חדשות בריאות

אתמול: 6,706 נדבקים חדשים, שיעור החיוביים עלה ל-7.4%

על פי נתוני משרד הבריאות, 1,044 חולים נמצאים במצב קשה, מתוכם 251 מונשמים. אתמול קיבלו כ-50 אלף איש נוספים את מנת החיסון הראשונה. מתחילת המבצע התחסנו למעלה ממיליון ו-870 אלף בני אדם

(תמונה: שאטרסטוק)(תמונה: שאטרסטוק)
אא

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שני), כי אתמול אובחנו 6,706 נדבקים חדשים בקורונה. כ-91 אלף בדיקות פוענחו, ושיעור הבדיקות החיוביות עלה ל-7.4%.

מספר החולים הפעילים מתקרב ל-70 אלף, מתוכם 1,715 מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ. מצבם של 1,044 חולים מוגדר קשה, ביניהם 251 מונשמים.

מפרוץ המגפה אותרו בישראל יותר מ-494 אלף מאומתים. 3,671 בני אדם נפטרו כתוצאה מסיבוכי הנגיף.

משלוח של חברת פייזר, ובו כ-700 אלף חיסונים, נחת אתמול בנתב"ג. משלוחים נוספים יגיעו בשבועות הקרובים, כך שעל פי המסתמן לא צפוי מחסור במנות חיסון. על פי נתוני משרד הבריאות, אתמול קיבלו כ-50 אלף איש נוספים את מנת החיסון הראשונה. מתחילת מבצע החיסונים התחסנו 1,870,652 בני אדם נגד הנגיף.

משרד החינוך הודיע אמש על יציאתו לדרך של "חוזרים לחיים בחינוך", מבצע החיסונים נגד קורונה לצוותי ההוראה. בשלב הראשון יינתנו החיסונים לעובדי ההוראה ולצוותי החינוך המלמדים גם בתקופת הסגר – חינוך מיוחד, נוער בסיכון ופנימיות. במקביל, נערך משרד החינוך לחסן את יתר צוותי ההוראה וצוותי החינוך המלמדים במערכת.

במשרד החינוך פירטו את הליך ניהול המבצע, הנערך בתיאום עם משרד הבריאות. לכל עובדי ההוראה יישלחו הודעות באמצעות הדואר האלקטרוני, וכן מסרונים למכשיר הנייד, על האפשרות להתחסן. ההודעה תכלול קישור מקוון לשם מילוי טופס רישום לחיסון. הטופס יימצא בפורטל עובדי הוראה. פרטיו של עובד הוראה, שיביע את הסכמתו להתחסן, יועברו למשרד הבריאות ולקופות החולים. הקופות ייצרו עמו קשר באופן יזום לשם קביעת תור לקבלת החיסון. כאמור, העדיפות במתן מנות החיסון תינתן לצוותים במוסדות החינוך של החינוך המיוחד, נוער בסיכון ופנימיות.

בנוסף, מנהלי מוסדות החינוך יעדכנו את הצוותים – בהם סייעות, מזכירות, אבות הבית ועוד – אודות האפשרות לקבל זימון לחיסון. התהליך ילווה על ידי מנהלי המחוזות. הרישום ייעשה על ידי מנהלי מוסדות החינוך באמצעות פורטל מוסדות חינוך.

תגיות:חיסוןמשרד הבריאותנגיף הקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה