חדשות יהדות

קק"ל תקצה עשרה מיליון שקל לשיפוץ מתחם קבר הבאבא סאלי

מתחם המבקרים והפארק הנושקים לקבר בנתיבות יעברו מתיחת פנים, זאת בהשקעה גדולה גם מצד העירייה והממשלה, שיעבירו סכום דומה. במסגרת השיפוץ, מורשת הרב אבוחצירא תעבור לציבור באמצעים דיגיטליים חדישים

| א' אייר התשע"ח |
אא

הקרן הקיימת לישראל (קק"ל) מתכנן שיפוץ רחב היקף בפארק בנושק לקברו של הבאבא סאלי בנתיבות. על פי התכנון, הקרן תקצה 10 מיליון שקל לפרויקט, כשהכסף יועבר תמורת השקעה דומה של הממשלה והעירייה. על פי ההערכות, הממשלה תשקיע תשעה מיליון שקל במרכז המבקרים, בעוד שהעירייה תוסיף שלושה מיליון עבור הפארק עצמו. השקעת הממשלה, יש לציין, מתחלקת כך: משרד הנגב והגליל והמשרד לשירותי דת מעבירים כל אחד 3.6 מיליון שקל, ומשרד התיירות עוד כשני מיליון שקל.

ההחלטה, כך נראה, התקבלה כבר לפני כחודשיים בישיבה של הנהלת הקרן. על פי דיווח ב"כלכליסט", היו"ר דני בן עטר סיפר כי "קק"ל לא פעילה מספיק בנתיבות, אף שהעיר עונה על רוב יעדי קק"ל. הקבר נראה מוזנח מאוד ואינו ערוך לקליטת המבקרים הרבים שפוקדים את המקום". תמיכת קק"ל בשיפוץ הפארק תסייע, לטענתו, לתיירות בפריפריה. מקק"ל נמסר בתגובה לכתבה: "במסגרת הפעילות של הקרן הקיימת לישראל להשקעה בפריפריה באתרי תיירות אישרה ועדת ההנהלה שיתוף פעולה עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל ועיריית נתיבות להשקעה ושיפוץ קבר הבאבא סאלי, בהתאם לצורכי היישוב".

הרב ישראל אבוחצירא (הבאבא סאלי) נפטר בשנת 1984. קברו הוא אחד ממוקדי העלייה לרגל הפופולריים ופוקדים אותו כ-600 אלף איש בשנה. את הטיפול בפיתוח מתחם הקבר מרכזת עיריית נתיבות. בפארק שמקיף את קברו, ומשרת מבקרים ותושבי העיר, בולטת חורשה מיוחדת של עצי דקל שצורתה צורת "חמסה".  במסגרת השיפוץ החדש, מורשת הבאבא סאלי תעבור באמצעים דיגיטליים חדישים.

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (82 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים