חדשות בארץ

מחוסר אשמה: נסגר התיק נגד לוחמי מג"ב שירו למוות במחבל

פרקליט המדינה עמית איסמן קיבל את המלצת המחלקה לחקירות שוטרים והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, והחליט לסגור מחוסר אשמה את התיק נגד שני לוחמי מג"ב שירו למוות במחבל בשער שכם: "הצדקה חוקית לשימוש בנשק"

משרדי מח"ש (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)משרדי מח"ש (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

פרקליט המדינה עמית איסמן הודיע היום (חמישי) על החלטתו לסגור מחוסר אשמה את תיק החקירה נגד שני לוחמי מג"ב, שירו במחבל שביצע בסוף השבוע האחרון פיגוע דקירה בשער שכם בירושלים. איסמן אימץ בכך את את המלצת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים.

כזכור, המחבל דקר עובר אורח ופצע אותו באורח בינוני-קשה, ולאחר מכן ניסה לדקור לוחם ולוחמת מג"ב. בתגובה, ירה בו הלוחם מספר כדורים שהובילו לנפילתו ארצה. המחבל לא חדל וניסה להתרומם ממקומו, כאשר הסכין עימו. הלוחמת ביצעה ירי נוסף לעברו. המחבל התרומם מעט שוב, הלוחמת ביצעה ירי נוסף לעברו והוא נהרג.

חקירתם של שני הלוחמים במח"ש גררה ביקורת ציבורית חריפה. בהודעת משרד המשפטים צוין כי "בהתאם להנחיה לפיה, ככלל, במקרי מוות שאירעו כתוצאה מירי במהלך פעילות משטרתית תיפתח חקירה, למעט מקרים חריגים בהם מובהק כי לא בוצעה עבירה, הוחלט על דעת פרקליט המדינה והמשנה לעניינים פליליים לפתוח בחקירה כדי לבחון האם כל מקטעי הירי בוצעו כדין".

"חקירת התנהלות לוחמי מג"ב באירוע נוהלה על ידי מח"ש ביסודיות, במקצועיות וביעילות. המלצת מח"ש, אליה הצטרף המשנה לפרקליט המדינה, הובאה בפני פרקליט המדינה שהחליט לאמץ את עמדתם ולסגור את התיק מחוסר אשמה. לאחר חקירה ובירור הדברים נמצא, כי הסבריהם של לוחמי מג"ב לפיהם הם פעלו מתוך הגנה עצמית עלו בקנה אחד עם יתר ממצאי החקירה, לרבות סרטון אשר תיעד את האירוע במלואו".

"בסיכום בחינת מכלול הנסיבות נמצא, כי מדובר היה באירוע שנמשך שניות בודדות בלבד, בנסיבות בהן קמה סכנה ממשית ומוחשית לחיי הלוחמים והאזרחים במקום, ולנוכח זאת, לרבות נחישותו של המחבל להביא לפגיעה בנפש, נמצא כי הייתה הצדקה חוקית לשימוש בנשק ולכן הוחלט, כאמור, כי יש לגנוז את התיק נגד הלוחמים מחוסר אשמה".

תגיות:שער שכםירושליםפיגועמח"שעמית איסמן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה