חדשות בארץ

האם אתם בעד או נגד גירוש מסתננים? סקר חדש מציג נתונים מפתיעים

סקר מטעם 'ישראל היום' וה'גל החדש' מציג נתונים מעניינים למדי לגבי הסוגיה השנויה במחלוקת של גירוש המסתננים. כמה מאיתנו תומכים בצעד וכמה מתנגדים בתואנה כי לישראל יש חובה מוסרית כלפיהם? קראו בפנים

(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אא

זה חודשים ארוכים שסוגיית גירוש המסתננים מהארץ נדונה בממשלה בכובד ראש, ולאחרונה היא אף החליטה לנקוט במדיניות של החזרת השוהים הבלתי חוקיים למדינת האם שלהם. 

צעד זה גרר אחריו סנקציות בדמות קמפיין גדול עליו חתומים בין היתר ניצולי שואה שמתנגדים בתוקף למהלך, אלא שסקר חדש מטעם 'ישראל היום' ו'הגל החדש' - מציג נתונים שמשקפים עמדה ציבורית שונה לחלוטין. הסקר בדק את עמדתם של כ-500 אזרחים יהודים, והתוצאות היו מפתיעות: 58% מהנשאלים תמכו בצעד ואמרו כי יש לגרש את המסתננים מהארץ, ואילו 23% בלבד - התנגדו למהלך. שאר הנשאלים נותרו נייטרלים ולא ענו על השאלה. 

המתנגדים לצעד השוו את מצבם של המסתננים כשווה ערך וזהה לזה של יהודים שהגיעו לאושוויץ לאחר שלא קיבלו אשרות כניסה (סרטיפיקטים) למדינות שונות בעולם. לדבריהם, דווקא משום שחווינו את השואה האיומה והגענו למדינה יהודית - מוטלת עלינו החובה המוסרית לקלוט את המסתננים בתוכנו ולא לגרשם. 

אחת השאלות בסקר הייתה 'האם אתם חושבים שהשוהים הבלתי חוקיים היגרו לארץ לשם חיפוש עבודה או בגלל שהם מבקשים מקלט מדיני. על שאלה זו השיבו 51% מהנשאלים כי רוב רובם של השוהים הבלתי חוקיים הגיעו ארצה לצורך קיומי, ובשביל למצוא כאן עבודה מהוגנת. 

יצויין כי תוכנית הממשלה תצא לפועל ב-1 באפריל, ומי שיוחזר חזרה לארצו יהיו בעיקר רווקים בגילאי העבודה. לנשים רווקות עם או בלי ילדים והורים מבוגרים תינתן הבחירה לעזוב מרצונם האישי ולקבל מענק של 3,500 דולר כולל טיסה בחינם או כניסה למתקן כליאה בנגב ללא הגבלת זמן. 

ומהי עמדתכם בנושא הטעון?

תגיות:סקרגירושמסתנניםבעדנגד

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה