חדשות בריאות

לקח ממלחמת חרבות ברזל: בתי החולים זיו וברזילי יוכרו כמרכזי על

כדי לענות על צורכי המצב הביטחוני והלחימה, הודיע משרד הבריאות ששני המרכזים הרפואיים יהפכו למרכזי על לטיפול בטראומה. המטרה: מענה רפואי דחוף ומציל חיים

בית החולים זיו (צילום: David Cohen/Flash90)בית החולים זיו (צילום: David Cohen/Flash90)
אא

שר הבריאות אוריאל בוסו הודיע היום (שני), כי לאחר עבודת מטה ובחינה שנערכה במשרד הבריאות, המרכזים הרפואיים זיו בצפת וברזילי באשקלון יהפכו למרכזי על לטיפול בטראומה. ההחלטה התקבלה, בין היתר, בעקבות מלחמת חרבות ברזל וההבנה כי יש דחיפות בהרחבת המענה הרפואי מציל החיים עבור תושבי הצפון והדרום ועבור חיילי צה"ל.

במשרד הבריאות ציינו כי ההחלטה צפויה לחזק את שני המרכזים הרפואיים, להעניק להם כלים למענה מיטבי בשעת חירום, ולהרחיב משמעותית את מגוון השירותים הרפואיים שהם מעניקים למאות אלפי תושבים בימי שגרה. זאת, באמצעות הגדלת מכסת כוח האדם הרפואי, שילוב של רופאים מומחים והוספת יחידות נוירוכירורגיה וניתוחי לב חזה.

בכך, יצטרפו זיו וברזילי לשבעה מרכזי על הקיימים במדינת ישראל: הדסה עין כרם בירושלים, איכילוב בתל אביב, בילינסון בפתח תקווה, סורוקה בבאר שבע, שערי צדק בירושלים, רמב"ם בחיפה ושיבא בתל השומר.

שר הבריאות: "מדינת ישראל עוברת ימים לא פשוטים. המלחמה בדרום והמתיחות הביטחונית בצפון הדגישו את חובתנו המוסרית לפעול למען צמצום הפערים בין הפריפריה למרכז ולספק שירות רפואי שוויוני ככל הניתן לכלל תושבי המדינה. ההחלטה להפוך את בתי החולים זיו בצפת וברזילי באשקלון למרכזי על היא צעד שיוביל להצלת חיים, להגדלת ההיצע הרפואי ולהפחתת עומסים בבתי החולים".

מנהל המרכז הרפואי זיו, פרופ' סלמן זרקא: "ההחלטה על הפיכת המרכז הרפואי זיו למרכז על, היא החלטה אמיצה ונכונה מצד שר הבריאות אשר מייצגת תפיסה מותאמת למציאות החדשה אחרי 7/10. קיבלנו בזיו אתגר גדול והתחלנו לעסוק ביישומו בתמיכת המנכ"ל והנהלת המשרד, ואני מאמין שגם מרכזי העל יסייעו בהפיכת זיו למרכז על הן לשגרה למען תושבי הצפון והן במלחמה הצודקת שנכפתה עלינו".

מנהל המרכז הרפואי ברזילי באשקלון, פרופ' חזי לוי: "אני שמח על הכוונה להפוך את בית החולים ברזילי למרכז שלישוני. ביתה חולים הוא הגדול במערב הנגב, והקרוב ביותר לרצועת עזה. בשגרה בית החולים מטפל בנפגעי טראומה רבים, ובעתות חירום, ובייחוד במלחמה הנוכחית, מופנים לבית החולים פצועים רבים, אזרחים וחיילים, עם פציעות מורכבות הנדרשות לטיפול דחוף רב- מקצועי. תוספת מספר יחידות מקצועיות תיתן את היכולת לטפל עד תום בכלל הפציעות המורכבות בלא להפנות חולים לבתי חולים אחרים, תוך סיכונם".

תגיות:משרד הבריאותמלחמת חרבות ברזל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה