חדשות בריאות

מזכ"לית הסתדרות המורים: פתיחת גני הילדים וכיתות א’-ב’ – רק בקפסולות

לקראת הדיון בקבינט הקורונה במתווה היציאה מהסגר, הציגה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, את דרישותיה לפתיחת מערכת החינוך, ומתחה ביקורת חריפה על משרד החינוך

(צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)(צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
אא

לקראת הדיון שצפוי להיערך מחר (שלישי) בקבינט הקורונה במתווה היציאה מהסגר, מתחה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, ביקורת נוקבת על התנהלותו של משרד החינוך. במכתב ששלחה אתמול לחברי הקבינט, כתבה בן דויד כי המשרד "חוזר על אותה טעות ומפרסם לציבור את מתווה החזרה ללימודים טרם הצגתו לאנשי המקצוע, ושוב ושוב מתגלים פערים בלתי ניתנים לגישור בין התוכנית ליישומה הלכה למעשה".

בן דויד ציינה, כי "חודשים ארוכים מדינת ישראל נתונה במשבר שמשליך באופן ישיר על מערכת החינוך. במקום לעצור וללמוד מטעויות שנעשו בתחילת המשבר, להפיק לקחים, לעבוד בשקיפות ובתיאום עם אנשי החינוך שנמצאים בשטח ומיישמים את המתווים, המדינה ממשיכה לבחור בפרסומים בתקשורת, ולא מאפשרת לצוותי ההוראה, לרבות למנהלים, למורים ולגננות, להיערך לפתיחה נכונה של המערכת".

מזכ"לית הסתדרות המורים תקפה במכתבה את ההחלטה המסתמנת לפתוח את גני הילדים וכיתות א'-ב' ללא קפסולות, ואמרה כי מדובר בהחלטה שגויה: "לאור העלייה בתחלואה בחודש שעבר, הסתדרות המורים דורשת כי פתיחת הלימודים תיעשה בהדרגה". בן דויד הוסיפה, כי החזרה ללימודים צריכה להיעשות תוך הקפדה על קפסולות בכל שלבי החינוך, מגני הילדים ואילך, וכן הקפדה על צוותים קבועים במוסדות החינוך – כולל בגנים. לדבריה, אין לפתוח את מערכת החינוך בערים אדומות.

דרישות נוספות שהעלתה בן דויד במכתב כוללות: מתן עדיפות לעובדי הוראה המעוניינים לבצע בדיקה לאבחון קורונה; מציאת פתרון הולם ובר ביצוע לילדיהם של עובדי ההוראה; אכיפה נגד הורים מפרי בידוד, המביאים את ילדיהם למוסדות החינוך; פרסום נתוני התחלואה של צוותי ההוראה והתלמידים מדי יום; ואספקת ציוד מיגון לכל צוותי ההוראה.

תגיות:משרד החינוךנגיף הקורונההסתדרות המוריםיפה בן דויד

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה