חדשות בארץ

סמוטריץ’: "הבקשה השערורייתית לתיקון כתב האישום נגד נתניהו – רדיפה משפטית מושחתת"

יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', פרסם פוסט ביקורת חריף גגד הפרקליטות והתקשורת: "שנים הם צולבים את נתניהו ואת משפחתו באכזריות ויורדים לחייו, והוא היה יכול לפתור את זה ברגע. כל מה שהוא היה צריך לעשות זה לעבור צד ולהחליף אידיאולוגיה"

  • ט"ו אייר התשפ"ב
נתניהו בבית המשפט (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)נתניהו בבית המשפט (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

יו"ר הציונות הדתית, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', תקף היום (שני) בחריפות את הפרקליטות, בעקבות בקשתה מבית המשפט המחוזי בירושלים לתקן את כתב האישום נגד ראש האופוזיציה בנימין נתניהו. בפוסט שפרסם בפייסבוק, מתח סמוטריץ' ביקורת נוקבת על התקשורת: "הרדיפה אחרי נתניהו וההשוואה של היחס התקשורתי העוין אליו לחיבוק המדהים לבנט גורמים לי להעריך אותו יותר ויותר". 

"הבקשה השערורייתית של הפרקליטות לתקן שוב את כתב האישום נגד נתניהו, אחרי שההגנה הפריכה את העובדות שהופיעו בכתב האישום המקורי, מוכיחה שוב את הרדיפה המשפטית המושחתת נגדו", פתח סמוטריץ'. "מערכת המשפט, בגיבוי תקשורתי ופוליטי שעוד רגע נדבר עליו, ירתה את החץ ועכשיו מנסה לצייר סביבו את המטרה. מציירת ומוחקת ואז מציירת שוב, וחוזר חלילה. העיקר שהחץ יהיה בסוף במרכז המטרה. והמטרה היא להזיז את נתניהו מהשלטון".

לדברי סמוטריץ', "תיקון כתב אישום ביחס לעובדות ליבה שעל בסיסן הוא הוגש והופרכו על ידי ההגנה הוא עוול בכל קנה מידה בכל הליך פלילי. המשמעות של הפרקטיקה הלא הגיונית הזו היא שההגנה אף פעם לא תוכל להוכיח את חפותו של הנאשם. בכל פעם שהיא תפריך את העובדות שעליהן מבוסס כתב האישום, הפרקליטות תתקן את העובדות כך שיתאימו לתזה החדשה שלה. בכל פעם שההגנה תחשוף את קו ההגנה שלה והוא יתברר כיעיל, הפרקליטות תוכל לעשות מקצה שיפורים ולשלוח את ההגנה לשבור את הראש על קו הגנה חדש, הפעם עם קלפים פתוחים".

"זאת ועוד, 'התיקון' הנוכחי שהפרקליטות מבקשת לבצע ביחס לפגישת ההנחיה של נתניהו ופילבר חייב להיפסל על ידי בית המשפט גם לגופו, מפני שהוא הופך את העדות של פילבר ל'עדות שאי אתה יכול להזימה'. איך בדיוק ההגנה יכולה להוכיח אם התקיימה או לא התקיימה פגישה 'במועד לא ידוע'?! זה כמו להאשים אדם ברצח שבוצע במועד לא ידוע, בלי שהנאשם יכול להביא אליבי או להזים את העדויות נגדו, כפי שעשו במקצועיות רבה פרקליטיו של נתניהו בשבוע שעבר. עדות חייבת להכיל פרטים ספציפיים של זמן ומקום באופן שאפשר יהיה להוכיח או לשלול אותה. וכפי שבית המשפט העליון אמר בעבר: 'עם ספינקס אי אפשר להתווכח'".

"אבל הסיפור כאן הוא הרבה יותר גדול", הצהיר סמוטריץ'. "הרדיפה אחר נתניהו וההשוואה של היחס התקשורתי העוין אליו לחיבוק המדהים (והצבוע) שהרעיפו על בנט סביב אירועי יום השואה, הזיכרון והעצמאות, כל אלה שחירפו וגידפו אותו עד לפני פחות משנה, גורמים לי להעריך את נתניהו יותר ויותר".

"שנים הם צולבים אותו ואת משפחתו באכזריות ויורדים לחייו. והוא יכול היה לפתור את זה ברגע. כל מה שהוא היה צריך לעשות זה לעבור צד ולהחליף אידיאולוגיה, והם מיד היו סולחים לו על הסיגרים והשמפניות, מפרגנים לו שיפוצים של עשרות מיליונים בביתו הפרטי, מזמינים לו על חשבונם גלידות פיסטוק במשלוחי וולט, מגנים בתוקף משפחות שכולות שהעזו לתקוף אותו, מעניקים לו ראיונות מלטפים, מאשימים בהכל את קודמיו ומהללים את מדיניותו ואת אשתו, מתרפקים בערגה על כל הבעת פנים, מסבירים כמה בגרות ואחריות וממלכתיות ואחדות ומנהיגות נעוצים בה, ואומרים הלל בברכה אחרי כל נאום שלו. תראו באיזו קלות בנט עשה את זה ובאיזו קלות הם סלחו לו על חטאי העבר הפשיסטים והפכו אותו למאמי הלאומי".

"לו רק נתניהו היה עובר 'לצד הנכון', התיקים המקרטעים נגדו היו נסגרים. בדיוק כפי שהם עשו לתיקים של אריק שרון, שהיו מוצקים בהרבה מאלו שהוגשו נגד נתניהו. אבל נתניהו לא עשה את זה. וזה כנראה כי בניגוד לבנט יש לו אידיאולוגיה ותפיסה של מה טוב ומה נכון למדינת ישראל, וזה מה שמניע אותו. לא עם כל מה שיש בתפיסה הזו שלו אני מסכים, ובוודאי לא עם מה שהוא עשה או לא עשה כדי להגשים אותה, אבל לפחות יש לו תפיסה ברורה ונאמנות לה. ההבדל בין נתניהו לבנט הוא ההבדל בין אידיאולוג לאמביציונר חסר עכבות".

לטענת סמוטריץ', "נתניהו עשה הרבה טעויות. יש הרבה מה לבקר אותו על האופן שבו הוא מימש או לא מימש את אידיאולוגיית הימין במגוון תחומים ועל מחדלים בשלל נושאים שלא טופלו כראוי בתקופת כהונתו. משיחות רבות איתו בתקופה האחרונה אני מתרשם שגם הוא מבין שכשנחזור בעזרת השם להוביל את מדינת ישראל, הוא וכולנו נצטרך לעשות הרבה מאוד דברים אחרת".

"אבל את הנאמנות למחנה ולערכיו הבסיסיים ואת הנכונות לשלם על כך מחיר אישי ומשפחתי כבד אי אפשר לקחת לו. וזו כנראה הסיבה לנאמנות החוזרת שמרבית בוחרי הימין שומרים לו. בצדק רב", סיכם יו"ר הציונות הדתית.

תגיות:נפתלי בנטבצלאל סמוטריץ'פרקליטות המדינהבנימין נתניהותיקי האלפים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה