כתבות מגזין

יוזמה בינלאומית: מעשה טוב ליום הולדתו ה-120 של הרבי מליובאוויטש זצ"ל

לרגל יום הולדתו ה-120 של הרבי מליובאוויטש זצ"ל, מתאחדים 120 אלף יהודים מכל רחבי העולם, כדי לקבל על עצמם מעשה טוב. ככה זה יעבוד

(צילום: נתי שוחט / פלאש 90)(צילום: נתי שוחט / פלאש 90)
אא

במלאות 120 שנים להולדתו של ''הרבי מלובביץ''', הרב מנחם מענדל שניאורסון זצ"ל – שחל היום (ג') בתאריך העברי י"א בניסן, יוצאים בתנועת חב"ד העולמית במבצע חובק עולם שבמסגרתו 120 אלף יהודים ברחבי הגלובוס יקבלו על עצמם מעשה טוב אחד כמתנה ליום הולדתו.

מדובר במבצע המתפרס על פני 100 מדינות שונות ברחבי העולם, באמצעות שלוחי חב"ד הפועלים בהן, בשפות עברית, אנגלית, ספרדית, רוסית, צרפתית ופורטוגזית.

גורמים בחב"ד אומרים כי מדובר בפרויקט ייחודי וראשון מסוגו, העושה שימוש ברעיון של אתרי צדקה המשמשים כפלטפורמה למימון המונים לארגונים ועמותות שונות, רק שכאן לא מדובר בתרומה כספית, אלא במעשה טוב. מי שירצה לבחור מצווה יוכל לבחור בין שש מצוות עיקריות שנבחרו בקפידה: עזרה לזולת, לימוד תורה, נתינת צדקה, קריאת 'שמע ישראל', הדלקת נרות או הנחת תפילין, אך ניתן לבחור גם בכל מצווה אחרת.

הרב משה קוטלרסקי סגן יו"ר 'המרכז לענייני חינוך', שאחראי על מפעל השליחות של חב"ד אומר: "מדובר במצוות קלות שנחשבות לעיקריות ובסיסיות ולכן בחרנו בהן. הרעיון העומד מאחורי המיזם מתבסס על פסק הרמב"ם: 'צריך כל אדם שיראה עצמו כל השנה כולה כאילו חציו זכאי וחציו חייב. וכן כל העולם חציו זכאי וחציו חייב ...עשה מצוה אחת הרי הכריע את עצמו ואת כל העולם כולו לכף זכות, וגרם לו ולהם תשועה והצלה'. הרבי תמיד הדגיש את הנקודה שכל יהודי הוא שליח של אלוקים להביא את התורה והטוב למישהו אחר, למרות שנראה שמדובר במעשה קטן, הוא מצטרף למעשים טובים רבים. אם כל אחד מאתנו יבחר במשהו אחד, נוכל להכריע את כף המאזניים ולהביא לעולם את הגאולה. בעידן הנוכחי, כשהפיגועים בישראל הופכים לדבר שבשגרה ועשרות מיליוני בני אדם נמצאים בסכנה באוקראינה, עלינו לעשות משהו כדי לשנות את המצב".

בחב"ד פנו לשורת ידוענים שאמורים לכתוב היום על המיזם ועל המצווה שלקחו, ולדבריהם "מדובר בגברים ונשים מכל קצות הקשת, ימין ושמאל, דתיים ושאינם. מרגש לראות איך כולם מתגייסים לקיים מצוות".

תגיות:הרבי מילובביץ'מעשים טובים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה