חדשות בארץ

לראשונה: מפקד חיל האוויר ביקר באיחוד האמירויות

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, ביקר לראשונה באיחוד האמירויות והשתתף בכנס מפקדי חילות אוויר מרחבי העולם. דובר צה"ל: "חלק מהעמקת הקשר ושיתוף הפעולה"

נורקין עם מפקד חיל האוויר האמירתי (צילום: דובר צה"ל)נורקין עם מפקד חיל האוויר האמירתי (צילום: דובר צה"ל)
אא

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, סיים היום (ראשון) את ביקורו באיחוד האמירויות, במהלכו התארח בכנס מפקדי חילות אוויר, וכן ביקר בתערוכה האווירית בדובאי (Dubai Airshow). בכנס השתתפו מפקדי חילות אוויר מרחבי העולם, ביניהם ממדינות המזרח התיכון.

מדובר בביקורו הראשון של מפקד חיל האוויר באיחוד האמירויות, והוא היווה המשך לביקורו בישראל של מפקד חיל האוויר האמירתי, הגנרל איבראהים נאצר מוחמד אל-עלווי, בתרגיל "דגל כחול" שנערך לפני כשבועיים.

"הביקור מהווה חלק מהעמקת הקשר ושיתוף הפעולה בין מדינת ישראל לאיחוד האמירויות – כחלק מהסכמי אברהם שנחתמו לפני כשנה", נמסר מדובר צה"ל. "ביקור זה מצביע על המשך פיתוחו וחיזוקו של הקשר בין צה"ל לצבאות הזרים, במישור הלאומי והאסטרטגי, וכן דוגמה לשיתוף הפעולה הגובר ביניהם במזרח התיכון".

כזכור, ביום רביעי האחרון החל חיל הים של ישראל בתרגיל משותף בים האדום עם חילות הים של איחוד האמירויות ובחריין. התרגיל נערך בשיתוף הצי החמישי של הצבא האמריקני. זהו התרגיל המשותף הראשון לחילות הים של ארבע המדינות שזוכה לפרסום פומבי.

ההודעה הרשמית על התרגיל נמסרה תחילה מהצי האמריקני. בהמשך התייחס גורם בכיר בחיל הים לתרגיל ואמר כי מדובר בתחילתו של שיתוף פעולה בין המדינות כנגד ההתבססות האיראנית במרחב הימי, המהווה אספקט נוסף של האיום האיראני באזור אליו יש להיערך.

"האיראנים די עצמאים במרחב הימי", אמר הבכיר. "חשוב להרחיק את ההתבססות האיראנית הימית ממדינת ישראל על מנת למנוע טרור". הוא ציין, כי התרגיל הינו חלק מתוכנית העבודה המשותפת מול ההתבססות האיראנית, והוא נועד להגדיל את טווח הפעולה של זרוע הים, לשמור על חופש השיט ולמנוע טרור ימי.

"תחת הכנפיים של הצי החמישי יושבות המדינות איתן נחתמו הסכמי אברהם, כמו גם חיילי מארינס. על כן, בשבוע האחרון הורידה אונייה אמריקנית 500 חיילי מארינס בחופי אילת, שמתאמנים כעת במסגרת אותו תרגיל במרכז הלאומי לאימונים ביבשה בצאלים, ובחלק הצפוני של הים האדום מתנהל תרגיל ימי".

"נסיק מסקנות ונמשיך לפתח את העבודה המשותפת לטובת כל הצדדים. זהו צעד משמעותי ראשון, לאחר תרגיל קטן יותר שהתקיים בסוף אוגוסט האחרון", סיכם הגורם הבכיר.

בהודעה האמריקנית על התרגיל נמסר, כי הוא נועד להגביר את יכולת שיתוף הפעולה ההדדי בין חילות הים של ארבע המדינות. האימון החריג בנוף המזרח התיכוני מתקיים ברקע התרגיל הצבאי הנרחב בו פתחה איראן השבוע במפרץ עומאן.

סגן אדמירל בראד קופר, מפקד הכוחות הימיים של פיקוד מרכז האמריקני, אמר: "מרגש לראות את כוחות ארצות הברית מתאמנים יחד עם שותפים אזוריים כדי לקדם את יכולות האבטחה הימיות המשותפות שלנו. שיתוף הפעולה הימי מסייע בשמירה על חופש הניווט והזרימה החופשית של הסחר, שחיוניים לביטחון וליציבות האזוריים".

תגיות:צה"לאיחוד האמירויות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה