חדשות בארץ

כשם שנכנס: ברית מילה מרגשת לבנו של פנחס מנחם פשווזמן הי"ד

ברית המילה לבנו של פנחס מנחם פשווזמן הי"ד, שנהרג לפני ארבעה חודשים מפגיעת רקטה, התקיימה בירושלים, בביתו של האדמו"ר מגור. הרך הנולד נקרא על שם אביו

אילוסטרציה (קרדיט: שאטרסטוק)אילוסטרציה (קרדיט: שאטרסטוק)
אא

בירושלים נערכה הבוקר (שלישי) ברית מילה מרגשת לבנו של פנחס מנחם פשווזמן הי"ד, שנהרג לפני ארבעה חודשים מפגיעת רקטה שנפלה באשדוד, במהלך סבב הלחימה האגרסיבי בין ישראל וארגוני הטרור ברצועה.

פשווזמן בן ה- 21, מאברכי קהילת חסידות גור באשדוד, נפצע באורח אנוש מרסיסי הרקטה, ולאחר מכן נפטר מפצעיו בבית החולים. הוא הותיר אחריו את אשתו, ופעוט שכיום הינו בן שנה ותשעה חודשים.

בשבוע שעבר ילדה האלמנה בן, בשעה טובה ומוצלחת. המעמד המרגש של הכנסת הרך הנולד בבריתו של אברהם אבינו התקיים בירושלים, בחדרו של האדמו"ר מגור, שהיה הסנדק. התינוק קיבל את השם פנחס מנחם – על שם אביו הי"ד.

לאחר האסון הכבד, סיפר קרוב משפחתו של פשווזמן והחברותא שלו, הרב פנחס אליהו ארנרייך, על המנוח ועל מעלותיו התרומיות: "פנחס מנחם, כל חייו היה מלא תורה ויראת שמים. הוא היה עילוי, ישב ולמד שעות עם כל ההתלהבות והחשק. באותה מידה הוא גם עזר, היה אוהב בני אדם, אוהב חברים, עזר לכל מי שיכל בגופו וממונו. מעולם לא פגע באדם. כל חייו היו נתינה – בכל המובנים".

הרב ארנרייך תיאר כיצד פשווזמן לא חדל מדרך הנתינה שליוותה אותו כל חייו, גם ברגעי החרדה באשדוד, בהם נשמעה אזעקת צבע אדום: "הוא עמד בשורה החיצונית ואחריו באו עוד הרבה אנשים לאותו מקום. באו לשם ילדות, אז כדי שיהיו יותר בטוחות, הוא פינה והכניס אותן פנימה, לתוך עומק חדר המדרגות, והוא עמד בשורה החיצונית. למעשה הוא הגן בגופו על כל אלו אותם הכניס לפני כן. אנחנו יהודים חרדים ומאמינים שהכל משמים, אבל יכול להיות שאם הוא היה נותן לעמוד לפניו אז הרסיס היה נכנס בהם במקום בו. אבל הוא לא הסתכל על הדברים האלה, וגם בגופו וגם בממונו הוא מסר נפשו למען אחרים".

"יש אימרה, שלפעמים היא שדופה – 'במותו ציווה לנו את החיים'. אצלו זה ממש התקיים למעשה, במותו הוא ציווה לאנשים אחרים את החיים. כשהם יצאו משם, הם אמרו שהוא הציל אותם בגופו, עצר את הרסיס שלא ייכנס בהם", סיכם הרב ארנרייך.

תגיות:ברית מילהאשדודפנחס מנחם פשווזמן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה