מי נמצא שם? משה רבינו, מחזיק את לוחות הברית ומשקיף על השופטים העליונים".

כשראה את השוטר המשגיח על הסדר באולם בית המשפט, ניגש אליו אטינגר ושאל: "סליחה, אדוני. מה משה רבינו, שלי, עושה פה בבית המשפט העליון? והשוטר ענה לי: 'סליחה אדוני. כך אנחנו מביעים את הערכתנו לתשתית של המשפט האמריקני'".

לדבריו, באותם רגעים הרגיש השגריר מבוכה. "חשבתי לעצמי: 'מתי אזכה לשמוע תגובה דומה גם בבית המשפט העליון בירושלים, ואולי גם בכנסת ישראל?'. 

 

ומה יש לו לומר על כוחו של הכהן הגדול ששירת בבית המקדש? צפו כאן בסרטון המלא והמרגש:

 (קרדיט סרטון: במחשבה 2 - יורם אטינגר)

תגיות:משה רבנופסלמרגשתפילהוושינגטון

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה