חדשות בארץ

הסוף להזרמת כספי הסתה לטרור? הצעת חוק חדשה מבקשת לשים קץ לטירוף

חבר הכנסת אלמוג כהן מעוצמה יהודית בהצעת חוק שתשים קץ לפריצה לחוק לאפשר הזרמת כספי הסתה לשטח מדינת ישראל

  • כ"ו כסלו התשפ"ג
(צילום: אוליבייה פיטוסי / פלאש 90)(צילום: אוליבייה פיטוסי / פלאש 90)
אא

ח"כ אלמוג כהן מעוצמה יהודית הגיש היום (שלישי) הצעת חוק שתשים קץ להזרמת כספים לארגונים קיצוניים בישראל על ידי קרנות הממומנות בחלקן בידי מדינות אויב.

על פי הדיווח בערוץ 7, יתוקן חוק העמותות כך שיושם קץ לפירצה בחוק המאפשרת למדינות שאין לישראל יחסים עמן להתערב בנעשה בארץ ולעודד הסתה ולאומנות.

הצעת החוק, שהוגשה בסיוע מחלקת המחקר של תנועת 'אם תרצו', מבקשת לקבוע כך: ''לא תקבל עמותה כל תרומה מגוף כל שהוא שבמחזורו בחמש שנות הכספים האחרונות (לקבלת התרומה), קיבל כסף באופן ישיר או עקיף ממדינה ו/או גוף מדיני שאין לו יחסים רשמיים עם מדינת ישראל''.

חבר הכנסת כהן ציין כי "מתחת לאף של אזרחי ישראל פועלות קרנות של מדינות זרות שמטרתן היא להתסיס את ערביי ישראל. מדובר במדינות שמממנות ארגוני טרור על בסיס קבוע. נוצר כאן חלל ריק שגורם להקצנה בקרב ערביי ישראל, לפעילות בעד חרמות הקוראים נגד השתלבות במדינה ובעיקר בעד הסתה חמורה. עלינו לפעול בהקדם למגר את התופעה החמורה, הצעת החוק שהגשתי תשים לכך קץ. אסור לנו לתת בשום פנים יד לכסף של מדינות שאין לנו יחסים עמן להרוס ולהשתלט לנו על המדינה".

בעשור האחרון פעלה בישראל קרן NDC, כאשר בין התורמים לגופים המממנים את הקרן נמצא בנק הפיתוח האסלאמי (IDB - Islamic Development Bank), קרנות קטאריות, סעודיות ועוד.

בשנים 2019-2020 העניקה קרן NDC כ-10,000,000 שקלים לשוברים שתיקה, בצלם, גישה ויש דין. בנוסף תרמה הקרן לארגונים המזוהים עם החזית העממית לשחרור פלסטין והוכרזו בשל כך כארגוני טרור ע"י שר הביטחון בני גנץ: "אל-חק" קיבל ממנה 1,400,110 דולר ב־2019 לבדה; "האגודה הבינלאומית לזכויות הילד" קיבלה 869,758 דולר; וארגון ועדות הבריאות קיבל 839,368 דולר בשנת 2019.

ארגון 'עד כאן' חשף את העקרונות של הארגונים, אליהם מעבירה NDC את הכספים. בין הסעיפים: דחייה של כל נורמליזציה עם "הכובש הישראלי", מחויבות לבצע רק פעולות "שלא יפגעו במאמץ הפלסטיני להקמת מדינה ולמימוש זכות השיבה", מחויבות לקמפיין החרם על ישראל (BDS) ומחויבות להילחם נגד "הכיבוש".

באם תאושר הצעת החוק, לא תוכל הקרן, הממומנת על ידי מדינות אויב ומעודדת הסתה, להעביר כספים לארגונים הפועלים בישראל.

תגיות:הצעת חוקטרורהסתה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה