פיתוח האישיות

הרופאה שלומדת משחק כדי לעזור למטופליה: "זה עוזר לתחושת נינוחות"

כשד"ר ימימה צוראל, רופאת שיניים במקצועה, החלה ללמוד משחק בתיאטרון היהודי 'אספקלריא' - היא לא חשבה שהכלים שתקבל שם יעזרו לה בצורה 'אגדית' עם הפציינטים שלה - ילדים ברובם. "בעבודה, אני הרופאה המשעשעת שיודעת לספר ולהציג תוך כדי טיפול", היא אומרת וממליצה לכל אחד להגשים את החלומות הדחוקים שלו, באם ישנם

(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

כשד"ר ימימה צוראל, רופאת שיניים במקצועה, החלה ללמוד משחק בתיאטרון היהודי 'אספקלריא' - היא לא חשבה שהכלים שתקבל שם יעזרו לה בצורה 'אגדית' עם הפציינטים שלה - ילדים ברובם. לדבריה, כשילד נכנס לרופא שיניים, צריך ליצור איתו קשר מיידי באמצעות הבעות פנים, סיפורים, בדיחות ושאר פעילויות שמעודדות התייחסות ישירה. 

"בעבודה, אני הרופאה המשעשעת שיודעת לספר ולהציג תוך כדי טיפול", היא אומרת בראיון שנעשה עמה ל'סרוגים'. החלום לעסוק במשחק בד בבד לרפואה - היה שם תמיד לדבריה, אך בהעדר אפשרויות ראויות לאישה דתית, נאלצה להדחיק אותו לקרן זווית. כשנפתח התיאטרון היהודי 'אספקלריא', ידעה ד"ר צוראל שאת הלימודים בו, אין סיכוי שהיא מפספסת. "המקצוע העיקרי שלי הוא אמנם רפואת שיניים, אך המשחק הוא זה שמחייה אותי ואת עבודתי", מסבירה ד"ר צוראל. "אני רואה בכך ערך, זכות וכיף אמיתי".

לדבריה, חלק מהכיף הזה הוא תחושת הריכוך והנינוחות שנוצרת באחת אצל מטופליה, הודות לכלים שהיא מקבלת בלימודי המשחק. וכיום, אין מה לדבר, היא שמחה ביותר בבחירה שלה וממליצה לכל מי שיש לו חלום 'מודחק' שכזה - לקום ולהגשים אותו. "לכו על זה! תבדקו מה עושה לכם כיף, מה מביע אתכם, ומה הדבר שתמיד רציתם - ותזכרו שאף פעם לא מאוחר מדי להגשים חלומות".

ואם אם לשישה ילדים יכולה, אין ספק שגם אתם יכולים. 

תגיות:פיתוח האישיותשינייםמשחקרופאיםילדים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה