פעילות הידברות

האישה שהגיעה לחוג בית ועשתה פרצוף חמוץ: ככה נגמר הערב

למי מתאים ערבי 'חוגי בית', איך עושים ערב כזה אצל בבית, ואיך הגיבה הרבנית שהוזמנה כאשר אישה 'עשתה פרצוף' והתקילה אותו שוב ושוב?

אא

זה היה לא נעים. חוג הבית החל. הנשים התאספו, ישבו בחצי גורן, מי על הספה ומי על הכיסאות שאלתרו מהשכנים. בגלל שסלון לא גדול במיוחד והנשים ישבו זו לצד זו – ניתן היה לראות בבירור את הפרצופים של כולן.

הרבנית התחילה את הערב. פתחה בסיפור מחזק ומקרב, עברה למסר קצר ביהדות ומשם למסר עצמתי בזוגיות. לכאורה הכל מושלם.

אלא שרונית (שם בדוי לסיפור אמיתי) עשתה פרצופים. אבל לא פרצופים של משתעלת או עייפה. פרצופים של 'לא מרוצה', של 'לא אהבתי בכלל מה שאת אומרת', 'לי כל הסיפור הזה נראה אחרת לגמרי'.

בתחילה הרבנית ניסתה שלא לשים לב ולהמשיך הלאה. אך, כאמור, הסלון קטן ורואים את כולם בבירור, מה גם שהיא ישבה ממש קרוב אליה, כך שלא נותרה לרבנית ברירה אלא לפעול.

היא החליטה שלא משנה מה – היא תקרב את האישה הפרצופנית. הרבנית שאלה אותה שאלות, התעניינה בחייה, חייכה, חיבקה ונתנה לה את מלוא תשומת הלב תוך שהיא עונה לשאלותיה בסבלנות אין קץ.

מה שקרה אחר כך כבר לא היה מפתיע בכלל. רונית 'התחברה'. ממתנגדת נמרצת, היא הפכה למשתתפת אוהבת. היא שיתפה פעולה עם הפרשת החלה, האזינה בקשב רב לרעיונות מפרשת שבוע ונושאי העצמה השונים, ומשאלות עוקצניות – עברה לשאול שאלות על מהות החיים, היהדות והתורה בצורה רצינית ועניינית.

משתתפות הערב כולן יצאו בתחושה מדהימה בהרגשה שגם הן נהנו מהערב הזה וגם חברתן שלא כל כך רצתה לבוא לכתחילה – התחברה והרגישה שייכת.

כמה שבועות אחר כך רונית הזמינה בעצמה ערב של 'חוג בית' אצלה בבית ובכך סגרה מעגל מרגש.

והסיפור הזה איננו יחיד. סיפורים רבים מגיעים למערכת הידברות ומעידים את מה שכבר נשים רבות יודעות: ערבי הפרשת חלה של הידברות זה משהו שלא כדאי לפספס.

ביקשנו להבין מה מביא נשים מכלל המגזרים לחוגי הבית של הידברות. לשם כך שוחחנו עם מנהלת המחלקה שמסבירה: "אנחנו מדברות אל הנשים בגובה העיניים, עם הרבה אהבה וקבלה, בלי הטפה. אומנם יש את "הרבנית" שיודעת אולי יותר 'תורה והלכה', אבל בסופו של דבר היא אדם שגם הוא עבר סיפור חיים משלו ואת זה, יחד עם הלב שלה, הרבניות שמות על השולחן שהן מגיעות לערבי הפרשת חלה".

ומה קורה בערבים הללו?

"אנחנו מביאות מגוון רבניות על מנת להתאים לכל קהל יעד את הרבנית שתתאים להן. יש רבניות שלמדו את תורת הנפש והן עושות על זה שיעור מיוחד. יש את הרבניות שיוצאות במחול וריקוד. כל אחת יכולה לבחור את הערב שהיא וחברותיה הכי יתחברו אליו ויפיקו ממנו את התועלת להמשך אתגרי החיים".

להזמנת חוגי בית באווירה נעימה ובהתאמה אישית התקשרו אלינו 073-222-1290 או שלחו דוא"ל aviva@htv.co.il

או לחצי כאן >>

תגיות:חוג ביתערב נשים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה