חדשות בארץ

פנייה מרגשת מראש עיריית הרצליה: "הגיעו להלוויית ניצולת השואה תושבת העיר"

ראש עיריית הרצליה בקריאה לתושבי העיר ולציבור כולו: "בואו לחלוק כבוד אחרון לניצולת השואה תושבת העיר שהלכה אתמול לעולמה"

| כ"ב אדר התשע"ז |
אילנה בלומנפלד, ניצולת השואה (צילום: באדיבות המשפחה)
אא

ראש עיריית הרצליה משה פדלון פנה הלילה (שני) בקריאה לתושבי העיר להגיע להלווייתה של אילנה בלומנפלד, ניצולת שואה תושבת העיר שהלכה לעולמה.

"הצטערתי כאשר קיבלתי את הטלפון שמבשר על מותה של אישה שכזו, אשת חיל של ממש, שוחחתי עם בתה וביקשתי רשות לכתוב את השורות הללו, לאחר שבשיחתנו עלה חשש עמוק כי הטרגדיות שפקדו אותה ואת בני משפחתה יובילו למסע הלוויה מצומצם עד בודד - דבר שלא יעלה על הדעת", כתב ראש העיר.

לאורך הפוסט, גולל פדלון את סיפור חייה הכואב של אילנה, שהיתה בת שש בלבד כאשר נרצחו סבה ואביה על ידי הנאצים. "בחורף הגרמני הקשה היא נשארה לבד עם אחיה יעקב, כל זאת כאשר מכונות ההשמדה הנאציות מאיימות לשלוח יד בנפשה. כך, בין מחנות ההשמדה, מראות הזוועה ונגד כל הסיכויים - הצליחה להישאר בחיים", כתב ראש העיר.

כאשר הגיעה לישראל, החליטה בלומנפלד להקדיש את חייה להקים משפחה ולשוחח על השואה, למרות הכאב העצום שהיה כרוך בכך. גם כאן לא פסח עליה השכול: היא איבדה את בעלה הארי לפני 6 שנים ואת בנה דניאל לפני 18 שנים.

לקראת סוף דבריו, קרא פדלון לתושבים להגיע ולחלוק כבוד אחרון למנוחה: "זה הזמן להגיע וללוות להגיע וללוות את הילדה בת ה 6 שהנאצים השאירו עם משפחתה המצומצמת".

הפוסט שפרסם פדלון בפייסבוק:

הלווייתה של בלומנפלד תיערך היום בשעה 15:00 בבית העלמין החדש בהרצליה.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הרב זמיר כהן - פרקי אבות

הרב זמיר כהן - סט ארכיאולוגיה תנ"כית

הרב זמיר כהן - מסילת ישרים

מיכל לשם - NLP

מגש לחלה מהודר מזכוכית

מרפא הבושם

לכל המוצרים