חדשות בארץ

זוהר נגד שאשא ביטון: "לשקול את המשך דרכה בליכוד"

בעקבות מתקפתה של יו"ר ועדת הקורונה, יפעת שאשא ביטון, על ראש הממשלה נתניהו, קרא יו"ר סיעת הליכוד, מיקי זוהר, לשקול את המשך דרכה בסיעה: "כפיות טובה אינה מקובלת במחוזותינו"

זוהר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)זוהר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

יו"ר סיעת הליכוד, חבר הכנסת מיקי זוהר, תקף הערב (שני) את יו"ר ועדת הקורונה, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, וקרא לשקול את המשך דרכה בסיעת הליכוד.

"מזה זמן רב יפעת שאשא ביטון אינה מתנהלת כחלק מסיעת הליכוד ואינה משרתת את מטרותיה", כתב זוהר בטוויטר. "היא בוחרת לתקוף אותנו ואת ראש הממשלה באופן אישי, כאילו בחירתה לכנסת הייתה מתרחשת ללא ההישג המדהים שלנו בבחירות האחרונות. כפיות טובה אינה מקובלת במחוזותינו, ולכן אני סבור שיש לשקול את המשך דרכה בסיעת הליכוד".

זוהר כתב את הדברים בתגובה למתקפתה החריפה של שאשא ביטון על ראש הממשלה בנימין נתניהו. שאשא ביטון, שהצטרפה לליכוד במסגרת מפלגת כולנו, כתבה בפייסבוק כי כל פעולותיה כיו"ר ועדת הקורונה היו שקופות ולוו בהיוועצות:  "לא קראתי לציבור 'לכו לשתות בירה', לא השתתפתי באירועים המוניים ללא מסכה, לא הזמנתי להתארח בביתי בניגוד להנחיות ועובדי לשכתי לא הפרו בידוד. אני מזכירה לראש הממשלה, שהוא היה זה שמסמס את יישום מתווה הרמזור של פרופ' גמזו, עד שלא היתה בו עוד תועלת".

המתקפה של שאשא ביטון באה על רקע דברים שאמר נתניהו מוקדם יותר הערב בישיבת הממשלה, שפורשו כ'עקיצה' כלפיה: "כל מי שזלזל בהגבלות שהטלנו, כל מי שדילל או ביטל אותן – שלא יבוא אלינו בטענות על כך שהתחלואה עולה". שאשא ביטון הגיבה: "אני גאה שהצלחתי לסייע לבעלי עסקים רבים להתמודד עם המשבר, שנלחמתי על פתיחתם של עסקים, חופי הים, בריכות וחדרי הכושר. פתיחתם של האחרונים היתה גם הנושא היחיד שהוועדה אישרה בניגוד לעמדת הממשלה".

"אני מציעה לראש הממשלה להתעשת ולהפסיק לחפש אשמות. זה הזמן להגדיל את כושר הספיקה של בתי החולים, לייצר מערך קטיעת הידבקויות יעיל, לגייס את הציבור למאבק על ידי הסברה נכונה לשמור על עצמו ועל קבוצות הסיכון. מומלץ גם לתת דוגמה אישית. טוב יעשה ראש הממשלה אם יתרכז בכך ולא בבריחה מאחריות והטלת בוץ ורפש", הוסיפה שאשא ביטון.

כזכור, בכירים בליכוד מתחו ביקורת על התנהלותה של שאשא ביטון כיו"ר ועדת הקורונה, שהובילה את ההתנגדות לצעדים שונים עליהם החליטה הממשלה במסגרת המאבק בנגיף. לפני כחודשיים, לאחר שהוועדה ביטלה את ההחלטה לסגור את חדרי הכושר והבריכות, מתח שר הבריאות יולי אדלשטיין ביקורת נוקבת על שאשא ביטון: "מדינה שלא יכולה לקבל החלטה על חדרי כושר או בריכות, או על צמצומים במסעדות – בסופו של דבר מגיעה לסגר כללי במשק", אמר. "כל הסיפור הזה, כאילו יש 'רובין הודים' בכל מיני מקומות, בממשלה ובכנסת, שנלחמים נגד השריף הרע, שר הבריאות, שמגיע עם החלטות לצמצם משהו ולהציל משהו – זה פשוט חוסר הבנה. התמונה האמיתית היא הולכת המדינה לסגר, דבר שאני מנסה למנוע מהיום הראשון שלי במשרד בכל האמצעים שלרשותי".

תגיות:מיקי זוהריפעת שאשא ביטוןנגיף הקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה