חדשות בארץ

הצעת חוק: יוסדרו שעות לרחצה נפרדת באתרי רשות הטבע והגנים

יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, מקדם הצעת חוק שתסדיר שעות רחצה נפרדות לגברים ונשים במעיינות ובשמורות הטבע של רשות הטבע והגנים

  • ב' שבט התשפ"ג
ח"כ גפני (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)ח"כ גפני (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
אא

יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, הניח על שולחן הכנסת יחד עם חברי מפלגתו, סגן השר אורי מקלב וח"כ יעקב אשר, הצעת חוק להסדרת שעות רחצה נפרדות לגברים ולנשים במעיינות ובשמורות טבע של רשות הטבע והגנים. כך דווח הבוקר (שלישי) לראשונה ב"ישראל היום".

על פי הצעת החוק, לפחות 15 אחוזים משעות הרחצה של האתרים הללו יהיו בהפרדה.

כזכור, בשנת 2020 תכננה רשות הטבע והגנים לקיים פיילוט של שעות רחצה נפרדות בשמורת הטבע עינות צוקים (עין פשחה). אלא שהתוכנית הוקפאה בהמלצת משרד המשפטים. במשרד אישרו כי המליצו על השהיית התוכנית, וזאת "עד לבירור מכלול היבטים משפטיים הכרוכים במהלך, מהשאלה אם לרשות יש בכלל סמכות לקבוע הפרדה מגדרית ועד לפגיעה אפשרית במרחב הציבורי, שאמור להיות פתוח לכל".

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי בישראל יש לפחות 20 אחוזים מהאוכלוסייה מכל הדתות, שמטעמי דת נמנעים מרחצה במקומות שאין בהם שעות לרחצה נפרדת. בשל כך, הם אינם יכולים לבקר ולרחוץ באתרים אלו. העובדה שמדובר באתרים השייכים למדינה מעצימה את ההפליה של אוכלוסיות אלו, שכן בפועל לא מתאפשר להן לבקר באתרים וליהנות מהשימוש בהם. משכך, מוצע לקבוע שבכל מקום רחצה של רשות הטבע והגנים ייקבעו שעות רחצה נפרדות לנשים ולגברים.

תגיות:משה גפניהצעת חוקרשות הטבע והגניםרחצה נפרדת

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה