חדשות יהדות

בעל הצימר נדהם: הבטחת הגר"ח קנייבסקי התקיימה בתוך מספר ימים

"תשאיר את המשפחה אצלך, והקב"ה ישלח לך שפע בעבור המצווה הזאת", אמר הגר"ח קנייבסקי. אכן, לא עברו אלא מספר ימים, והאיש הופתע לקבל בדואר צ'ק על סך... 75 אלף שקלים

| י' אב התשע"ז |
בעיגול: הגר"ח קנייבסקי (צילומים: פלאש 90 / shutterstock)
אא

הסיפור המקסים הבא פורסם באתר 'יהדות נט', והוא התרחש לפני 3 שנים, בקיץ הקשה של 'צוק איתן'. הסיפור ממחיש את גודל כוחה של מצוות גמילות חסדים ואת שכרה של אמונת חכמים.

הימים הקשים של קיץ תשע"ד זכורים לכל יהודי ישראל, ובפרט לתושבי הדרום, שרבים מהם עזבו את האזור המופגז וביקשו להתארח באזורי הארץ השלווים יותר. חלקם התארחו בבתי קרובי משפחה טובי לב, חלקם בבתי יהודים נדיבים וחלקם נאלצו לשכור בכסף מלא חדרים בבתי מלון.

אחד מבעלי הצימרים בעיר צפת, הסכים לארח אצלו ביחידות הדיור, משפחה המתגוררת בדרום הארץ ,שביתה הופגז קשות על ידי טילי החמאס. כשהוא מצהיר בפניהם, כי הוא מוכן לתת להם את המקום בחינם, זאת עד שמישהו יבקש לשכור את הצימר בכסף מלא.

לאחר שבוע של מנוחה ומרגוע, שהקלו על בני המשפחה, שהיו רגילים לשמוע כל היום את פיצוצי הטילים והרקטות, התקשר אדם וביקש לשכור את הצימר למספר ימי חופשה.

הבעלים של המקום פנה לבני המשפחה מהדרום, והודיע להם מתוך אי נעימות, כי הם צריכים להתפנות. המשפחה בתגובה הייתה בצער נורא, ולא ידעה לאן לשים את פניה.

בעל הצימר לא ידע את נפשו. בצר לו, הוא התקשר וביקש לשאול את מרן שר התורה, הגר"ח קניבסקי, מה לעשות, וכיצד לנהוג בסיפור המורכב.

להפתעתו ענה מרן: "תשאיר את המשפחה אצלך, והקב"ה ישלח לך שפע בעבור המצווה הזאת".

ואכן, לא עברו אלא מספר ימים, והאיש הופתע לקבל בדואר צ'ק על סך 75 אלף שקלים.

התברר כי במהלך החורף הסוער ניזוק ביתו של האיש בצורה רצינית, כתוצאה משלג והרוחות הסוערות, מספר פעמים הוא ניסה לתבוע את חברת הביטוח על כל הנזקים, אך הם מצדם סרבו להיענות לפנייתו והמשיכו להתחמק בכל דרך.

לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים, התייאש האיש לגמרי מהם, והשלים עם ההפסד המרובה, וכבר לא ציפה לקבל את סכום הפיצוי.

כאמור, בדיוק באותו היום בו קיבל את ברכת מרן הגר"ח קנייבסקי, אישרה לו חברת הביטוח את כל סכום הפיצויים שביקש, ולאחר מספר ימים קיבל זאת בדואר...

בעל הצימר נדהם: השכר על נתינת הצימר למשפחה מהדרום עמדה על 75 אלף שקלים. המסקנה היתה מוחשית: מעשיית חסד ומשמיעה בקול חכמי התורה לא מפסידים.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

55 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

המכתב - הרב יצחק פנגר

ספר קהלת עם פירוש ’נזר החכמה’ של הרב זמיר כהן

אנשים מספרים עצמם 9 - חיים ולדר

ילדים מספרים על עצמם 10 - חיים ולדר

משולש שחור - דגם 1012

נטלה מודרנית "ציפורים מעגל"

לכל המוצרים