חדשות בארץ

שמונה תורמי כליה במרוץ משותף: "להוכיח שאפשר לרוץ עם כליה אחת"

בצעד מרגש ומיוחד החליטו שמונה תורמי כליה לצאת במרוץ של 24 שעות כדי להוכיח לעולם שתרומת הכליה אינה פוגעת בבריאות או בכושר הגופני. "היכולת להציל חיי אדם היא לא מסובכת", הם אומרים

| כ"ג אייר התשע"ז |
(אילוסטרציה: שאוטרסטוק)
אא

שמונה תורמי כליה, אשר תרמו את כליותיהם ללא כל קבלת תמורה (תרומה אלטרואיסטית) רצים בשעות אלו מרחק של 225 קילומטרים. את המרוץ, כפי שהם סיפרו, הם עושים במטרה להוכיח שאפשר לרוץ גם עם כליה אחת. ואכן, על החולצות שהם לובשים מופיע הכיתוב: "אפשר לרוץ גם עם כליה אחת".

שמונת התורמים מחלקים ביניהם את הקילומטרים של המרוץ, כך שבסופו של דבר כל אחד מהם ירוץ בין 20 ל-35 קילומטרים במקטעים שונים. והם גם הדגישו: "חשוב לנו שאנשים יבינו את הסיבה לכך שאנחנו רצים, כי יש עוד הרבה מאוד אנשים במדינה שיכולים להציל חיים, וזה לא פוגע בבריאותם משום בחינה".

הם גם שיתפו בסיפוריהם המרגשים. ברק כפרי בן ה-48 ביקש לתרום לחברו החולה, אך הכליה לא התאימה. בבית החולים הציעו שיעשו הצלבה – ברק יתקום לערביה ישראלית מחיפה, ואילו בעלה (שלא נמצא מתאים לה) תרם לחברו של ברק.

גבי רביבו ודובי רביבו הם שני אחים שהעניקו אף הם חיים. גבי עשה זאת אחרי שעבד כפארמדיק במד"א וראה את סבלם הרב של מטופלי הדיאליזה חולי הכליות, ואילו אחיו דובי פשוט החליט ללכת בעקבות אחיו...

סיפורים נוספים ומרגשים נשמעו במסגרת פרויקט הריצה הזה. "היכולת להציל חיי אדם אחר היא לא מסובכת", סיכם ברק כפרי, "זה לא דבר קשה ואפשר לחזור לכושר ולשמור על בריאות שלמה. אנחנו מנסים לשדר את המסר הזה בכל דרך, והמרוץ הזה הוא חלק מהחשיפה לנושא".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

לומדים לצייר 4 קומיקס - דבורה בנדיקט

55לרכישה

מוצרים נוספים

ילדים מספרים על עצמם 10 - חיים ולדר

ספר תורה לילדים

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

המכתב - הרב יצחק פנגר

אנשים מספרים על עצמם 9 - חיים ולדר

לכל המוצרים