חדשות בארץ

טקס חתימת ההסכם עם האמירויות – בשבוע הבא בבית הלבן

ראש הממשלה בנימין נתניהו יעמוד בראש המשלחת הישראלית לטקס, שיתקיים בנוכחותו של הנשיא טראמפ. את משלחת האמירויות יוביל שר החוץ, עבדאללה בן זאיד. נתניהו: "גאה לצאת בשבוע הבא לוושינגטון, בהזמנת הנשיא טראמפ, ולהשתתף בטקס ההיסטורי בבית הלבן"

הבית הלבן (תמונה: שאטרסטוק)הבית הלבן (תמונה: שאטרסטוק)
אא

טקס החתימה על הסכם השלום בין ישראל ואיחוד האמירויות ייערך ביום שלישי הבא, 15 בספטמבר, בבית הלבן בוושינגטון. כך מסר הערב (שלישי) גורם בכיר בבית הלבן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו יעמוד בראש המשלחת הישראלית לטקס, כשאת משלחת האמירויות יוביל שר החוץ של המדינה המפרצית, עבדאללה בן זאיד, אחיו של יורש העצר האמירתי, מוחמד בן זאיד. הנשיא דונלד טראמפ ישתתף אף הוא באירוע.

"אני גאה לצאת בשבוע הבא לוושינגטון, בהזמנת הנשיא טראמפ, ולהשתתף בטקס ההיסטורי בבית הלבן לכינון הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות", נמסר מטעמו של נתניהו.

אתמול דווח, כי איחוד האמירויות מתכננת לשלוח משלחת רשמית ראשונה לישראל ב-22 בספטמבר. כזכור, ב-13 באוגוסט הכריזו שתי המדינות על כוונתן לנרמל את היחסים ביניהן. בשבוע שעבר יצאה לאבו דאבי משלחת ישראלית בראשותו של ראש המל"ל, מאיר בן שבת, יחד עם משלחת אמריקנית בראשותו של ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של הנשיא טראמפ. במהלך הביקור עסקו קבוצות עבודה, שכללו נציגים ישראלים, אמירתים ואמריקנים, במגוון תחומים כלכליים ואזרחיים, שנועדו להכין את הקרקע לחתימה על הסכמים לשיתוף פעולה.

בנאום שנשא בשדה התעופה באבו דאבי, בערבית ובעברית, עם נחיתת המשלחות, אמר בן שבת: "אני גאה ושמח מאוד להיות כאן כראש המשלחת הישראלית. הגענו לכאן כדי להפוך את החזון למציאות. אין גבול לשיתוף הפעולה שנוכל לכונן בינינו: במדע, בחדשנות, בבריאות, בתעופה, בחקלאות, באנרגיה ובנושאים רבים אחרים. אנחנו קוראים למדינות נוספות להשתתף איתנו בתהליך השלום למען עמי כל האזור".

"הגענו לאור יום ולעיני כל, במטוס הנושא את דגל ישראל, ביחד עם ידידינו האמריקנים אשר להם תפקיד מפתח בכינון השלום", המשיך בן שבת. "רבע מאה חלפה מאז נחתם הסכם השלום האחרון בין מדינה ערבית לישראל. השנים הרבות שחלפו לא ריפו ידיים ולא החלישו את הכמיהה לכך. לישראל ולאיחוד האמירויות הרבה מן המשותף. אזורנו רווי אתגרים ואיומים, אבל יש בנו העוז והיכולת לעמוד בפניהם. אנו נושאים עינינו לאופק חדש באזור – אופק של שיתוף פעולה בין חברות מתקדמות, אופק של טכנולוגיה, של חדשנות, של שגשוג, צמיחה ותקווה".

"לא בכדי אנחנו קוראים להסכם זה ולהסכמים שיבואו בעקבותיו 'הסכמי אברהם'. אברהם, אבינו הראשון, נשא חזון חדשני. הוא יצא נגד המסמרות והאמונות שרווחו בימיו ולפניו, ייסד את האמונה בק-ל אחד, הק-ל שהבטיח לו להיות מקור הברכה לכולנו – 'ונברכו בך כל משפחות האדמה'. בבואנו לכונן את היחסים בין ישראל לאמירויות, אנחנו שואבים השראה מאבינו המשותף, ופורצים לדרך חדשה: דרך אמיצה, דרך של תקווה, של שותפות, של אחווה, של שגשוג ושל שלום".

שעות לאחר נחיתתה של המשלחת הישראלית באבו דאבי, מסר ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה מיוחדת לתקשורת בה אמר: "זהו יום היסטורי, יום של ניצחון דוקטרינת שלום תמורת שלום. שוחחתי היום עם חברי המשלחת לאבו דאבי, בהנחייתי ראש המשלחת מאיר בן שבת הזמין את המשלחת של איחוד האמירויות לישראל. נקבל אותם עם שטיח אדום כמו שהם קיבלו אותנו".

תגיות:הבית הלבןאיחוד האמירויותנורמליזציה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה