חדשות יהדות

800 חיילים מתחננים לרמטכ"ל: "השב לנו את שיעור התורה שבוטל". ומהי תשובתו?

לאחרונה התבטל שיעור תורה מיוחד לחיילים, שהתקיים במתחם ההובלות של עיר הבה"דים. אלא שכעת מבקשים 800 חיילים להחזיר את השיעור, במכתב אישי ששוגר לרמטכ"ל בצירוף שמם, מספרם האישי וחתימתם. ואיזו תגובה התקבלה מהרמטכ"ל? קראו בפנים1

| כ"ד חשון התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

לאחרונה התבטל שיעור תורה מיוחד לחיילים, שהתקיים במתחם ההובלות של עיר הבה"דים. אלא שכעת מבקשים 800 חיילים להחזיר את השיעור, במכתב אישי ששוגר לרמטכ"ל בצירוף שמם, מספרם האישי וחתימתם. החיילים ציינו כי שיעורי התורה הללו הופכים אותם לאנשים יותר שמחים ויותר טובים. 

"במשך שנים ארוכות, מגיע הרב פרץ איינהורן בימי ראשון לאזור האיסוף של החיילים המשרתים באזור הדרום", נוסח המכתב. "הרב מדבר איתנו על ערכים ומוסר, ומחזק אותנו להיות חיילים מקצועיים, ממושמעים, מוסריים, מגדילי ראש, ערכיים ומאירי פנים. עבור רבים מאיתנו, דבריו של הרב בתחילת השבוע הם כמו אוויר לנשימה, ואין מדובר ב'דברי דת' בעלמא - אלא בשיעורי תורה, תורת חיים".

במילים אלו ביקשו החיילים, וביניהן גם כמה חיילות, להשיב את שיעור התורה לסדרו - אך תשובת דובר צה"ל, שלא איחרה להגיע, הצליחה להפתיע אותם. כפי שהובא על ידי כתב החדשות יאיר שרקי, בתגובתו ציין דובר צה"ל כי למרות שישנם חיילים דתיים שמשרתים בצה"ל ומקיימים בו אורח חיים דתי - "השיעור בוטל היות והתקיים בחניון ההסעים - מקום בלתי הולם לקיום שיעורים מסוג כלשהו". עוד צוין במכתב כי תשובה מקיפה יותר תינתן במישרין לפונה. 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

65 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תניא לאנשים כמוך וכמוני

ספר קהלת עם פירוש 'נזר חכמה' של הרב זמיר כהן

חובות הלבבות עם פירוש כאיל תערוג - הרב אייל עמרמי

אמון - דקלה יוספסברג

לכל המוצרים