כתבות מגזין

"האם את מכבדת את ההורים שלך?" שאל הגר"ח קנייבסקי, והחולה פרצה בבכי

מדוע התפרץ הד"ר בבכי מר באישון ליל? צרור סיפורי השגחה מופלאים מרופאו האישי של הגר"ח קנייבסקי

  • י"ז אדר ב' התשפ"ב
הגר"ח קנייבסקי (צילום: פלאש 90)הגר"ח קנייבסקי (צילום: פלאש 90)
אא

בעיתון 'יתד נאמן' מובאים מספר סיפורי השגחה מצמררים, שסופרו על ידי ד"ר משולם הרט, רופאו האישי של הגר"ח קנייבסקי, ועל ידי הרב חנניה צ'ולק, שזכה לשמש את גדולי ישראל, ושל ד"ר חיים ישראל סטרו.

 

"האם אתן עובדות בחול המועד?" שאל הרב קנייבסקי

מספר פקידות בבנק מסוים נתקפו לפתע בכאבי רגליים חזקים, ופנו לרופא שלא מצא את סיבת הכאב, ולכן לא היה יכול למצוא תרופה מתאימה. הדבר היה לפלא, הן מצד הכאב שלא נודעה סיבתו, וגם איך זה שכמה עובדות סבלו מאותו כאב. בצר להן פנו לרב קנייבסקי לשמוע ולכוון ליבן לאביהן שבשמים. שאל אותן הרב קנייבסקי: "האם אתן עובדות בחול המועד?" –"כן", ענו. אמר: "חול המועד נקרא 'רגל', וברגל אסור לעבוד, ועל כן נענשתן ברגליכן". כמובן שהכאבים חלפו כשקיבלו ע"ע להפסיק לעבוד בחול המועד.

 

"האם את מכבדת את ההורים שלך"? והאישה פרצה בבכי

עוד מספר הרופא, שכאמור משמש גם כרופאיו האישי של הגר"ח, על אישה שהגיעה למרפאה עם כאבי מעיים חזקים מאוד, ונשלחה לטיפול בבית החולים. בבית החולים עשו את כל הבדיקות, לא מצאו דבר והשאירו אותה למעקב. לאחר זמן בו היתה מאושפזת ועדיין לא מצאו את סיבת הכאב, היא הפנתה את מצוקתה לרב קנייבסקי. כששמע רבינו את צרתה שאל אותה: "האם את מכבדת את ההורים שלך?", האישה פרצה בבכי ואמרה שאינה מסוגלת לכבד אותם מכל מיני טעמים. אמר לה: "תכבדי אותם ותהיי בריאה", וכן היה.

 

"תלמד הלכות חול המועד"

עוד מספר ד"ר הרט, שהיה נוכח בחדרו של הרב קנייבסקי כאשר הגיע בחור צעיר מחו"ל, וסיפר שגילו לו גידול מסוכן בעצם החזה. אמר לו: "תלמד הלכות חול המועד". הבחור למד בהתמדה רבה והוציא חוברת חידושי תורה על הלכות חול המועד והגידול נסוג. לאחר כמה שנים חזר הגידול והבחור הגיע שוב לרבינו הגר"ח, שהורה לו לשוב ולהדפיס מהדורה נוספת של הקונטרס, וברוך ה' מאז הגידול נעצר.

 

"תגיד לרב גרשונוביץ, שיבוא לכאן וירפא את המחלקה"

הרב חנניה צ'ולק, שזכה לשמש את הרב שך זצ"ל וגדולי ישראל נוספים, מספר את הסיפור המופלא הבא על הרב ראובן יוסף גרשונוביץ זצ"ל:

לזוג מאושר נולדו תאומים למזל טוב, אך לא ארכה שמחתם, בבדיקה שנעשתה לאחד מהם בבית החולים 'שניידר' נמצא גידול מסוכן ל"ע. האב בשברון ליבו נסע לנתיבות, לרב גרשנוביץ, לשפוך את צרתו ולשאול בעצתו. לאחר שסיפר לרב את הבשורה הקשה אומר לו הרב בצורה הכי ברורה שיש: "הילד בריא. אין לך מה לדאוג". האבא יצא מעודד, ואמונת חכמים מפעמת בליבו, אך ישנה בעיה: הילד מאושפז בבית החולים, ובית החולים לא ייתן בשום אופן להוציאו משם ואף ירצה להתחיל בטיפול, מה עושים? באופן הכי טבעי פנה לרב צ'ולק לבקש עזרה. הרב צ'ולק פנה למנהלת המחלקה, ומספר לה שההורים רוצים להוציא את הילד.

כשהמנהלת שומעת את הבקשה היא אומרת לרב צ'ולק: "עד היום חשבתי שאתה איש משכיל וחכם, שטויות אני לא אוהבת לשמוע". ענה לה הרב צ'ולק: "פרופסורית נכבדה, יש אצלנו מושג 'צדיק גוזר' ואנחנו מאמינים בזה, יכול להיות שאני מדבר שטויות אבל אמר זאת אדם צדיק. אני לא מבקש שלא לעשות טיפול לילד, אלא שתעשי עוד פעם 'סי.טי.'. אם אני מדבר שטויות אני חוזר בי". ענתה לו הגברת הנכבדה: "אני מוכנה לשוב לעשות 'סי.טי.' רק מפני כבודך".

לאחר ה'סי.טי.' הפרופסורית קוראת לרב צ'ולק ואומרת לו: "יש כאן 2 צילומים, בראשון רואים במוחש את הגידול, ובשני שעשינו עכשיו הגידול נעלם!!!" היא פונה לרב צ'ולק ומבקשת: "תגיד לרב גרשונוביץ, שיבוא לכאן וירפא את המחלקה, אני הולכת הביתה, לא חבל על העבודה הקשה שלנו כאן, כשהרב יכול להעלים גידול?". אמר לה הרב צ'ולק: "זה לא עובד כך, יש 'צדיק גוזר' וזה תלוי בתפילות ובזכויות ולא לכל אחד מגיע!!!"

מוסיף הרב צ'ולק: "צריך לדעת שלתפילות של עם ישראל יש כח עצום להפוך את הטבע, בעיני ראיתי זאת כשליוויתי את בני משפ' גרוס, לאחר שנפגעו משאיפת חומר ההדברה, הם הועברו לבית החולים שניידר עם מכשיר 'אקמו לב ריאה' במצב שלא הייתה כמעט תקווה לרפואתם, אבל עם ישראל בקע שערי שמים והתרפאו שלא בדרך הטבע, בזכות התפילות והחיזוקים".

 

בכיו של הד"ר המנוסה באישון ליל

ד"ר חיים ישראל סטרו, סגן מנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי 'מעייני הישועה' מספר על ישועה עצומה מעל דרך הטבע:

"הגיע אלי חולה כבן חמישים עם כאבי גב במשך שנה שלמה. למי לא פנה, שלחו אותו לצילום גב והכל תקין, קבל תרופות לכאבי גב ולא עברו הכאבים. כשהגיע אלי, שמעתי בסיפורו פרטים מאוד מדאיגים, היה נשמע שזה לא כאבי גב רגילים אלא בעיה בעצם התחתונה, מתחת לעמוד השדרה, ששם יש עצבים המשפיעים על כל החלק התחתון של הגוף. שלחנו אותו לעשות 'סי.טי.' והדיאגנוזה שלי הוכחה כנכונה- לאיש יש גידול חמור במקום ההוא.

עם התוצאות פונה החולה למחלקות אורתופדיה ועמוד השדרה וכו', ודעת כל הרופאים היתה ברורה ונחרצת, הדבר היחיד שיכול להציל את חייו זה להוציא בניתוח את כל העצם, אבל יש לזה מחיר, גם שיתקשה מאוד בהליכה, וכן שלא תהיה לו שום שליטה על החלק התחתון של הגוף. תוך כדי כך שלחנו מכתבים לכל המרכזים הרפואיים המובילים בעולם, לקבל מהם חוות דעת, ומכל המקומות קבלנו תשובות זהות שיש להוציא את העצם, אף שיגרום להשלכות קשות. "המשפחה פונה אלי", מספר ד"ר סטרו, "ואומרים לי: 'אתה  עלית על הבעיה, אתה צריך לקבל את ההחלטה עבורנו, האם לעשות את הניתוח'".

כאן נשנק קולו של הד"ר, כשמספר מה אירע: "אני יושב במרפאה בשעת לילה מאוחרת, ושובר את הראש. אני לא מרגיש שאני יכול להגיד לחולה ללכת לניתוח, מצד אחר צריך להזדרז שלא יהיו גרורות, אבל איך אני מקבל על עצמי החלטה גורלית כזאת: לעשות ניתוח שיציל אומנם את חייו אך יפגע לצמיתות בחולה?

הרגשתי חוסר אונים מוחלט ואז… מעומק ליבי פרצה צעקה לה', בבכי ובתחנונים, ואני אומר: 'ריבונו של עולם, החולה סומך עלי ואני לא יכול לקבל החלטה. תן לי, ריבונו של עולם, עצה מה לעשות'. כך עוברות עלי כמה דקות מאוד קשות, שאני בוכה ומתפלל, תוך כדי כך מתקשרת האישה, ששמעה שיש רופא מומחה באיטליה שמגיע מדי פעם לארץ, ובמפתיע נמצא כרגע במלון בתל אביב ועוד הערב חוזר לאיטליה.

"מיד אמרתי לאישה: 'מהרי לבית המלון ורק תראי לרופא את הצילומים', נסעה האישה לבית המלון ופגשה את הרופא בלובי. הרופא אמר לה: 'יש לי עשר דקות בשבילך. המונית כבר ממתינה בחוץ לקחת אותי לנתב"ג לטוס חזרה לאיטליה'. הרופא מביט בצילומים ושואל: 'מה המליצו הרופאים בארץ?', והיא עונה לו: 'לנתח'. הרופא מתקומם: 'לנתח?! אסור! לא יישאר מהבן אדם כלום! יש מרכז רפואי ביפן שיש להם שיטה מיוחדת לטיפול במצב הזה', נכנס למונית ונסע לארצו.

"יצרנו קשר עם המרכז ביפן, והם אמרו לנו שיש כמה מקרים בודדים כאלו בעולם, ויש להם ניסיון מוצלח בטיפול שהביא לתוצאות מעולות. מכאן הדרך היתה קצרה, מצאנו מקום בגרמניה שגם מטפל בשיטה הזו. החולה נסע לשם וקבל סדרה של 14 טיפולים והנס אירע. ברוך ה' האיש הבריא ומתפקד בכל חלקי גופו". מסיים ד"ר סטרו: "כל הנס התרחש בזכות הזעקה לה' מעומק ליבי במרפאה באותו לילה, היא הצילה את האיש מניתוח שהיה יכול להזיק לו בהמשך חייו, והיא הביאה שנמצא באופן פלאי ביותר את הטיפול הנכון.

ונסיים בדבריו של הגר"ח קנייבסקי, כפי שמצטט רופאו האישי: "הרב קנייבסקי תמיד אומר שאין זו רפואה ע"י 'מופת', אלא הקב"ה רוצה לרפא את האדם, אבל הוא מחכה שנעשה צעד מעצמינו, שלא בדרך הטבע, ואז שולח ישועה שלא בדרך הטבע", ממש כדברי המשנה שאין המחלה ממיתה ואין התרופה מחייה אלה כשמסתכלים כלפי מעלה ומשעבדים את ליבם לאביהם שבשמים מיד היו מתרפאים.

יהי רצון שנזכה לעשות את רצון אבינו שבשמים ולהיות בריאים בגוף ובנפש באריכות ימים ושנים.

תגיות:הרב קנייבסקירופא

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה